Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valóban Ádám és Éva bűne...

Ha valóban Ádám és Éva bűne miatt van betegség a földön, akkor Jézus miért mondja Jn.9-ben a vak emberről, hogy nem ő vétkezett, és a szülei sem, hanem Isten tetteinek kell nyilvánvalóvá válniuk rajta?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 9. fejezet

39

És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy akik nem látnak, lássanak; és akik látnak, vakok legyenek.

40

És hallák ezeket némely farizeusok, akik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?

41

Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.


Egyébként ha elolvasod a történetet, akkor kiderül belőle, hogy a zsidók azt gondolták, hogy valaki azért születik vakon, mert bűnös.

A kérdésedre a választ nem tudom.

De a történet lényege, hogy Jézus e világnak a világossága, de a világ nem fogadja be, mert sötétségben élnek. Szellemileg vakok...

2013. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy egészségesen, jó létben élőn, vagy bűntelen emberen hogy lehet megmutatni Isten nagyságát?
2013. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kárhozottak menyors

Te ateista vagy, keresztény , vagy agnosztikus?

2013. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyan keresztényszerűség, ha választani kellene. Szkeptikus fundamentalista agnosztikus keresztény (olyan ellentmondásos vagyok, mint sok ateistának a Biblia). Számomra a tartalom a lényeg és jelszavam az élj és segíts élni.


Miért?

2013. júl. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 girl9686 ***** válasza:
100%
KEdves kérdező , Jézus azért mondta ezt , mert a zsidóknál nagyon sokszor elő fordult ha beteg gyermeke születik vagy csak beteg is lett valamitől, hogy a szülőkre vagy arra az emberre fogták ,aki beteg lett, és ezért mivel Jézus meggyógyította ezt az embert rajta keresztül lett nyílvánvaló, hogy Isten segít , és szeret minket rajta keresztül .
2013. júl. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok.

"Egy egészségesen, jó létben élőn, vagy bűntelen emberen hogy lehet megmutatni Isten nagyságát?"


Igen,azt hiszem értem mire célzol,de akkor nincs olyan,hogy mindenki bűnös,mert Ádámék elcseszték?

2013. júl. 12. 21:12
 7/8 girl9686 ***** válasza:
100%
A bűn nem egyből születésünkkor lesz rajtunk , hanem az ő bűnük tett minket hajlamossá arra,hogy bűnbe essünk , előző válaszolónak maximum tiszta életű ember létezik de Ádám/Éva bűne miatt valami apró kis rosszaság mindenkiben benne van. (nem kötözködés)
2013. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. júl. 16. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!