Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges logikát találni a...

Lehetséges logikát találni a vallásban?

Figyelt kérdés

Az ember mai eszével átolvassa a Bibliát vagy netán a Sutrát ( Indiai szent írás) vagy bármilyen vallásos könyvet.

Nem tartja egy kicsit elavultnak az egészet?


2009. okt. 22. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem elavult, mert nem avulhat el.


"Nemzedékek jönnek, nemzedékek mennek, de a föld örökké megmarad. Fölkel a nap, és lemegy a nap, siet vissza arra a helyre, ahol majd újból fölkel. A szél fúj délre, majd északnak fordul, körbefordul a szél járása, és visszatér oda, ahonnan elindult. Minden folyó a tengerbe ömlik, és a tenger mégsem telik meg, pedig ugyanoda folynak a folyók, újra meg újra oda folynak. Minden dolog fárasztó, el sem tudja mondani az ember. Szemünk nem győz eleget nézni, fülünk nem tud eleget hallani. Ami volt, ugyanaz lesz majd, és ami történt, ugyanaz fog történni, mert nincs semmi új a nap alatt. Ha van is olyan dolog, amiről azt mondják, hogy új, az is megvolt már régen, megvolt már jóval előttünk. Nem emlékszünk az elmúltakra, de ami ezután következik, arra sem fognak emlékezni, akik majd azután lesznek."


- Prédikátor könyve.

2009. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én csak a Bibliát olvastam, de őszintén szólva én nem találok benne logikát, többek között ezért sem vagyok vallásos. Tele van ellentmondással, ami nekem nem összeegyeztethető avval a 'hitvallással' hogy a Biblia Istentől ered, aki mint ' legfőbb jó' tévedhetetlen és igazságos. Állítólag aki legelőször rájött ezekre az ellentmondásokra Petrus Abélard volt, akit az Abélard és Héloise nevű történetből ismerünk. Mindenki úgy értelmezi a Bibliát. ahogy neki tetszik, amit ő akar kihozni belőle. Szóval szerintem a kettő zárja egymást. Hogy egy klasszikust idézzek.' Credo via absurdum' Hiszem, mert képtelenség. Tertullianus Aki hinni akar, az nem keres logikát, ez már csak így marad - szerintem.
2009. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

"Mindenki úgy értelmezi a Bibliát. ahogy neki tetszik, amit ő akar kihozni belőle."


- És az életet talán nem?

2009. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a Biblia egy nagy mesekönyv, tele tanulságos mesékkel, meg csodás dolgokkal(ördögökkel, angyalokkal, csodatételekkel stb..) Elolvastam de attól még nem hiszek benne, mint ahogy a Többsincs királyfiból a 7fejű sárkány létezésében sem. A többi ilyen (szent)könyv is hasonló.
2009. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

"Lehetséges logikát találni a vallásban?"


Minden összefüggő szövegben, történetben stb. van logika. A mesékben, a viccekben, a versekben, a tudományos szövegekben is.


"Nem tartja egy kicsit elavultnak az egészet?"


A Biblia nem újság, ami csak úgy "elveszti az aktualitását", pontosan úgy, ahogy sok más szöveg sem válik "elavulttá". Homérosz elavult? Platón elavult? Vagy mondjuk Mozart elavult? Az egyiptomi piramisok elavultak? Különben bár a tegnapi újság elavult, egy százéves újság elég érdekes tud lenni.

2009. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

ma 00:55


igen, mozart is, a piramisok is elavultak. vagy még mindig piramisokat építenek? a zene is megváltozott.

2009. okt. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
00:23 "Credo quia absurdum" Ha már idézel! :-)
2009. okt. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbben tényleg nincs. Konkrétan a Biblia meg tele van ellentmondásokkal és mélységesen visszataszító dolgokkal is.


De hogy csak a két legnagyobb ellentmondást említsem:

1.) Isten összehasonlíthatatlanul komplikáltabb, mint a világ, amit létrehozott. Mégis, róla simán elfogadják a hívők, hogy "mindig is létezhetett", de pl. az ősrobbanásban már kétkednek, holott utóbbi egy teljesen spontán, kaotikus dolog, ami simán összejöhet véletlenül, míg egy isten egy rendkívül magasan szervezett és komplex dolog, aminek a véletlen létrejötte messze valószínűtlenebb, mint bármié, amit ismerünk. De úgy látszik, minél valószínűtlenebb valami, annál könnyebb hinni benne. (Talán a tudománynak is ki kéne találnia valami igazán elborult világmagyarázatot, és akkor egyből abban hinne mindenki...?)


