Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor lesz már vége ennek a...

Granulátum kérdése:

Mikor lesz már vége ennek a "bűnmániának"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régi, pogánynak mondott vallásokban is voltak istenek elleni bűnök: káromkodás, lopás az istenektől, stb.


Viszont az ábrahámi vallások Isten elleni bűnei egész másról szólnak: 'szegín Istenkét' megbántod, ha olyan dolgot követsz el, amik nem is vonatkoznak rá (szex, drog, evés).


A másik sokkal idegesítőbb dolog a harsogás, hogy mindenki bűnös, még a legnagyobb szent is. Hogy még egy csecsemő is a feneketlen kárhozatba süllyedhet, s aki csak életében egyszer vétkezik akár csak egy kicsit, már azt is sújtja valami negatív érzés élete végéig.


És még csodálkoznak, hogy annyi a kitérő meg az ateista a világon. Szerintem ennek legfőbb oka, hogy a vallások a saját híveiket ostorozzák és fikázzák a legjobban, ami számomra egy agyrém. A mottójuk: "törekedj tökéletessé válni, de mindannyian tudjuk, hogy ez úgysem fog sikerülni".


Ez a "bűnmánia" szerintem káros, és akkor már legyenek olyan vallások, ahol a normális élet nem negatív értelmű.



2013. jan. 20. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Ez meg a másik véglet, amit te szeretnél....

Ha valakinek lelkiismeretfurdalása van, valószínűleg megbánta amit csinált és van számára bocsánat.


Én súlyos hibának tartom, hogy mindenkinek a fejébe azt verjük, hogy bármit megtehet, tökéletes, róla szól a világ.


Tudom, egyeseknek az a normális, hogy bemegyek a boltba és elviszem a pendrive-t, mert ha nem derül ki, akkor f..sza gyerek vagyok.


Szerintem az illető bűnös inkább.

Bár sokszor ez a szemét rendszer felelős mindenért, amit annyira ajnároztok.

2013. jan. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%

Amíg az ember el nem jut a tökéletességre.


Erre a Teremtő ezer évet adott amit az Armageddon túlélőinek lehet a lehetősége., annyira tökéletlen bűnös hajlamokkal teli az ember, Ádám tökélességének csak 0.000001 %-a


Ha valaki azt állítja, hogy nem bűnös akkor az nézzen már körbe...

Bűntelen világban élünk,?

Na nem hiszem hogy te ezt elhiszed...

Ha pedig elaltatjátok a lelki ismereteteket, ami így is sokaknak alszik, milyen káosz lesz már itt....

2013. jan. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom hol olvastad ,hogy a szex drog evés bűnnek számít. Esetleg a túlzott mértékű alkohol fogyasztás(drog), a test árulása pénzért(szex) és a mohó falánkság amikor a kfc-ben vagy egyéb gyorskajáldában megvett kaját már a buszon vagy villamoson tömi a szájába a némber mert nem tud addig várni míg hazaér(evés), na ezek igenis Bűnök és ne akarjuk már kisebbíteni őket!


Megint egy végletbe kapaszkodsz, mikor a csecsemős példát hozod fel, bár ilyenről én még sosem hallottam. Miért olyan nehéz elfogazni, hogy igenis bűnösök vagyunk még ha szerinted az nem is bűn hogy a munkahelyről hozol egy kis ezt vagy azt mert ott úgyis olyan sok van, vagy bliccelsz a buszon, metrón, belógsz a moziba, letöltesz filmet játékot, stb. Ezek szerinted jó dolgok? Megintcsak a nem is olyan nagy dolog sémát húzod elő. De akkor ha mindez meg lenne engedve, elég lenne neked? Nem hiszem, még többet akarnál. De most ebbe nem megyek bele.


Azzal egyetértek, hogy van pár olyan szemellenzős hívő akiket jól seggbe kellene rúgni mert másokra akarják erőltetni az akaratukat. De kérdem én, másol ez nem így van? Miért kell őket kiemelni a sorból? Mondok pár példát: Youtube videók előtti videók, utcán kérdőíveket kitöltő emberek, kéretlen reklámokkal teleszemetelt e-mail fiókok, stb.


Értem én miről beszélsz, nem megbántani akarlak a hozzászólásommal, csak lásd be ez nem egy tökéletes világ(amit az ember teremtett) így ne vár tökéletességet tőle. Igazat adok abban is, hogy sokkal jobb lenne úgy élni ahogy te szeretnéd, de ez sajnos nem csak rajtam és rajtad múlik. Tegyél az ellen, hogy ne így legyen, én is azt teszem. Legyen szép napod.

2013. jan. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleszőni, hogy a keresztény hódítók és papok számára egy-egy pogány nép megismerése során a legirritálóbb tulajdonságuk, hogy boldogan éltek. És ezt nem én találtam ki.
2013. jan. 21. 10:42
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Akkor, amikor a vallásnak is vége lesz.


A kereszténységnek lételeme a lelkiismeretfurdalással való játszadozás, amikor ez megszűnik, akkor megszűnik maga a kereszténység is.

2013. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Elfelejtettem beleszőni, hogy a keresztény hódítók és papok számára egy-egy pogány nép megismerése során a legirritálóbb tulajdonságuk, hogy boldogan éltek. És ezt nem én találtam ki."


Igen,voltaképp itt van a kutya elásva.A boldogtalan ember ítélkezik szüntelen,bűnösözik,mert nem tudja elviselni,hogy mások nem félnek úgy élni,ahogy akarnak.

2013. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A szabályok, -nem csak a vallásiak- azért vannak, hogy a nagy "boldogságunk keresése-megvalósítása" közben ne másszunk bele mások jogos igényeibe túlságosan, és ne úgy legyünk boldogok, hogy a körülöttünk lévők sírnak közben.

Szóval igenis nevén kell nevezni ami rossz, és jó ha van belső kontrollunk: lelkiismeretünk.

2013. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsó,hadd mondjak egy vallásos példát;


A papok azt mondják,hogy házasság előtt nincs szex,meg tilos félrelépni,meg csak gyereknemzés céljából szabad lefeküdni.Tegyük fel,hogy betartják,meg a hívek is.De akkor miért orrolnak meg másokra,akik nem így tesznek,ha egyszer ez nekik jó?

Mert akkor mégiscsak arról van szó,hogy irigyek másokra,mivel ha nekik megfelel az az életvitel,amit választottak,akkor boldogoknak kellene,hogy legyenek vele.És mások sem szólnak bele az életvitelükbe,hiszen senki sem tukmálja rájuk,hogy szeretkezzenek házasságon kívül,vagy lépjenek félre.

2013. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

A szex két ember dolga, ha besikerül egy baba, már hármuké, esetleg mindkettőjük családjáé.

Az aktus alatt ketten boldogok. És utána? Mindenkit, minden lehetséges következmény egyformán feldob?

2013. jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A szex két ember dolga, ha besikerül egy baba, már hármuké, esetleg mindkettőjük családjáé.

Az aktus alatt ketten boldogok. És utána? Mindenkit, minden lehetséges következmény egyformán feldob?"


Jó,de én úgy értettem,hogy mondjuk van egy hívő pár.Ők csak egymással szeretkeznek házasságban.És mondjuk van egy ismerősük,aki megcsalja a párját,és elkezdik lehordani,hogy bűnös,miközben semmi közük hozzá,mert ha ők ketten boldogok,akkor miért foglalkoznak vele? nekik nem árt az ismerősük.

2013. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!