Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Mivel bizonyítan...

Keresztények! Mivel bizonyítanátok a lélek létezését?

Figyelt kérdés

Én találtam néhány (valószínüleg nem először felfedezett) ellenérvet:


Állításotok szerint a lélek egy minden anyagtól,kézzel fogható dologtól eltérő,más síkban látható dolog.

Legalábbis nagyjából ezt tudtam definícióként rá megalkotni az olvasottak alapján.Továbá a lélek felelős személyiségünkért,lényünkért,érzelmeinkért,érzéseinkért,és a tudatunkért.


Na a kérdés az hogy ha ez a lélek (ami elvileg nem lép semmiféle reakcióba,kölcsönhatásba anyaggal) hogyan manipulálható mondjuk alkohollal?Hisz az alkohol egy szerves molekula,a lélek meg valami megfoghatatlan transzcendes izé.Minthogyha egy szellemet akarnál téglával megdobni.semmi hatása nem lenne mert a kettő teljesen más,és még csak közös tulajdonságuk sincs.

Hogy tudja egy anyag,befolyásolni a nem anyagot,ami nem is tudjuk miből van, de azért van...


Aztán:A lélek miért felelős?Erre a legtöbben rá szokták vágni hogy "ez tesz minket emberré".Hát szerintem meg nem.A lélek az teljesen pótolható a nagyagyban található idegsejtekkel(neuronokkal) és ezek kapcsolódási pontjaival(szinapszisokkal).


Ezt abból következtetem hogy az agy (főleg a nagyagy) bármi nemű sérülése,vagy értelem vesztéssel jár , vagy személyiségváltozással jár.Kérdésem:Ha a lélek felelős a személyiségünkért,akkor amiatt hogy egy vasdarab megsérti a limbikus központomat,miért változik a személyiségem?Hisz egy vasdarab csak nem képes hatni a nem is anyagi lélekre! (vagy mégis?...)


És végül:Ha a lélek nem változik (hisz halhatatlan,ergó nem fog rajta holmi idő) akkor mivel magyarázzátok a szellemi leépülést (idősebb korban) illetve az olyan betegségeket mint az Alzheimer-kór?Hisz ezek már megint csak az ember énjét pusztítják el.Hisza a lélek felel mondjuk azért is hogy emlékezzünk a saját énünkre,akkor egy Alzheimeres beteg miért felejti el mondjuk az életét meghatározó fontos eseményeket?


Vagy ott van az autizmus?Náluk mi van?Náluk ilyen limitált mennyiségű szociális készség került a csomagba?(Nem a gyengébb Asperger szindrómáról beszélek.A keményen autistákról van szó)



2013. ápr. 12. 18:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
8%
A bizonyítás az analitikus elme ópiuma.
2013. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Hát ezen sokat törhetted a fejed.Ha szerinted egy fölösleges "luxus" a bizonyítás akkor fogadd el a következőt:Én vagyok a világ ura!


Neked úgy se kell bizonyítás!

2013. ápr. 12. 18:33
 3/57 anonim válasza:
20%
A hit, a vallás nem fizika. Vagy hiszel valamiben vagy nem. Ezeket nem lehet ész érvekkel alátámasztani.
2013. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Ilyen gyönyörű kihátrálásokat,eltereléseket,és megfutamodásokat még tankönyvi példákban se látni!Jaj,hát persze...
2013. ápr. 12. 18:44
 5/57 anonim válasza:
23%
Milyen kihátrálásról beszélsz? Ha olyan okos vagy akkor mivel bizonyítod hogy nincs lélek? A fent említettek kivételével.
2013. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Őőőőőő....Azt hiszem már épp eléggé bizonyítottam az észerűtlenségét.Ha jól emlékszem még ere a 3 kérdésre se tudtál válaszolni.Minek akarsz még többet?
2013. ápr. 12. 18:51
 7/57 A kérdező kommentje:

És kihátrálás alatt azt értem hogy itt már azt mondjátok hogy "ó,hát ez kimutarthatatlan,de azért biztos hogy van!Különben is te idióta ateista,agnosztikus,exoterikus,analitikus,realista miért kérdezel ilyeneket!Köztudott hogy van mert a biblia írja,és a Biblia azt is írja hogy csak igazat ír,tehát csak igazság van benne,és ez azzal bizonyítható hogy azt írja hogy igazat ír!Értem?!"


