Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tervezte volna meg az...

Isten tervezte volna meg az ember "bukását"?

Figyelt kérdés
Nekünk ugye szabad akaratunk van.De ha Isten nem adott volna választási lehetőséget,akkor a szabad akarat sem létezhetne,és így öntudatlan robotok lennénk.Tehát az,hogy létezett a fa,és mi ehettünk róla,az ajándék volt nekünk.Akkor viszont senki sem követett el semmi rosszat.
2013. máj. 30. 17:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%

Inkább mondjuk úgy, hogy jogaid és kötelezettségeid keletkeztek és felelősségre vagy vonható, mert szabad döntési lehetőséged van azzal kapcsolatban, hogy mit teszel.

Van öntudatod és nem robotként irányít téged valami, nem sodródsz egy előre megírt könyv alapján vagy éppen céltalanul. Te irányítod az életedet és te is és a többiek is kölcsönösen hattok egymásra.

Bizonyos mértékben hatalmat és függetlenséget kaptunk. Lehetőségünk van önálló lényként működni, szabad akarattal bizonyos korlátok mellett.

Viszont!

Azzal, hogy nem egy lény létezik és egyik sem robot így lehetőségünk van beleszólni egymás életébe.

Ráadásul egy olyan világban élünk, ahol nem mindenből van elég.

Jó kérdés feltenni, hogy miért nem lehetett olyan világot teremteni ahol minden megvan vagy nem tudunk egymásnak ártani?

Talán a kezdetekben nem volt minden ilyen rossz.

Talán Isten így akarta, hogy megértsük, hogy a tetteinknek következménye van.

Lehet most dobálózni a mindenhatóság fogalmával, de úgy sem leszünk okosabbak, mint Isten.

Mi időben és térben élünk. Megvádolhatod Istent, hogy miért nem minden azonnal van a végtelenben. De nem jutunk előbbre.


A fás történet sokféle módon értelmezhető.

Azok érzik csak igazságtalannak, akik szerint zombi bugyuta majmok voltak Ádám és Éva és azt hiszik, hogy tudás fája van a történetben jónak és gonosznak tudás fája helyett.

Aki szakít annak gyümölcséből, azt meg fogja mérgezni. Ha akarod vedd jelképesen.

2013. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 nagylzs ***** válasza:
A szabadságunk azt jelenti, hogy választhatunk dolgok között. Dönthetünk rosszul is, és követhetünk el rosszat is. Nem látom az ellentmondást!
2013. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Második,azt írtam,hogy ugye Isten vette bele szándékosan a tervbe,hogy "elbukunk",mert ha nem így történt volna,öntudatlan robotok lennénk,funkcióját veszítette volna a szabad akarat.Mert mi között választhatnánk,ha csak egy valami van? Viszont,ha ez Isten részéről szándékos volt,és ezt ajándéknak,lehetőségnek kaptuk,akkor nem okolható semmilyen kígyó,meg akármilyen gonosz az esetért,és mi sem voltunk rosszak.Isten tudta előre,hogy a másik oldalt is fogjuk választani,hiszen így kellett lennie,ezért adta nekünk a másik oldalt is.Így már érthetőbb?
2013. máj. 30. 19:02
 4/34 anonim ***** válasza:
Nem "kellett" így lennie, lehetett így. Az is lehetett volna, hogy még mindenki bűn nélkül él, és senki nem evett volna arról a bizonyos fáról. Egy ajándékot ha rossz dologra használ fel a megajándékozott, akkor ki a hibás: az aki adta, vagy az, aki felhasználta?
2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 pelgrim ***** válasza:
55%
Az ember bukása, vagy a biblia szerint a bűnbeesése nem valós történet, az egy jelképes tanmese, egy hitrege. Ez a bibliai elbeszélés az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja jelképesen. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei közt. Bizonyos cselekedetek kellemetlen, hátrányos következményekkel jártak. Azok lettek a rossz cselekedetek, a bűnök. Más tettek következményei kellemesen, jótékonyan hatottak rá, - a jó cselekedetek. Az ember 'evett' a jó és a rossz ismerete fájának gyümölcséből.
2013. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
52%

Ha én élek egy gyönyörű házban, teljes ellátásban boldogan és csak annyi a parancs, hogy ne nyomjam meg a piros gombot, mert olyan fog történni, amit én bár nem ismerek, de nem is kéne megismerni, és mégis megnyomom és ez miatt oda a jólét, akkor egy barom vagyok és senkit sem hibáztathatok, hisz nekem nem volt elég a tökéletes élet, én döntöttem úgy, hogy magasról teszek az utasításra.

Szerintem örüljünk, hogy van lehetőségünk a jót választani és ne lázadjunk ellene.

2013. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"Szerintem örüljünk, hogy van lehetőségünk a jót választani és ne lázadjunk ellene."


Szerintem is örüljünk.

Ahhoz,hogy választhasd a jót,ahhoz előbb a rosszat kell választanod,hiszen,hogy választhatnád a jót,ha csak a jó van? Magad írod,hogy nem ismered a rosszat,és nem is kéne megismerni,de hát akkor,hogyan szerezhetnél tudomást a jóról? sem a rosszat nem ismered,ha nem nyomod meg a jelképes piros gombot,sem a jót,mert utóbbit meg nem tudod mihez viszonyítani rossz hiányában.Akkor mit ismersz meg? semmit,öntudatlan robot vagy.

2013. máj. 30. 20:44
 8/34 anonim ***** válasza:
25%

Csatlakozom Frank válaszához

Katy Weaver

2013. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
46%
Én használom az eszem kérdező és nincs szükségem kipróbálni a rosszat, anélkül is tudom, hogy rossz, mert képes vagyok végig gondolni mindent. Te ezt még nem tapasztaltad? Vagy csak én kaptam ekkora áldást, hogy pontosan tudom mit okoz pl a drog, az alkohol, a megcsalás, a hazugság, a gyűlölet és még sorolhatnám. Ádám és Éva pancser volt, én nem akarom követni a példájukat.
2013. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
53%

Abból adódhat a félreértés, hogy a szabad akaratnak nem az a lényege, hogy jó és rossz között van választási lehetőséged.

Hanem "bármit" megtehetsz, csak a tetteknek következménye van. Azokat a tetteket pedig kineveztük rossznak, melyek hatása elsődlegesen romboló, gonosz stb..

Tehát a rossz az nem egy sötét energia, ami csak úgy van és használhatod bármikor.

Egyébként meg rossz nélkül is lehet színes a világ. Lehet attól még más az egyéniséged és az ízlésed, hogy nem vagy egy káros görény.

2013. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!