Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ültette bele az emberbe...

Isten ültette bele az emberbe a gonoszságot?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki,hogy mindennek van oka.Az ember vétkezett elsőre,de mivel tudatlan volt,kíváncsi,ezért könnyen rászedte a kígyó,ahogy ez történt is.De Isten ezt nem vette figyelembe,kemény szívvel,megbocsájtást nem ismervén kitaszította a paradicsomból,és egyéb büntetéseket mért rá.Ádám és Éva ilyen elutasító,durva magatartást senkitől sem láthatott,csak Istentől,és ezért ez a minta,és az elszenvedett fájdalom megmaradt bennük,továbbadva lenyomatát gyermekeiknek,akik azután már erőszakosan viselkedtek,konkrétan az egyik megölte a másikat.Ha megnézzük az erőszakos,gyilkosságra is képes emberek élettörténetét,világos,hogy a lelki világuk nem ok nélkül fajult el odáig,hogy erőszakos tettekre vetemedtek.Alapvetően az ember természetes lelki állapota a béke,és nyugalom.
2013. febr. 24. 14:49
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Tehát, ha majd te megmondod a gyermekednek, hogy pl ne dobja be kővel az ablakot, mert különben sarokba fogod állítani.

De ő bedobja, te pedig sarokba állítod, ahogy megmondtad előre. Ő haragudni fog és bántani a testvérét, akkor te voltál a hibás?

2013. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Amikor én hasonlót kérdeztem az volt a magyarázat hogy a választás joga fennáll és az emberen múlik hogyan cselekszik, isten nem avatkozik be csak próbák elé állít mindig hogy jól állod-e ki.
2013. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy abból indulsz ki, hogy minden emberi cselekedet már látott mintát követ. Ez nem így van. Amikor vétkeztek, akkor a Sátán hatalma alá kerültek. Ő pedig sajnos elég kreatív az újabb gonoszságok kitalálásában, és abban, hogy ezeket meg is tettese az emberekkel. Ami öröklődik az a bűn, és az Isten nélküli alapállapot, tele háborúsággal és a bűnre való hajlammal. Ebből lehet megtérés útján átkerülni egy olyan állapotba, amikor Istennek szoros kapcsolatba kerülsz.
2013. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Hogy kinek mit mondott isten és a sátán, az nagyon szépen hangzik. Engem a következők érdekelnének. Nyilván aki itt írja, nem személyesen hallotta egyiktől vagy másiktól. Tehát egy másik embertől hallotta, vagy olvasta. Rendben. De mi van ővele? Tudja valaki, hogy ki volt aki személyesen hallotta, lejegyezte és továbbadta? És tudja valaki, hogy senki sem csorbította a mondanivalót? Vagy csak úgy jobb híján elhisszük.
2013. febr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Első


Isten annyit mondott Ádámnak,és Évának,hogy meg fognak halni.Kíváncsiak voltak,nem is tudhatták,hogy igazából mit jelent ez.És be is lettek csapva a kígyó által.Ezen kívül hol volt szó azokról a büntetésekről,amiket Isten rájuk mért? sehol,azokat csak utána tudatta velük.És vegyük figyelembe,ez az ember legelső ballépése volt! ennyire kegyetlen lenne az Isten,hogy még az első bűnt sem nézi el?

Egy kisgyereket sem állít sarokba senki azért,mert először életében lehúzza az asztalterítőt a vázával együtt.Az ablak bedobásával kapcsolatban,a köveket nem tudom eltenni a gyerek elől,mert köveket bárhol találhat,viszont a fát nem kell kirakni a kert közepére,hogy kísértse az embert.Istennek minden lehetősége megvolt,hogy ne tegye ki veszélynek az embert,mégsem érdekelte,hogy mi fog történni.És ismét vegyük figyelembe,ha a szomszéd azt mondja a gyereknek,hogy nyugodtan bedobhatja,nem lesz semmi baj,majd ő beszél a szüleivel,ám mégsem így történik,akkor a naív gyerek a hibás aki gyermeki bizalommal megbízik a szomszédban,nem pedig a felnőtt,furfangos szomszéd,aki sokkal agyafurtabb a gyereknél?

Szóval ezek a különbségek a két dolog között.

2013. febr. 24. 17:09
 6/38 A kérdező kommentje:

"Amikor én hasonlót kérdeztem az volt a magyarázat hogy a választás joga fennáll és az emberen múlik hogyan cselekszik, isten nem avatkozik be csak próbák elé állít mindig hogy jól állod-e ki."


Igen,hát erről tudjuk,hogy marhaság,mert ha Isten szereti az embert,akkor nem teszi ki veszélynek,és főleg nem még meg is bünteti ráadásként azért,amit ő maga provokált ki neki.Másodszor milyen teremtő az,aki nem ismeri a saját teremtményeit? a szabad akarat érthető,hogy létezik,de ez nem azt jelenti,hogy Isten nincs tisztában azzal,hogy az ember elcsábítható,sőt pont magába foglalja,hogy a szabad akaratából kifolyólag kíváncsi lesz,és ki akar próbálni egyes dolgokat.

