Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol találok olyan elfogulatlan...

Hol találok olyan elfogulatlan szakembert aki a bibliával foglalkozik és szivesen ellenőrizne 1 vadonat uj bibliaértelmezést?

Figyelt kérdés
a teljes bibliát átfogó, új, eddig soha nem tanitott értelmezésem van, mely a bibliát minden eddiginél logikusabbá és érthetőbbé teszi.

2012. nov. 25. 17:47
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szakember nem vagyok,mindezek ellenére komolyan érdekel az értelmezésed!


Megosztanád velem?

2012. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elfogultság elég erős hajlama az embernek, ritka, nemhogy szakemberből, de "átlag emberből" is az olyan, aki képes megőrizni teljes elfogulatlanságát minden pillanatban.


Egyébként nem eltántorítani akarlak, de ilyen szempontból felesleges, ha bárki is ellenőrzi, mert mi alapján tudná azt mondani, hogy jó vagy sem, ha nem az Isten általi vezetettség alapján? Azt meg Te miből állapítanád meg, hogy abból ítél e vagy sem? Ha Te úgy érzed, az értelmezésed ellentmondástól mentes, és mindenre magyarázatot ad, ami ezt a témát érinti, akkor szerintem bőven elég, ha megpróbálsz aszerint élni. Ettől függetlenül teológián embert lenne értelme keresni, illetve ezen belül bibliaszakértőt, olyat, aki eredeti nyelven tudja olvasni a szentírást. Ha bemész akármelyik templomba, és ott kérdezősködsz, akkor valószínűleg sikerrel jársz. Jó tanács, hogy ne állj meg az elsőnél, aki megpróbál Neked "segíteni", és elolvasni az értelmezésedet.


Amúgy, ha van kedved és bizodalmad bennem, és kíváncsi lennél a véleményemre, esetleges kérdéseimre, akkor szívesen elolvasnám én is ezt a bizonyos értelmezést, engem is érdekelne, ahogyan Pietrosol testvéremet is.


megj.: Nem feltétlenül az a bibliaszakértő, akinek bármilyen végzettsége van efelől, könnyen megeshet, hogy egy "közember" józanabbul tudja megítélni a Szentírást, és ebből kifolyólag az értelmezésedet a művel kapcsolatban. S az is előfordulhat, hogy az értelmezésed nem új, csupán nem áll reklámfényben, vagyis nincsen közszemle előtt.


ui.:Ha van kedved tehát, akkor elküldheted privátban a dokumentumot.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is elküldheted, ha van kedved:)
2012. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nos, 17 éve olvasom, meggyőződésem, hogy önmagában értelmes. Némelyik rész megértéséhez kell kis tudás a kor történelméből, de alapvetően világos nekem az üzenete. Ha van kedved, elküldheted, ha elfogadod azt, hogy jobbára nem értelmezem, hanem tanulmányozom a Bibliát. Tehát ha az értelmezésed például azt mondja, hogy üdvösség van a rózsaszín elefántokban (vicces példa, tudom), akkor én arra nemet mondok, mert a Biblia szerint csakis a Jézusban való hitben van üdvösség. Írj privit, ha gondolod.
2012. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó próféta!

Egy másik kérdésednél már meg lett állapítva, hogy mint utolsó prófétának tudnod, sőt prófétálnod kell, hogy neked, vagyis az utolsú prófétának a szavai pusztába kiáltott szó lesz, hinni nem fog neked senki.

Ha mégis hisznek neked, akkor vagy nem az utolsó vagy, vagy a próféciád hamis ezért nem lehetsz próféta.

Ennek alapján ne csodálkozz, hogy kételkedni fognak szavaidban, bár akkor lehetséges, hogy igazad lenne.

Ezzel egyébként nem Téged kritizállak, mert elismerem, hogy humoros ember vagy, sőt, azt is sikerült bizonyítanod, hogy az utolsó prófétáról szóló passzusok a bibliában ostobaságok.

Az utolsó próféta mindenképpen agyalágyult, ha annak tudatában prófétálásba kezd, hogy szavait úgysem fogják elhinni, sőt maga is ezt prófétálja...

