Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kell-e bűnhődnünk szüleink...

Kell-e bűnhődnünk szüleink bűneiért?

Figyelt kérdés

2 Móz. 20,5 "... mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen" (Megismételve: 5Móz 5,9)

2 Móz. 34,6-7 "Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten ... de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen."

1 Kor. 15,22 "Mert a miképen ádámban mindnyájan meghalnak..."


ezzel szemben

Ezék. 18,20 "a fiú ne viselje az apa vétkét"

5 Móz. 24,16 "Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért, se a fiak meg ne ölettessenek az atyákért; kiki az ő bűnéért haljon meg."



2012. dec. 12. 19:22
1 2
 1/20 nagylzs ***** válasza:
89%

Nem idézetekkel fogok válaszolni, csak leírom mit gondolok.


Amit te "bűnhődésnek" nevezel, az sokszor valamilyen rossznak a következménye. Ezt a rosszat legtöbbször emberek teszik, főleg egymással. Nem csak a saját rossztetteidért vagy egyénileg felelős, hanem azért a rosszért is amit valamilyen csoport követett el, amihez tartozol. Például, ha egy ország polgára vagy, és az az ország leigáz egy másik országot, akkor kollektíven is felelős vagy érte (mert annak a kollektívának a része vagy).


Nagyon fontos dolog továbbá, hogy a szenvedés az nem rossz. Az csak a következménye a rossznak. És a rossz következményét megtapasztalni az egy sokkal kisebb rossz, mint tenni a rosszat.

2012. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Első válaszadó. Kiforgatod az idézeteket. Ne tégy hozzá és ne végy el belőlük és ne másítsd meg. Amit kiírtam az feketén fehéren tisztán értelmezhető.
2012. dec. 12. 19:40
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy háborúban a civil lakosság ártatlan és nem is akar háborúzni, még is megölik. Ez a felfogás igazságtalan. Az első válasz nem elfogadható.
2012. dec. 12. 19:44
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem célom neked értelmezni ezeket a kiragadott idézteket, mert nem tudok héberül sem.

De az első három idézetet Isten mondja.

Az ezzel szemben rész viszont ránk vonatkozik.

Tehát neked embernek nincs jogod bűntetni valakit, másnak a bűne miatt. Ha xy egy xy bűnös családba született, de nem bűnös, akkor nincs jogod őt bűntetni. Mindenki a saját bűne miatt bűnhődhet csak.


A szüleid bűneiért viszont abban az esetben tudni bűnhődni fogsz, ha isznak, drogoznak, amikor terhesek veled. Vagy hülyeséget nevelnek neked.

2012. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bocs a harmadik idézetet nem Isten mondja, nem is illik ide.
2012. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem!! azt Jézus meg mondta miért, amikor meg gyógyította az egyik beteget.

Jézus mindenkiért letette a halálával a fizetséget, és ezért mindenki magáért fog elszámolni, nem szüleiért, vagy feleségéért vagy a nagymamájáért.stb.


(Ezékiel 18:19, 20) . . .. 20 Amely lélek vétkezik, az hal meg. A fiú semmit sem fog hordozni az apja vétke miatt, és az apa sem fog semmit hordozni a fiú vétke miatt. Az igazságosnak igazságossága önmagán lesz, és a gonosznak gonoszsága is önmagán lesz.

Egy másik látszólagos ellentmondás található a 2Mózes 34:7. és Ezékiel 18:20. verse között. Az első vers kijelenti, hogy Isten megbünteti „az atyák bűneiért a fiakat és a fiak fiait”, az utóbbi vers viszont arról szól, hogy „egy fiú se viselje az apja vétkének következményeit”. Miért látszanak ellentmondónak ezek a szövegek? Mert ki vannak ragadva összefüggésükből. Vizsgáljuk meg a hozzá kapcsolódó anyagokat és hátteret. Rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy amikor Isten nemcsak az atyákra, hanem a fiakra és unokákra jövő büntetésről beszél, akkor tulajdonképpen azt emeli ki, hogy az izraeliták mint nemzet, nem kerülhetik el annak a következményeit, ha vétkeznének Isten ellen, így a fogságravitelt sem. Másrészt, amikor arról szól, hogy egy fiú se viselje apja bűnét, akkor a személyes felelősséget emeli ki, amit mindenkinek vállalni kell tettéért.

2012. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Pietrosol ***** válasza:
40%

Szia!


A bűn az öntévesztés,amely során az ember az egójával azonosul,ahelyett hogy eredeti Isteni lényét élné!Az egó ragaszkodik a szokásaihoz,amely szokásokat mint mintát a gyermek (nagy valószínűséggel) lemásol a szüleiről!Ha a szülő öntévesztésben él,nagy esély van rá,hogy a gyermek is öntévesztő lesz!

2012. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 nagylzs ***** válasza:
Kérdező, nem forgattam ki az idézeteket. Nem az idézetekre válaszoltam, hanem a kérdésre amit föltettél. Az idézetekről egyetlen szót sem írtam. Sőt, külön írtam hogy "nem idézetekkel válaszolok". Ezzel is jelezve, hogy amit írok azt NEM az idézeteidről írom és NEM AZOK ELLEN. Ha te ennek ellenére képes voltál úgy értelmezni, akkor gratulálok a hülyeséghez.
2012. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 nagylzs ***** válasza:

> Egy háborúban a civil lakosság ártatlan és nem is akar háborúzni, még is megölik. Ez a felfogás igazságtalan. Az első válasz nem elfogadható.


A háborúban mindig vannak olyanok, akik "ártatlanul szenvednek". De a felfogás nem igazságtalan. Az emberek azok, akik igazságtalanok egymással.

2012. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem tehát amit nem isten mond csak azt kell figyelembe vennem, amit pedig Mózes és Ezékiel, azokat semmisnek kell tekinteni. Eztán minden próféta írását el sem olvasom mert semmisnek tekintendő. Köszönöm.
2012. dec. 13. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!