Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyából milyen kérdéseket,...

Nagyából milyen kérdéseket, témákat lehet feszegetni a valláskategória kategóriában?

Figyelt kérdés
Láthatjuk hogy ez egy elég érzékeny téma amivel másokat igen könnyen fel lehet húzni,megbántani,vagy akaratlanul is minősíteni.Azt kérdezném milyen témák vannak amikbe ne kössünk bele és milyen stílust kell tartani.Egy kicsit részletesebb választ kérnék annál mint hogy:"Ne legyél bunkó".Konkrétumoknak örülnék.Ez a kérdés ugyanis szerintem építőjellegű lehet az oldal számára mert így aki eddig nem tudta azt megtudhatja hogy egy egészséges vitához ebben a topikban mit kell betartani.

2013. jan. 4. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ne legyél bunkó! Ennyi tényleg elég.
2013. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Pedig tényleg csak annyi a kulcs, hogy ne legyél bunkó.

A másik lényeges dolog, hogy ha valamit megcáfolsz, akkor ismered, hogy mi az. Ne pedig a saját kitalációd húzd rá a hívekre és állítsd be őket hülyének.

Ha valamiben nem vagy biztos, inkább kérdésként rakd fel és ne úgy, hogy na most megmondtam a tutit, úgy hogy válaszok sem kellenek már.

2013. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Én hívőként szívesen beszélek bármilyen témában, engem főleg a bunkók zavarnak. Ha a másik tiszteletben tartja a véleményemet, és nem hülyéz le folyton, akkor nincs gond és én is tiszteletben fogom tartani az ő véleményét. Sajnos az a gond, hogy a vitakultúra van a béka feneke alatt...
2013. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Engem a direkt félremagyarázás zavar. Amikor valaki leír tökéletesen és érthetően egy választ és a vitapartner látványosan direkt nem érti és állítja be a válaszolót ostobának.


Azon már csak röhögök, amikor valaki szerint a hívők elmaradott, középkori lények. :)

Azon is szoktam, amikor azt állítják, hogy én hívőként nem részesedhetnék az orvostudományból vagy technikából. Ilyenkor látszik, hogy mennyire nem is ismerik a kereszténységet.


Az viszont inkább szomorúvá tesz, amikor úgy írnak a Bibliáról, hogy sose olvasták. Mert tagadni csak azt szabadna, amit megismert az ember. Nem?

2013. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első négy remekül leírta.

1. Ne legyél bunkó

2. Csak olyat kritizálj, amit ismersz (pl. Biblia)

3. Ha a kérdés, amit fel akarsz tenni, már fel lett téve az utolsó 50 kérdésben, akkor ne tedd fel újra.

4. Ne értetlenkedj szándékosan.

5. Csak olyan kérdést tegyél fel, melyre valóban érdekel a válasz, és legyél képes befogadni azokat.


Ha ilyen vitapartner lennél, várjuk a kérdéseidet!

2013. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elég zavaró, ha egy kérdésről ötven oldalon keresztül vitatkoztunk, aztán mindig jön valaki és újra meg újra felteszi a már százszor kivesézett kérdést.

Persze az is gáz, ha valaki soha nem olvasta a Bibliát és úgy formál véleményt.

De legalább annyira zavaró az, amikor bizonyos vallásos emberek tudományos elméleteket vonnak kétségbe, úgy, hogy még az általános iskolai szintet sem üti meg a tudományos képzettségük.

Az álatalánosítás is sértő, bár én elég képmutatónak érzem válaszom válasza ezen való siránkozását, ő mindig mindenre azt írja, hogy mi nem ismerjük a Bibliát, ne szóljunk bele meg ilyeneket. Mintha ez nem lenne általánosítás. Néhány nappal ezelőtt nekem is csak ennyit vetett oda, pedig én olvastam a Bibliát, de ugye, ha nincsnek érvek mindkét oldalon előjönnek az előítéletek.

2013. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt van vallás és valláskritikai rész is.

Az elsőben értelemszerűen a vallási kérdésekről lehet beszélgetni (pl, hogyan imádkozz, mit kell érteni az egyes tételek alatt) - a másodikban pedig a vallás ellentmondásairól, tévedéseiről, stb.

Nem illik keverni a kettőt.

Amúgy bármilyen normális kérdést fel lehet tenni, csak jól válaszd meg a kategóriát.

2013. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, válaszom válasza jól összefoglalta a dolgot, csak néha elfejti magával szemben is érvényesíteni.:D Amúgy teljesen egyetértek vele, ebben a dologban, azzal a kikötéssel, hogy oda, vissza, alapon működik a játék. A valláskritikai oldalon, nem sértő kritizálni a vallást, ezért találták ki, vallás kategóriában, már provokációnak minősülhet.
2013. jan. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


http://www.gyakorikerdesek.hu/help


Ha elolvasod a link alatti szöveget akkor sok kérdésedre választ kapsz.

Persze vannak íratlan szabályok is.

2013. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az oldal szabályzata magában foglalja a lényeget.

Más részről meg ez olyan dolog,hogy lehet,hogy valaki nem kötözködik,nem ír csúnya szavakat stb..csak feltesz egy elgondolkodtató kérdést,és egy-két túlbuzgóbb vallásos rögtön neki esik,hogy provokál,mert nem bírják elviselni magát a kérdést.(saját tapasztalat is)

Szóval lehetetlen mindenkinek megfelelni.

2013. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!