Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Ezeket hogy...

Kedves ateisták! Ezeket hogy magyarázzátok?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt leszögezem, hogy nem vagyok sem elvakult keresztény, sem hittérítő, semmi ilyesmi, sőt... katolikus hitben neveltek, de az utóbbi években kiábrándultam az egyházból, ettől függetlenül megmaradtam vallásosnak a magam módján. Nem hiszek értelmetlen hókuszpókuszokban, de próbálok józan ésszel gondolkodni, és ez alapján hiszek valamiféle természetfeletti erőben. Ennek megalapozásaként írok néhány példát, amit kíváncsi vagyok, hogyan magyaráznak azok, akik teljesen elutasítanak minden természetfelettit.

Nincs benne semmi rossz szándék, vagy piszkálódás, szimplán kíváncsiság.


- "Napcsodák" - Boszniában van egy zarándokhely, Medjugorje, ahol bizonyos alkalmakkor megmagyarázhatatlan módon bele lehet nézni a Napba, felvételek is készültek róla.

http://www.youtube.com/watch?v=ySTgYrmbFHU

Több felvétel is van, van olyan ismerősöm aki tapasztalta is élőben, nem hiszem, hogy hazudna...


- ugyanezen a helyen maradva... van egy Jézus szobor, amiből több mint tíz éve folyadék szivárog. Hogy miért, arra megint csak nincs válasz.

[link]


- [link]

ezek az oltáriszentséggel kapcsolatos csodák... a legismertebb talán a Lanciano-i csoda, mikor egy pap kezében átalakult az ostya. Ezt sem tudták tudományosan megmagyarázni.


És még lehetne sorolni a könnyező szobrokon át, a kisgyerekeknek megjelent látomásokon keresztül sok mindent.

Gyakorlatilag két lehetőség van. Vagy évszázadok óta egy hatalmas csalás folyik, amit a vallási vezetők irányítanak, a hitelesség kedvéért gyerekeket zsarolnak, hogy egész életükbe hazudjanak, és még azt is megoldják, hogy soha semmilyen formában ne szivároghasson ki semmi ebből, lefizetik azokat a tudósokat akik megvizsgálják a csodák hitelességét stb... azért ez elég elképzelhetetlen.

Vagy pedig tényleg van valamiféle természetfeletti, de akkor az ateisták miért gondolják, hogy nincs?

Lehet, hogy van egyéb magyarázat, de én nem tudok.


2012. dec. 2. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az első természetes jelenség, az utóbbi kettő pedig kamu és baromság, átverés. Így :)


Ha neked annyi eszed van, hogy ezeket beveszed, az a te bajod.

2012. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
a szokásos csodák, semmi újdonságot nem mutattál
2012. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gregarm ***** válasza:
33%
Kedves kérdező már meg is válaszoltad magadnak. Az első felvetésed az igaz. Bizonyíték is van rá. Keresztesz háborúk, boszorkányüldözés és még sorolhatnám egy hétig.
2012. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pagan ***** válasza:
58%
rengeteg ilyen "csodát" datáltak az elmúlt években,engem nem lehet ilyenekkel megvezetni,én nem zárom ki a természetfelettit,sőt biztos vagyok benne hogy létezik,de itt nem istenre gondolok meg amit a különböző vallások próbálnak beinjektálni az emberek fejébe sajnos túl nagy sikerrel,legyél kicsit kételkedőbb a jövőben mert szerintem ez a hiszékenység nem tesz jót senkinek
2012. dec. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszom válasza!

Miért nézel le engem?

Miért sértegetsz?

Hm, duplacsavar...

2012. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Elárulom, neked is majom volt az ősöd.


Amúgy az a te értelmi szintedet bizonyítja, hogy ha a majomtól eredünk, szerinted akkor majom szintjén is állunk. Mindenki magából indul ki.

2012. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Hümmögök egyet, és folytatom amit addig csináltam. Messziről jött ember azt mond, amit akar.
2012. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda gonosz népség ez, mi? :)

Olyan hülyeségeket hirdet, mint szeretet, meg megbocsájtás, ezért le kéne lőni mind. :D

2012. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

válaszom válasza igazad van testvér.

Az ateisták meg másszanak csak vissza a fára ahonnan lejöttek.

2012. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
minden csodát nem fogtok tudni megmagyarázni..higgyetek egy kicsit, és meglátjátok ti is a csodát!
2012. dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!