Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett Jézusnak meghalnia?

Miért kellett Jézusnak meghalnia?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy ez már egy tucatkérdés és százezer forrásból találhatnák rá választ, mindezek ellenére sehol sem kaptam még kielégítõ választ a következõ a kérdésre:

Miért kellett Jézusnak meghalnia? Miért kellett a bûneinkért egy ártatlan személynek szenvednie? Mert szerintem a büntetésnek értelme és célja van, ami szerintem leginkább a fegyelmezés, így nem látom értelmét Jézus szenvedéseinek.

Valoszínûleg jönnek majd a sablonos válaszok: a bûn következménye a halál, de mi értelme van ennek, ha senki nem tanul belõle, ha más szenvedi el a bûntetést, a többiek pedig csak elfogadják? Ilyen alapon egyáltalán miért kellett bárkit is megbüntetni (halállal)?

Az Ószövetségben az emberek valamilyen áldozatot mutattak be, ezáltal vesztességet vállaltak fel annak érdekében, hogy bûneik meg legyenek bocsájtva (íme a halál). Ez érthetõ, ugyanis saját vesztességük volt, de Jézus halála? Mindenképpen nem a mi érdemünk, így miért is kellene mi ezáltal bocsánatot nyerjünk? Hogy lesz ezáltal Isten igazságos és hogyan leszünk mi megmentve?

Elnézést kérek a buta kérdésekért (és a helyesírási hibákért), de régóta nem hagynak nyugodni.

Elõre is köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 30. 23:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Azért halt meg, mert megölték.
2013. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 acelsziv ***** válasza:
74%
Működésével hatalmi érdekeket sértett...
2013. ápr. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező.

A kérdésed jó, nem kell bocsánatot kérned.


Említetted, hogy az ember az áldozatával egyfajta veszteség érte, ami által a bűneik megbocsájtatnak.


Nos annyira nem bonyolult.

Azt Te is Tudod, hogy Ádám az első ember tökéletes volt, amit elvesztett.

Az állat áldozatok akár mennyi lenne is darabszámra, soha nem érnek egy értéket egy ember életével.

Ahhoz, hogy Ádám leszármazottai vissza kapják amit az Ős apukájuk eltékozolt, a tökéletességet,és az örök életet, kellett egy vele azonos értékű ember, aki az élete végéig hűségben ki tart Isten akarata és szándéka mellett.


Mivel Ádám Tökéletlenné vált, ezért a gyermekei is örökölték ezt, ezért közülünk senki nem halhatna úgy meg, hogy egyen értékűek volnánk Ádám valamikori tökéletességével s ezzel váltság díjat fizethetne az emberekért.


ezért volt arra szükség, hogy egy fizikai emberként szülessen meg valamelyik szellemi teremtmény az égben.

Erre a feladatra jelentkezett Jézus az Atyjánál, hogy majd Ő elvállalja ezt, mert nagyon szereti az embereket.


Persze nagyon jól tudták ismerve az emberi természetet, hogy lesznek akik az emberi büszkeségük, és a hatalmuk féltése miatt valamint az ördög befolyása miatt, Jézust bűnözőként fogják kivégezni.


Nos ahogy a biblia is idézi Jézus azzal, hogy végig megőrizte az Isten iránti feddhetetlenségét,hűségét, úgy mond Ádámmal egyenértékűnek számítva az utódoknak megnyitotta az utat az örök életre.


(1Korintusz 15:20-22) . . .. 21 Mivel ugyanis ember által van a halál, ember által van a halottak feltámadása is. 22 Mert ahogy Ádámban mindenki meghal, úgy a Krisztusban is mindenki meg fog elevenedni.


„Az ajándékkal nem úgy van, mint a vétséggel volt” – írta Pál. Ádám bűnt követett el, és ezért jogosan szenvedte el a tettének káros következményét, a halált. De nem csak neki kellett meghalnia. Ezt olvassuk: „egy ember vétsége miatt sokan meghaltak”. Isten igazságos követelményei miatt Ádám leszármazottainak – beleértve minket is – ugyanazt a büntetést kellett elszenvedniük, mint ősatyjuknak.

