Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a tény valóban így van?

Ez a tény valóban így van?

Figyelt kérdés

Csakmert aki ide sátánista dolgokat ír, esetleg érdeklődik a démonkról, szertartásokról, azt már rögtön hülyének titulálják, meg azzal, hogy ők nem léteznek.


Mindenki szerint csak isten létezik?? Ha isten van, amiben magyarország 70%-a hisz, akor sátánnak is lennie kell!


Ez egy tükör effektus: Aki tagadja a gonoszt, az megtagadja istent, (mivel ha a gonosz nincs, akkor isten sem létezik). Vagy, ha kigúnyolja a sátánt, kigúnyolja istent.


isten sem egy szent ám, gondoljunk bele, mit csináltak annak idején. Mennyi nőt égettek el máglyán (eretnekség), hogy ők a boszorkányok, pedig lehet, hogy a fele sem volt boszorkány.


Szerintem (sőt hiszem) az egyház, ma is folytatná ezt a tevékenységet, ha szabad kezet kapna. A gyilkosokat máglyán elégetnék, holott lehet, hogy nem is démon szállta meg őket, hanem kábítószer hatása alatt vannak, vagy ittasak voltak. (Csak ráfognák a jó hírnév és becsület érdekében).

És a kábítószert, italt nem a sátán találta ki, hanem emberek.



2012. nov. 14. 00:54
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Valamint utánnanéztem, hogy a sátán egyházában nem kell adót fizetni. Úgymint isten egyházában, mert van ugye egyházadó.
2012. nov. 14. 00:58
 2/38 anonim ***** válasza:
26%

hát figyelj

a piával kapcsolatban tudom neked azt írni


ha Jézus ember lett volna akkor a vizet nem változtatja borrá, sőőőőőőt szegény násznép maradék borát is vízzé változtatta volna és elkezdett volna frázisokat harsogni az alkoholizmus veszélyeiről

szerencsére Isten ennél sokkal jobban szereti ha az emberek jól vannak, és boldogok

mert Isten végtelenül bölcs


és semmi nem bűn alapvetően, ha a helyén van kezelve a dolog sem a szex, sem a pia, sem a gyógyszerek


szerintem a sátán is létezik nem is kérdés hisz Isten a Bibliában világosan kijelenti


de Jézus halálával és feltámadásával a sátán minden ereje elveszett, legyőzött ellenség lett és a mai napig az

2012. nov. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

az egyházadóró annyit hogy az emberi találmány

nem kell adót fizetned Jézusnak, nem kell adakoznod, Jézusban azt csinálhatsz amit csak akarsz

szabadságra szabadított meg

2012. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Takumi ***** válasza:
41%
Kezdjük az elején Isten nagy betű. Senki nem nézte le a gyereket (azaz én kicist lenéztem) de neki fogalma sem volt semmiről. Csak mert metált hallgat meg rajzolgat ezt-azt nem lesz sátánista. Senki nem Mondta, hogy csak Isten létezik(ha létezik). Nyilván megvan az elletéte is. Látom már tanultál a középkorról, akkor talán 6. as lehetsz. Nem Iten égette meg azokat az embereket. Sokan bújtak bizonyos tanok mögé, hogy hatalmat, vagy akármit szerezzenek. A középkorban te hogy magyaráztál volna meg egy begombázott, vagy akármilyen akkor ismert tudatmodosító hatása alatt álló embert.(csattanó maszlag stb.) Fogalmuksem volt az agy működéséről, receptorokról neuronokról stb. Szerintem neked sincs. Nyilván egyszerübb volt aztmondani, hogy démon meg varázslat.
2012. nov. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Takumi ***** válasza:
65%
Az egyházi intézményeket valamiből támogatni kell nem? KAtolikus iskolák, templomokat illik néha renoválni. Szerinted ezt miből lehetne másként megoldani? A gyilkos attól hogy drogos vagy ittas volt még gyilkos. Ezért akkor halál járt most pár év.
2012. nov. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Takumi ***** válasza:
63%
Akkor gratulálok primitív ember lehetsz. Minek teszel fel kérdést ha te már eldöntötted mit hiszel? esetleg cáfolhatsz is...
2012. nov. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Takumi ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy buta vagy már ne is haragudj. Tulajdonnévként használva Isten és Sátán máskérdés, hogy fogalmatlan vagy. Gondolom az számodra ismeretlen dolog, hogy eltávolítják a koponyád egy részét és az agyadat elkezdik böködni. HA jó helyen böködik, akkor különböző dolgokat észlelsz.

NEm cáfolat egy tv műsort felhozni!!! Ők honnét tudják?? A média soha nem sztárolta a vallást. Szerinted mi lenne akkor ha mindenki megkapná mait kért??

2012. nov. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Takumi ***** válasza:
53%
Az agyas dologgal arra próbáltam rávilágítani, hogy nem ilyen egyszerű( igazán linkelhetnél erről vmit) illetve a vér nem rosszul áramlik amennyiben leáll a keringés hanem sehogy. Kivétel ha trombus van akkor bizonyos rész marad O2 nélkül.
2012. nov. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%

A Sátán is nagybetű a magyar helyesírás szabályai szerint, ahogy az Isten. Hány éves vagy, ha nem vagyok indiszkrét?

"az oxigén rosszul áramlik az agyukban"

Biológiából se vagy túl képzett. Oxigén csak a vérben van, a hemoglobinhoz kötött állapotban, és a várplazmában oldva. És nem áramlik semmi rosszul, csak a vér oxigénszintje csökken, ezért az agy oxigén ellátottsága romlik.

A vallásos Istenben hívők többsége hisz a Sátán létezésében is, ezt is rosszul tudod.

Nem csak vallásos, hanem vallástalan, ateista emberek is követtek el bűnöket (lásd a nyíltan ateista kommunizmust például), de ez nem jelenti azt, hogy általában véve a vallástalanok gonoszak. A katolikus egyház bűneit sem kenheted a ma élő vallásos emberekre.

2012. nov. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Takumi ***** válasza:
56%
NAgyjából pont.
2012. nov. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!