Na ez a kihátrálás!

2013. ápr. 12. 18:56
 8/57 anonim ***** válasza:
81%

A levezetéssel azért vannak bajok. Nem szeretném részletesen taglalni, csak példálózok.


Az anyag és a nem anyag (energia) mint tudjuk, kölcsönösen átalakul egymásba. Ezért aztán nem igaz, hogy az anyag csak anyagra hat.


A lélek az alkohollal nagyon egyszerűen manipulálható. Egyre több lelki tényező (depresszió, öröm, elégedettség, szexuális élvezés, stb.) hordozóját sikerül megtalálni. Ezek különféle vegyületek, amelyek reakcióba lépnek a test más molekulaláncaival. Például az alkohol hatására kiválasztódnak hormonok és más molekulák, ugyanakkor egyes sejtek működése gátlódik. Ennek következménye a gátlásosság oldódása, a hallucináció és szédülés (koordinációs zavar) is. Rengeteg nagyon is anyagi szer létezik, amelytől boldog leszel (időlegesen), vagy éppen zavart, szomorú, sőt gátlás nélkül ölsz.


Amit lelki tényezőknek, viselkedésnek, szellemi tevékenységnek nevezünk, azokat nagyon is anyagi szerek befolyásolják, sőt, viszont.


De az a gyanúm, te valójában a lélek alatt a vallásos hitet érted. Erősítsd meg, vagy magyarázd meg pontosabban, minek a bizonyítását várod. Mert a dolgokat ilyen betű szerint kezelni, hát abból értelmes dolog ritkán szokott kijönni. Ha a vallásos hitet érted, az egy más kategória, nem itt tárgyalandó. Ha mást, el kell keserítselek, van lélek. Az anyagi világ jól meghatározott törvényeknek engedelmeskedik. Ha van valami, ami más törvényszerűségek szerint működik, azt kénytelenek vagyunk az anyagról leválasztani, hogy ne kelljen újraértelmezni mindent. Ezt a valamit léleknek nevezhetjük és egész sok tulajdonságát ismerjük (bár közel se annyit, mint az anyagnak). És ez bizony meghatározza a személyiségünket, vagyis azt, miképpen reagálunk az ingerekre. ennek az se mond ellent, hogy ez valami (lélek) sok elemből áll, és egyeseknek már ismerjük az anyagi hordozóit.

2013. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim válasza:
Igazad van, hagyjuk:D Maradj a szobádban és magold a fizika könyveid. Na lépek innen mielőtt felesleges vita lenne:D
2013. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 tibor019 ***** válasza:
39%

Én is keresztény vagyok, és szerintem nem kéne a lelket az agyagi világhoz kötni, hiszen az egy értelmen túli dimenzióban van. Ezt több filozófus is bizonyította.


Leibnitz (malom hasonlat):

Szerinte az ember percepciói (érzékelései) nem magyarázhatóak csupán mechanikai okokkal. Ha elképzelünk egy gépet, melynek szerkezete lehetővé teszi, hogy gondolkodjon, érezzen és percepciói legyenek, és képzeletben megnöveljük akkorára, hogy beléphessünk, akkor rájövünk, hogy csak az egymást hajtó alkatrészet látjuk benne, de azt nem találjuk, amivel a percepciót meg lehessen magyarázni.


Nagel (csokoládéíz példa):

Ha egy agyat feldarabolnánk, és ha meg is találnánk azt a részét, ami a csokoládéíz közvetítéséért felelős, attól még nem érezzük az ízét. Hiába szagoljuk meg vagy netán belenyalunk, akkor sem érezzük.

2013. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!