2012. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
most készítettem a napokban 1 videófelvételt amin megpróbálom összegezni az értelmezésem alapjait, és ma vagy holnap talán már fennt lessz a you-tube-on. kb 1 órás és nem tudják egyszerre felvinni ezért meg kell vágniuk de nem értenek hozzá, de ma talán lessz aki segít.Ez az 1 óra azomban rövid,ehez a hatalmas témakört, azaz a teljes bibliát átölelő értelmezés alapjainak az ismertetésére, de remélem az egész világon vizhangra talál majd. Nem hazudok, edddig soha nem tanított, mégis a teljes bibliát átfogó és minden eddigi értelmezésnél logikusabbá tevő értelmezésem van. Ez pedig a józan ész szerint lehetettlen! Az eddigi tanitások ugyanazt a gerincet alkallmazzák, és csak kisseb változtatásokat alkalmazva lessznek új ágazattá. pl: katolikusoknál 7 szentség van, a reformátusoknál lecsökentették 2 -re. a lényeg hogy a teljes biblia a kereszténység értelmezéseit takarja. ó-és uj- szöv csak a keresztényeknél van. a zsidók elfogadják az ószövt de az ujj-szövt érvénytelennek monják nem ezért pl a zsidó teljes biblia értelmezéseket nem fogadhatjuk el. a keresztények viszont az ó.szövt tekintik érvénytelennek, pont ez a tanításuk alapja , hogy elvetetett az előző szövetség. nem huzom ezt . na az a lényeg hogy olyan értelmezés még nem született amely az ó- és uj-szövetségi irásokat megkülömböztetés nélküli, vagy egymás ellen nélkülivé, vagy ellentétek nélkülivé tette azaz értelmezte volna. még annyit az előzőkhöz: hogy senki sem itélhet azaz értelmezhet helyesen egy olyan tanítást amelyet nem fogad el. pl:egy hívő keresztény nem tud értelmezni egy hindu szent iratot mert a keresztény szemével fogja vizsgálni, stb, stb de saját berkeken belül is így vanpl: a református, a mormon egyház, a hit gyüli, stb mind a saját maga meggyőződésén keresztül ítéli meg a többi értelmezést, és amúgy ahol külömböznek ott a saját értelmezésüket tartják helyesnek ezzel pedig a többit, tévelygésnek. ha pedig elismerjük hogy a bibliának csak 1 helyes értelmezése lehet akkor elvileg most csak elfogultság(vakság) alapján mondhatjuk hogy "mi" pont abban a gyülekezetben vagyunk ahol helyesen értelmezik a bibliát, külömben azt kéne elismernünk hogy a tévelygőkhöz tartozunk. lényeges itt még a tisztánlátás kedvéért megjegyeznem hogy a keresztény töténelem minimális ismerete nélkül felesleges tovább olvasni ezt a rövi értekezletemet. remélem nem hanzik számotokra hihetetlenül hogy jelenleg is több mint 20.000 bejegyzett keresztény felekezet van, vagy hogy a keresztények nem csak ártatlanokat gyilkoltak, és üldöztek, hanem egymást is, pont az értelmezésük eltérése miatt. na de most 1 kicsit az igasságról: az első embertől származó szent írás a TÓRA azaz Mózes 5 könyve. Minden a bibliában szereplő szent írás erre hivatkozik, és ezután keletkezett, csak a TÓRA az a szentírás amely nem hivatkozik elötte keletkezett szentírásra SŐT az eggyetlen hivatkozási forrása maga ISTEN, ezért a TÓRA az alaptanítás, A TÓRA után és a TÓRÁRA hivatkozó szent írásokat "következménytanításnak" neveztem el. értelmezésem szerint nem lehet a következménytanításokon keresztül (visszafelé haladva)értelmezni a bibliát, keresztények ezt teszik megjelenésük óta ezért nem sikerült egységes értelmezést tanítaniuk. a helyes módszer hihetettleül logikus mégsem tette idáig senki!!!!!!!!!!!!!!!! a bibliát előről kell tanítani és értelmezni,az alaptanitástól azaz a TÓRÁTÓL. a TÓRA helyes értelmezését kell kivetíteni a tóra után és a tórára hivatkozó szentírásokra