Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miértnem kritizálj...

Az ateisták miértnem kritizálják sosem az agnosztikusokat vagy a sátánistákat?

Figyelt kérdés

Miért mindig minket keresztényeket pitiszkálnak?

Sőt legtöbször együtt kritizálják a bibliát.

Ilyenkor úgy védik egymást mintha puszi pajtások lennének.

De ha már mondjuk nem lenne kereszténység úgyis egymás torkának ugranának.



2013. jan. 23. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ne keverd össze az ateistákat a trollokkal. Én pl. ateista vagyok, de nekem semmi gondom a vallással vagy a hittel, amíg nem akarják rám erőltetni. Egy átlag ateista egyszerűen nem foglalkozik pl. a keresztény hittel. Ezen belül van pár unatkozó ürge, akik imádnak kötözködni, de általánosítani nem szabad. :)
2013. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, tudós körökben is rendesen egymás torkának ugranak, nem kell ahhoz vallás.


Amúgy nálunk a kereszténység a legelterjedtebb vallás, javarészt ez folyik a médiában, az Interneten stb.

Az agnosztikusok és sátánisták nem annyira feltűnő jelenségek, de az az ateista, aki a keresztényeket ócsárolja, az őket is fogja, ha rájuk talál.

Azon kívül a kereszténységben akad jópár felekezet, akik másokat próbálnak akaratuk ellenére megtéríteni, nyilván ez is hozzájárul a rossz véleményhez, ami adott esetben átcsap rosszindulatú ellenségeskedésbe és általánosításba.


És mindemellett megerősítem az első válaszolót, hogy nem minden ateista ilyen.

2013. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Én személy szerint azért nem, mert ők nem akarnak engem megtéríteni. Persze, hogy nem bírom a keresztényeket, mikor minden héten jönnek, dobnak be szórólapot, "beszélgetni" akarnak. Ez pofátlanság, és nem bírom elviselni. De ha nem akarnak megváltani, akkor velük sincs bajom.
2013. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehetne minket agnosztikusokat kritizálni?

Ha azt mondod, hogy van isten, akkor én azt mondom, hogy lehet. Ha azt mondod nincs isten, akkor megint azt mondom, hogy lehet. Nincs támadási felületem. :)

Majd ha valaki észérvekkel, tudományosan bebizonyítja valamelyiket hitelesen, akkor sem nekem fog esni elsőként senki, hanem a másik szélsőségnek. :)


A sátánisták pedig marha jól elvannak a saját köreikben, nem nagyon zavarnak senkit, vagy csak én nem hallottam eleget róluk.

2013. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

"Hogyan lehetne minket agnosztikusokat kritizálni?"


Én magam nem szoktam kritizálni az agnosztikusokat, de el kell ismernem bőven van rajtatok is fogás. Olvass Dawkinst vagy ezt:

[link]

2013. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 titak ***** válasza:
41%

Én is a 4. értek egyet.


Mi köze az agnosztikusoknak a sátánistákhoz?


Ha én megkédőjelezek valamit akkor az már rossz? - A Földnek hány sarka van? A Biblia szerint NÉGY, szerintem meg gömb alakú.

De a egy "hitgyökér" katulikusnam azt mondom, hogy a Bibliában többször is "Isteneket" írnak (többes számban), vagy, hogy az összes létező "Isten" közül a bibliai Isten a legkegyetlenebb/legpusztítóbb mert ... (nézd meg a Bibliában)- azonnal sértésnek veszik.


A mai sátánizmus meg csak "kölyökkutya" az ókori kereszténységhez képest.

A római katakombákban újszülött csecsemőket áldoztak oltáraikon a Jézus-i 'tisztaság' nevében. "MERT EZ AZ ÉN TESTEM....MERT EZ AZ ÉN VÉREM".

2013. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Sátánista alig van, aki annak mondja magát, az is legtöbb csak lázadásból meg divatból.


Az agnosztikusok senkinek sincsenek láb alatt, a vallásosok szokták egy kalap alá venni az ateistákkal.


Muszlimok, hinduk, buddhisták, stb. megint alig van itt. Néhány muszlim kérdés azért akadt már, olyankor ők is megkapják, ami jár, nézz csak utána.


Keresztényekkel viszont Dunát lehet rekeszteni. Sok van belőlük és hangosak. Naná, hogy első számú célponttá válnak.

2013. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%

És tényleg lehet minket kritizálni, nem is hittem volna, kösz a linket. Azonban az a cikk egy vicc szerintem, bár a szerzője nem tűnik butának közel sem.


Tiktak, látom te is szereted elemzgetni a Biblia bökkenőit, de nem vontad le azt a konklúziót, amiben a Bibliában tényleg megmutatkozik, hogy nem csak egy mesekönyv.


A Biblia egyszerre mondja, hogy a Földnek négy szeglete van, de olykor kereknek említi. Ellentmondás? Közel sem.


Ez egy olyan hibrid geometriai forma, amely csak a 22 dimenziós világegyetemmel értelmezhető, amit ugye emberi ésszel elképzelni lehetetlen, viszont matematikailag minden világegyetemben létező dologra levezethető.


7-es jól írja, együtt vagyunk az ateistákkal itt vallás témakörben, mivel nagy örömünket leljük a kereszténység kritizálásában (persze ne általánosítsunk, nem minden agnosztikus/ateista ilyen).


Ha valaki oltári baromságot talált az írásomban a világra vonatkozóan, az próbálja megcáfolni! :D

2013. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők jól írják: mivel valaminek a nem létét nem lehet egyértelműen bizonyítani, az ateizmus lényegében az agnoszticizmus valamivel erősebb formája, de lényegében minden magát ateistának valló ember valahol a kettő között van.


A sátánista ritka, mint a fehér holló, ezért nem foglalkozunk velük.


A kereszténység támadásának két oka is van. (Jó, lényegében egy, hogy ez a legelterjedtebb vallás a világnak ezen a felén.)

Az egyik az, hogy sok ateista a keresztények közül kerül ki, ezért egyrészt a kereszténységet nagyságrendekkel jobban ismerik, mint a többi vallást, másrészt gyakran a kereszténységből való kilépéskor egy halom orvosolatlan sérelem megmaradt.

A másik viszont az, hogy a kereszténység - azzal, hogy erkölcsi példamutatás akar lenni, holott az értékrendje gyakran megkérdőjelezhető, és emiatt nem lenne rá joga. Ezt sokan - a politikusok is - gyakran komolyan veszik. Az ateistákat meg nagyon zavarja, hogy a nem létező Isten miatt döntenek őket is érintő dolgokról (lásd pl. a nemrégiben zajlott abortusztabletta vitát vagy az őssejtkutatás korlátozását).

2013. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 titak ***** válasza:
51%

"Tiktak, látom te is szereted elemzgetni a Biblia bökkenőit, de nem vontad le azt a konklúziót, amiben a Bibliában tényleg megmutatkozik, hogy nem csak egy mesekönyv. "


1.Remélem nem rám gondoltál mikor > Tiktak < nak címezted a választ? (rossz vicc) :oD - TITAK a becsületes megnevezésem.

2. Sajnálatos módon teológiát is tanultam hosszú életem folyamán. Megismertem a Bibliát és vele együtt a ..... sokmindent.

(Na, itt kezdődött az én gondom Istennel.)

2013. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!