Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a cölibátusról?

Mi a véleményetek a cölibátusról?

Figyelt kérdés
Van-e igazi értelme, vagy el kéne törölni? Mit árt, mit használ stb.?
2009. szept. 25. 16:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nincs értelme.

Többet árt, mint használ.

2009. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Te esetleg pap szeretnél lenni vagy miért foglalkozol ilyenekkel!??

Szerintem önmagában a papság egy undorító "munka" ingyenélők és a többség kis gyerekeket erőszakol meg -.-'

A papságot kéne eltörölni!

Nem az Istennel van bajom hanem a papokkal akik Istenből próbálnak megélni -.-'

2009. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az "ingyenélők" nem tipikusan papnak szoktak tanulni...
2009. szept. 25. 16:54
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a cölibátusnak van egy jó oldala, a 16:40-os hozzászólásról jutott eszembe. A papokat és magát a keresztény vallást is sokan lenézik, nagyon erős manapság az a sztereotípia, hogy a vallásos emberek tiszta hülyék, és elborultak, nincsenek önálló gondolataik. Mégis vannak olyan emberek, akik annyira elkötelezik magukat Isten mellett, hogy papnak mennek. Valamilyen szinten érthető, hogy nem akarja az ember, hogy a feleségét is azért nézzék le, mert egy pap a férje, és a gyerekeknek se jó, ha az iskolában az apjuk miatt piszkálják őket...
2009. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok, hozzátenném, hogy van saját tapasztalatom is arról, amit írtam, általános iskolában volt egy osztálytársam, akinek görög katolikus pap volt az apja, és mindenki szentfazéknak meg efféléknek csúfolta szegény lányt, pedig tök normális volt...
2009. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Klassz, de abbé függő.
2009. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Pedig egyre több "jófej" pap van mostanában, és nem szentfazekak, hanem igenis próbálnak alkalmazkodni a kor elvárásaihoz, már amennyire az egyház engedi. Nektek még nem volt szerencsétek ilyenekhez biztos.
2009. szept. 25. 17:19
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
azért van cölibátus főleg, mert nagyon vigyázták az egyházi vagyont. akkoriban nem a szegények mentek papnak, hanem a tehetősebbek, akik némi kis birtokot is szolgáltattak az egyháznak. ha a papoknak családja lett volna nehezebb lett volna az egyházi vagyont egy kézben tartani.
2009. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
nettó ökörség. Isten soha nem kérne ilyesmit az emberektől, valami félre lett magyarázva ottan.
2009. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem Isten kérte, vagyoni érdekek hozták létre. Egyébként nem röhejes, hogy egy pap tart házassági tanácsadást? Akinek ugye elviekben köze sincs a párkapcsolathoz...

Régen minden faluban volt a papnak házvezetőnője, akinek volt egy-két gyermeke. Mindenki tudta, hogy ők a pap gyermekei, de senki nem beszélt róla, hiszen ez titok volt. Sok faluban hallottam ilyet. Persze tisztelet a kivételnek, rosszul írtam, mert általánosítottam.

2009. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!