és akkor megvan a teljes biblia helyes értelmezése. a keresztények az új szövön keresztül értelmezik a TÓRÁT is ezért lehetettlen számukra a HELYES TÓRA ÉRTELMEZÉS! a zsidók sem értelmezik helyesen a tórát mert nem tudják összeegyeztettni az új szövvel!!!!!!!!! én helyesen értelmeztem a TÓRÁT. amúgy ez az utolsó próféta feladata és mivel nekem sikerült ezért mondom hogy én vagyok az, ami számomra is hihetettlen, sőt tudom hogy nevetségesen hangzik, de az általam értelmezett írás kényszerít erre hogy ezt állítsam magamról mivel ez lett megjövendőlve arról aki az utólsó próféta lessz akivel eljön a minden tekintetben beálló világbéke, stb. huu hát nehéz erről röviden írni:) a továbbiakban röviden a részletek és a megmagyarázások igénye nélkjül vázolom az érteémezésem alapjait, de az érthetőség kedvéért tényként írom. tehát a TÓRA izrael népének a születésétől fogva((egyiptomi kivonulás) a teremtett világ végéig közli ennek a népnek a sorsát vagyis föbb történési eseményeit. ez 3 szövetségre van osztva, mindárom szövetség meghatározott ideig tart ezért szövetségkorszakok. a szövkorszakok mindenféleképp megtörténnek velük és mindenféleképp a leírt és előre meghatározott sorrenben. ezt a legérthetöbben a 3móz 26 fejezete végig és az 5móz 28 fejezettöl végig a 30 fejezet végéig. ezek tehát a szövkorszakok melyek kizárólag izrael népének szólnak és kizárólag rajtuk keresztül lehet látni hogy pl most épp melyikbe vagyunk. 1 áldás szövetsége 2 átok szövetsége 3 kegyelem szövetsége. áldás alatt ha betartják a törvény akkor isteni áldások birtokosai lehetnek, sőt ha elfordulnak a törvénytöl, isten csapásait kell elhordozniuk, de akkor is van lehetöségük ujra meg azaz visszatérni a helyes útra azaz a törvény megtartásához és így ujjra áldások alatt lehetnek, ezért is voltak a próféták. az átok szövetsége a következő!!!!!!!!!!!!!!!!! lásd: 5móz31 fejezet 16- 30ig vagy5móz 29fejezet 9-13versig vagy 5móz 30 fejezet 1verse, stbstbstb de ezeket mindenféleképp nézzétek meg. folt köv kb 20 perc
2012. nov. 26. 17:42
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Azokat a dolgokat is egyértelművé teszed, amelyeket képletesen és sokszor más-más módon értelmeztük? Tudsz magyarázatot adni azokra a dolgokra, amit csak feltételezhettünk eddig? Csak a Bibliát raktad logikusnak tűnő sorrendbe, vagy esetleg el is vettél, ill hozzáadtál valamit? Egy utolsó kérdés, azt érzed, hogy az Isten adja a gondolataidat, vagy csak ezt a következtetést vontad le?
2012. nov. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát szerintem gáz vagy...
2012. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Küld el a pápának-ott legalább fennmarad az utókor számára.
2012. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mami!


Minden ajándék, azaz tárgy, ha a Vatikánba küldöd, egy "fogadó-teamnél" landol, ahol a napi akár sok száz ajándékot, levelet szelektálják, válogatják elsősorban veszélyesség szerint. Ha valami közjogi méltóságtól, hírességtől, színész, művész, stb-től kap ajándékot, levelet, erről tájékoztatják a pápát. Amúgy belekerül a nagy kalapba, és az enyészeté lesz, soha senki nem fogja elolvasni a sok ezer, millió könyvvel együtt, ugyanis ott nincsenek ismeretlen könyvek olvasója team. Minden ajándék után küldenek gondolom egy sablon "személyes" köszönőlevelet egyrészt annak, aki küldte, másrészt gondolom a helyi fejesnek, azaz például a püspöknek, aki esetleg szintén megköszöni. Te, tapasztalt...

2012. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!