Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » De szerintetek ez nem így van?

De szerintetek ez nem így van?

Figyelt kérdés
Az emberek csak azért hisznek Istenben,mert a szüleik nagyszüleik beléjük nevelték.Ha belegondolunk más vallásokban élők is szentül hiszik,hogy az ő istenük a valódi,azért mert beléjük van nevelve.

2013. ápr. 4. 11:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%

nem így van.


ha így lenne akkor mindenkinek kereszténynek kellene ennie idehaza, hiszen keresztény állam voltunk...


vannak olyanok akiket nem nevelnek hivőnek mégis azok lesznek, és fordítva. vannak akik szigorú vallásos családból származnak, mégis ahogy kilépnek a családból felhagynak a dolgokkal..


pl.: ismerösöméknél apuka ráerőszakolta az egész családra a vallást, miséket bérmálkozást stb... apuka meghalt egy jópár éve, a család egyik tagja se jár misékre


pedig a gyerekek úgy lettek nevelve kiskoruktól..

2013. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De egy Zsidó család mondjuk nem kereszténynek fogja nevelni a gyerekét.És ha valakibe nem nevelik rá akkor nem is fog hinni Istenben
2013. ápr. 4. 11:30
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

A zsidónak is megvan a maga istene ahogy egy arabnak vagy katolikusnak. Teljesen mindegy milyen vallású a maguk istenében hisznek.

A kérdésedre a válasz nem igaz, hogy csak az vallásos akit úgy neveltek. Nagymamám erősen vallásos volt. Több gyermeke az, de vannak gyermekei akik nem vallásosak.. Nem erőltette, nem volt kötelező nála.. Jó magam munkáscsaládban nőttem fel, még hittanórára sem jártam. Mégis hiszek istenben..

2013. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

attól még ez a zsidóknál is így van... lehet valakit zsidónak nevelnek, de attól ha kikerül a közösségből lehet hogy megszünteti a vallás gyakorlást.


ha csak azon múlna a dolog hogy bele nevelik az emberbe a vallást, akkor nem alakulhatott volna ki ennyi vallás. a zsidóból a keresztény, a római isteneket nem válthata volna fel a keresztény isten, a katolikus vallásból nem jött volna létre a református és a kálvinista.

2013. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

"

De egy Zsidó család mondjuk nem kereszténynek fogja nevelni a gyerekét.És ha valakibe nem nevelik rá akkor nem is fog hinni Istenben"


Az indiaiak szent állatnak tartják a tehenet. A kínaiak egyes településein még ma is esznek kutyát. Peruban a tengerimalac ínyencfalatnak minősül..

A zsidók nem esznek disznót..


Ezek mind mind helyi és kulturális szokások. Ahová születik az ember azokat a szokásokat éli.

Egy zsidó sosem fogja kereszténynek nevelni a gyerekét mert az ő szokásuk merőben eltér. Ők nem a kereszténységben hisznek. (az már más lapra tartozik hogy felnőttként lesznek akik áttérnek a keresztény vallásra)


Egy tibeti sem fog iszlám, vallásra nevelni a gyermekét, mert náluk nem ez a szokás.. Ahogy egy magyar sem fogja iszlámra nevelni ha kereszténységben hisz... Attól még mind- mind hisznek istenben..

2013. ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 fairi1 ***** válasza:

Csak részben igaz.

Szülőknek nagy a behatása gyerek hitvilágára, de ha környezet megengedi hogy szabadon válasszon, akkor vallásos családból jövő gyerek is lehet ateista, vagy ateista szülőknek gyerekei vallásosak. Család mellett környezet is nagyon fontos.


ha környezet olyan hogy ateizmus halálos bűn(ha nem a rendőrség akkor a csőcselék koncol fel), kétkedés meg törvénybe ütközik, ott nem nagyon lesznek ateisták. eszedbe se fog jutni gondolkodni, ha megteszed mégis kegyetlen büntetés vár(ez jópár muszlin országra igaz)

2013. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

A motivációnak nagy a hatása.

Azért az emberi értelem és a gondolkodás is jelentkezhet, erre példa, hogy nálunk is akad buddhista, esetleg mohamedán is, ha nem is sok.

Nagyjából igazad van, a más vallások tekintetében, de az ateizmus-vallás viszonylatában már nem teljesen.

Így gondolom...

2013. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Nem, nem így van. Hiszen ha ezt törvényszerűséggé teszed, akkor hová teszed azokat az embereket, akiket kiskorukban vallásosnak neveltek, de ateisták lettek? A mi családunk is tulajdonképpen vallásos család, részesültem is a csecsemőkeresztségben, (aminek teológiailag nincs alapja, de ez más téma) viszont egy idő után gyakorlatilag, félig-meddig ateista életet éltem, és nem foglalkoztam a vallással. Néhány éve kezdtem el érdeklődni a vallás iránt, és a saját kérésemre kereszteltek meg. Összességében tehát nem lehet pusztán a családi hatásokra visszavezetni a vallásosságot.
2013. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Üdv.

Nem értek eggyet ezzel az állítással. Mi, akik hiszünk Istenben személyes meggyőződésünk, hogy Ő létezik. Ezt bizonyítja a termtésműve is. Hisz nagyon sok olyan dolog van a világon, amely túl bonyolult ahhoz, hogy magától jöjjön létre. Pl: a földünk, vagy az emberi agy, stb. Rengeteg bizonyíték található a Bibliában is a Zsidók 3:4- így szól" Mert minden háznak van építője, aki pedig mindent elkészített az Isten az. Engem többek között ez győzött meg, nem pedig a szüleim.

2013. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem teljesen van így.

Ugyan is magam a világi hagyományokat tekintve Reformátusnak lettem keresztelve, és még sem azt a gyakorlom felnőttként, sőt vannak olyan Zsidó származású testvéreim, akik szintén nem azt a "vallást" gyakorolják, hanem ezt amit Én is.

Tovább megyek, nagyon sok testvérem van és sok helyről származunk, más és más vallásban nevelkedtünk egy darabig, de még is most Jehova Tanúiként Keresztényként szolgálunk.


Nálunk ezért nincs sem Zsidó, Roma, Arab, Vietnámi, vagy Kínai, mi Testvérek vagyunk Jézusban.S ezt nem a nevelés hanem Saját meggyőződésünkből választottuk.


tisztelettel:


Katy Weaver

2013. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!