2013. febr. 24. 17:17
 7/38 anonim ***** válasza:
Na ja, csak az ember nem gyerek volt, hanem felnőtt férfi és nő.
2013. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Utolsó


Legelső emberi hibázás,tudatlanság,becsapottság....ezekről is beszéltem.

2013. febr. 24. 17:29
 9/38 A kérdező kommentje:

"Ami öröklődik az a bűn, és az Isten nélküli alapállapot, tele háborúsággal és a bűnre való hajlammal. Ebből lehet megtérés útján átkerülni egy olyan állapotba, amikor Istennek szoros kapcsolatba kerülsz."


Aham,akkor Isten emberei,a nagy próféták,és követeik,akik Istennel szoros kapcsolatban voltak,mind bűnből kiindulva kezdtek háborúkat?

2013. febr. 24. 17:46
 10/38 anonim ***** válasza:

Ha szétnézel a világban, láthatod, hogy minden az erőszakra épül.

A ragadozók felfalják a növényevőket, a nagy hal megeszi a kicsit, de a kicsik is, ha összeállnak, elpusztíthatnak nagy élőlényt is. A kukacok felfalják a dögöt, de néha az élőt is, változatos a világ, de minden a küzdelmen alapul.

Az ember ebből a világból emelkedett ki.

Hogy érez e örömöt a tigris, mikor elharapja a szarvas ütőerét, az kétséges, de meglehet.

A farkassal is előfordul, hogy a gyilkolás öröméért öl, a sok széttépett bárány tanusítja az akolban, ha beszabadul.

Az, hogy gonosz e, nem értelmes, mert így van felépítve, ilyenek az ösztönei és nem változtathat rajta.

A kutya már nevelt jószág, tanítható és elvárja a gazdája, hogy ne bántsa a háziállatokat, bár ez néha mégis előfordul.

Az ember a fejlődési folyamatokban nyomon követhetően kinőtt ebből, legalább is a többi emberrel szemben és erkölcsi alapon viszonyul a gyilkoláshoz, aminek a Biblia is egy lépcsőfoka, de mivel azt is emberek írták, emberi igényeket tükröz. Néhány ember pártolva a vegetarianizmust, a gyilkolást az állatokkal szemben sem tartja erkölcsösnek, amit megértek, bár magam nem vagyok az.

Mindezt figyelembe véve gonoszság nem létezik, a bűncselekményeket is vagy felindulva, vagy megélhetési okokból követik el.

Az emberi lélektan ismeri a pszichopata fogalmát, de ez sem egyenlő a gonoszsággal. Nem vagyok szakember, de a különbség határozottan érezhető.

Sajnos a háborúkban kivetkőzik az ember magából, én még találkoztam háborút járt emberekkel, de soha senki nem beszélt semmiről, lehetséges, hogy szerettek ölni, amire először kényszerítve voltak.

Mindehhez felesleges hozzátennem, hogy szerintem Isten sincs, de ha lenne, akkor Ő teremtette gonoszra a világot, amit szintén kétségbe vonok.

Természetesen a küzdelem különféle büntethető és engedélyezett formában jelen van az emberi világban, ezért jogos a készenlét, az igyekezet, hogy elkerüljük a hátrányokat. Elsősorban a társadalmi és a szociológiai ismeretek fejlesztése szükséges, meg gyors és gondolkodáson alapuló véleményalkotás, hogy ne legyünk áldozatok, valamint empátia és erkölcsi érzék ( amiben a vallás segíthet némelyeknek), hogy ne kövessünk el a törvénnyel és embertársainkkal szemben elitélendő cselekedeteket.

Itt kiemelném a szülők, a család szerepét, akik a gyermekük nevelése során olyan alapot adnak, hogy a nehéz helyzetben is visszariad az utódjuk a bűncselekményektől, illetve támogatva a bajbajutott rokont, nem engedik annyira lesüllyedni, hogy ez megtörténhetne.

A börtönök nevelő szerepe sem elhanyagolható, de a hangsúly a bűnmegelőzésen kellene, hogy legyen, bár belátom, ez anyagi kérdés is lehet. Szükséges lenne a jó példa mutatása is, minden ember részéről, de különösen az ismertek, vagy a vezetők részéről, akik példáját sokan követhetik, de sajnálatosan előfordul, hogy ők nem tartják magukra nézve kötelezőnek a törvényeket és ez nagyban rombolja a közmorált.

Mindezek ellenére továbbra is állítom, hogy gonoszság, a fenti megfogalmazásban - nem létezik.-

2013. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!