Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondolsz az ateizmusról?

Mit gondolsz az ateizmusról?

Figyelt kérdés
Kérlek a válaszod végére írd le, hogy te miben hiszel, melyik vallást követed.
2009. okt. 17. 11:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%

Ez is egy gondolkodásmód. Isten létét nem lehet sem bebizonyítani, sem megcáfolni. Szóval végülis akármi lehet.

Egyébként a magam részéről nem állnék egyik oldl pártjára sem, de a keresztényeket kimondottan tudom utálni, amikor meg akarnak téríteni.

Ja, és Ásatrú vallású vagyok, ez illik az életmódomhoz. Hogy mi ennek a vallásnak a lényege, azt itt inkább nem fejteném ki. Annyit elárulhatok, hogy ez nem szigorúan vett "teremtő-isten-hit", nyitva hagyja a teremtés kérdését.

2009. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%
Én wicca vagyok,és semmi bajom az ateistákkal,míg megmaradnak annyiban hogy "én nem hiszek ebben". Mikor már átcsapnak abba hogy "micsoda egy szánalmas kis pondró vagy mert hinni mersz valamiben",olyankor nem kifejezetten csípem őket.
2009. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
75%

Én hiszek Istenben, és római katolikusnak vagyok keresztelve - soha senkit nem próbáltam megtéríteni, hitelesen próbálok élni, ez az, amit tennem kell és mutatni az emberek felé, a többi bennük munkálkodik, ha nem tudok hiteles lenni, ott a vallás és a hit semmit se ér.


Az ateizmus is egy felfogás, én magamról nem tudnám elképzelni, de mivel se megerősíteni se megcáfolni nem lehet Isten (vagy istenek) létét, addig, amíg az ateisták nem bántanak a hitem miatt, nekem sincs problémám az ő felfogásukkal. A baj ott kezdődik, ha engem a hitem (és vallásom) miatt gúnyolnak, bántanak, lehülyéznek. Én tiszteletben tartom mások felfogását mindaddig, amíg ugyanezt más is megteszi felém.

2009. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben normális erkölccsel párosul, nincs probléma. Csak ez igen ritka. Ezért az ateizmust alapvetően károsnak tartom a társadalomra, annak ellenére, hogy magam is ateista vagyok.
2009. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
50%

Én azt gondolom, hogy nem csak az Istentagadók ateisták. Sok vallásos ember is az, aki magának istent gyárt és nem AZ Istent imádja. Sőt, továbbmennék, aki az Istent hiszi, de nem szolgálja, teljes szívvel nem él Istenfélő életet, na, én azokat az embereket is idesorolnám.

Úgyhogy egész kevés ember akad a szűrőn fent...

(hiszem Istent, de nem élek hívő életet) nem tudom az okát, hazudnék, ha bármi konkrétat írnék.


De ez csak az én rostám...

2009. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
62%

13:29 ateistából két féle van, gyenge és erős, utóbbi, akit foglalkoztat valamennyire a téma és azt a következtetést vonta le hogy isten nincs, az egyházak által leírt formában legalábbis. Ha erre érted, hogy káros a társadalomra, akkor bocs a kifejezésért de jó nagy gyökér vagy. Ebből még nem következik semmi csak egy véleménye van és ennyi, nem gyilkos, nem bunkó, nem....

Az hogy ritka köztük az erkölcsös, legfeljebb a te tapasztalatod, vagy a magad nevében beszélj ha ateistának vallod magad, de egy ilyen felmérés sem készült meg az erkölcs szó maga is relatív, szal...

2009. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy van-e Isten vagy nincs azt alapvetően nem az ateistáknak kell igazolni, hanem annak, aki kisz benne. De erre a hívők képtelenek.

"Ja, és Ásatrú vallású vagyok"

"Én wicca vagyok"

"Én hiszek Istenben"

Na itt kezdődik a probléma az ateisták számára. Valaki kitalál valami olyan dolgot, amiben hinni lehet és máris kész a vallás. A Földön van legalább 10000 vallás minimum ugyan ennyi istennel. Ennyi nem lehet. Már csak kizárásos alapon sem. Tehát valaki téved. A kérdés az, hogy ki az aki téved. Az ateisták azt mondják, hogy nem különbözünk sokban a hívőktől. Hiszen ha van 10000 isten, akkor te egyet elfogadsz, a többi 9999-et pedig tagadot. Mi azt mondjuk, hogy az a maradék egy sem létezik. Ezért én nem gondolom, hogy roszabb lennék annál, mint aki a világ végén egy darab sziklát ugrál körűl. Mert hát ez is hit. Miért érzem azt, hogy a keresztények többre tarják ezeket az embereket, mint az ateistákat? Azért mert hisz valamiben? De könyörgöm, csak egy darab sziklában hisz.

Arról már nem is beszélve, hogy a vallásos emberek lenézik az ateistákat. Többre tartják magugat, holott a néha a saját vallásukkal sincsenek tisztában. Én akkor mért ne tartsam magamat többre annál az embernél, aki a hitét csak primitív hazugságokkal tudja megvédeni. Egyes keresztény felekezet hívei még a fizika törvényeit is képesek lennének átírni, hogy bizonygasság a Biblia hitelességét. Lásd, pár ezer éves a Föld! Aha, persze. Ja igen, nem vagyunk roszabbak, mint a hívők. Bármennyire is próbálják ezt bizonygatni.

2009. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

szerintem az ateizmus inkább filozófia, mint vallás. a vallás pedig legfeljebb a materializmus.

amúgy én egyik vallást, vagy filozófiai irányzatot sem követem, tehát ateista sem vagyok. :)

2009. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
30%

Én hívő vagyok, leginkább az esszénus írésokat követem, ebben találtam mewg az EGYSÉG-et. ezt úgy értem, hogy ennek alapján nincs alapvető ellenmondás Jézus tanai és más, pl. Buddha tanai között.

A családtagjaim között vannak ateisták is. Ők is tudna erkölcsösek lenni, nem azért, mert Isten szeme mindent lát, hanem csak úgy. Mindamellett úgy gondolom, ők szűklátókörűek, nem látnak túl az anyagon, pedig művelt emberek, és tudják, hogyaz anyag energiává alakul, és az energia anyaggá. De nem tudják felfogni a Lelki Univerzumot, ami által megfosztják magukat a világ egyik részétől. Viszont nincs ebből veszekedés (most már nincs, korábban én szívóztam velük, de beláttam, hogy nem szabad) tehát tiszteletben tartjuk egymás felfogását.

2009. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
29%
Leírtam, mit gondolok, nem bántottam senkit, miért lettem lepontozva?
2009. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!