Minek felelt meg a váltság, vagyis mivel volt egyenértékű? Ádám tökéletlenséget és halált adott tovább a több millió leszármazottjának. Az igaz, hogy Jézusnak mint tökéletes embernek lehetett volna több millió tökéletes leszármazottja. Ezért azt gondoltuk, hogy Jézus és a lehetséges tökéletes leszármazottai együttesen megfelelő váltságot jelentettek Ádámért és a tökéletlen leszármazottaiért. Ám a Biblia sehol nem beszél arról, hogy Jézus lehetséges leszármazottai részét alkotnák a váltságnak. A Róma 5:15–19 azt mondja, hogy csak „egy ember” halála által vált lehetővé a szabadítás. Igen, Jézus tökéletes élete megfelelt Ádáménak. Így csak Jézus Krisztusról beszélhetünk úgy, mint aki kifizette a váltságot, senki másról. Csakis Jézus ’egy megigazulást hozó cselekedetének’, az engedelmességének és a haláláig tartó feddhetetlenségének köszönhető, hogy mindenfajta ember részesülhet Isten ajándékában, abban, hogy igazságossá nyilváníttathatnak és életet nyerhetnek (2Kor 5:14, 15; 1Pét 3:18).


Talán Tudtam segíteni.

Köszönöm,

Katy Weaver

2013. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Jézus halála ugyanolyan áldozat volt, mint az Ószövetségiek, egyetlen különbséggel: ezt soha többé nem kell megismételni. Egyetlen ember sem lenne képes a saját cselekedetei miatt megigazulni. Az elkövetett bűnökért mutatták be az áldozatokat régen - és ugyanezért áldozta fel magát Jézus. Aki ezt elfogadja saját magára érvényesnek, megbánja a bűneit, annak Isten kegyelemből eltörli a bűneit. Az egésznek a lényege a KEGYELEM, és a szeretet.

Jézus feltámadása pedig azt jelenti, hogy győzelmet aratott az ellenségen, ugyanis a halál nem tarthatta fogva, mivel bűntelen volt.

2013. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%
A Római Birodalom vezetését veszélyeztették tanításai, ezért megölették.
2013. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%
Az előző válaszolók közül Katy Weaver és 23:29-es író pontosan rávilágít a kereszthalál céljára, fájdalmak által elért, nagyszerű eredményeire!
2013. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Ezt én sem értettem megtérésem előtt. Úgy voltam vele, hogy rosszat nem teszek (az én erkölcsi mércémmel mérve), tehát nem vagyok bűnös, így köszi, nem kérek belőle és amúgy sincs rá szükségem.

Utána megértettem, mert megláttam a bűneim. Egyedül nem megy és nekem kellett volna ott lennem azon a kereszten, nem egy ártatlannak. Jézus viszont meghalt helyettem, így nekem csak annyi a dolgom, hogy elfogadom ezt a lehetőséget és Isten szavai szerint igyekszem élni.

Az, hogy egy ártatlan halt meg helyettem, az elég sokkoló és emberileg nem igazságos, de megtörtént és el kell fogadni. Ez egy ajándék.

2013. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Megértelek kedves kérdező. Sokszor én is úgy látom az esetet, hogy levágták szegényt, mint egy disznót, aztán mindig nyugtatgatja magát, hogy jól tettük.
2013. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Bár dicsekedni is lehet vele, hogy mi még Istent is le tudtuk kaszabolni...
2013. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Az emberi társadalom törvényeket hoz és betartására büntetéseket alkalmaz.

Jézus megsértette az akkori törvényeket, többet is és a papi bíróság halálra ítélte, amit a rómaiak más miatt hagytak jóvá.

Számomra teljesen érthetetlen, miként vehetett magára még el sem követett bűnöket, amik majd mondjuk kétezer év múlva keletkeznek és az a véleményem, hogy Te egyszerűen rákened a tiédeket, mert nem tudsz saját magad megbirkózni velük.

Hja, így könnyű elkerülni a depressziót, hiszen meg sem érint a gondolat, hogy az általad elkövetett rosszért Neked kell felelni, senki másnak.

2013. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!