2.) Végtelen tudású és hatalmú istentől SOHA nem fordul el EGY teremtménye sem, mert végtelen tudással tudja, mit kell tenni ahhoz, hogy bármilyen, akár szabad akarattal is rendelkező lény értelmét úgy terelje, hogy azt a helyes úton tartsa, és végtelen hatalommal minden eszköze meg is van erre. Ha pedig egyben végtelenül szerető is, akkor oka sincs rá, hogy másképp tegyen, mint így. Eleve kizárt tehát a "bűnbeesés, mint olyan is".


Ennyit erről.

2009. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

"Homérosz elavult? Platón elavult? Vagy mondjuk Mozart elavult? Az egyiptomi piramisok elavultak? "


Igen, mind mind csak a történelem része, de ma már nem aktuálisak, csak mint történelem,esetleg látványosság. Platón csak a filozófia órákon lelhető fel, de ma már senki sem követi, csupán ismeri a filozófiáját.Homéroszt csak azért olvassuk el, mert kötelező, de ha bemész egy könyvtárba, nem homéroszt fogsz keresni, hanem mai könyveket. Gondolom, Mozart cd-t sem fogsz ajándékba adni a gyerekednek vagy a testvérednek. És természetesen van, aki Mozartot hallgat vagy Homéroszt olvas, de nem azért mert ez az aktuális, hanem azért mert különleges ízlése van, ami konkrétan ezekre a dolgokra irányul. De pl attól, h én felveszek egy népviseletet és abban vonulok végig az utcán, még elvault marad maga az öltözet.

És nem hinném,hogy te már építteted a saját piramisodat, amiben eltemethetnek majd...a piramisok csak a múltból fennmaradt emlékek. Ha találsz egy Mátyás korabeli pénzértmét, hiába van eszmei értéke és hiába tartod a kezedben, nem fogják tőled elfogadni fizetőeszközként a sarki közértben.

2009. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy lehet logikát találni a vallásban. Én személyszerint a vallásokat azáltal ítélem meg, hogy mennyire ragazkodik az adott vallás a Bibliai alapelvkehez, mert szerintem ez a döntő szempont egy vallás megítélésében, hogy mennyire áll közel az igazsághoz. De eddig mindössze egy olyan vallást találtam amely teljes mértékben figyelembe veszi a bibliai alapelveket és ragaszkodik azokhoz. Azonkivül nem tartom elavultnak a Bibliát mert amit leír az napjainkra szól, és azért tartom különlegesnek mert amit leírtak előre az napjainkban szemmel láthatóan teljesedik, például Jézus azt mondta a Máté:24,14-ben, hogy a Királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott Földön tanúságul minden nemzetnek és akkor jön el a vég. Nos napjainkban melyik az a vallási szervezet amely ismert arról, hogy a tagjai házról-házra járnak hírdetve a Biblia igazságait? Csak Jehova Tanúi, nemde?

Nos ez az egyik olyan dolog ami a Biblia lapjain kersztül megvan jövendölve és teljesedik, a tanúk több mint 230 országban prédikálnak. És én az ők vallásukat tanulmányoztam és az ő vallásuk az egyetlen amelyik ragaszkodik a Biblia tanításaihoz, szerintem. És olyan kérdésekre ad logikus magyarázatokat a Biblia alapján melyre más vallások nem tudnak bizonyítékokon alapuló válaszokat adni

amelyeket el lehet fogadni, például ilyen kérdések: Miért engedi meg Isten a szenvedést, noha szereti az embereket? Van élet a halál útán? Mi az élet értelme? Mi az a Királyság amelyért imádkozunk a miatyánkban? Vajon van Istennek neve, és ha igen miért nem használják? És ezekre a kérdésekre elfogadható és logikus válaszokat lehet találni a Biblia alapján. És ez az egyetlen vallás amelyben logikát találtam, hiszen pontos magyarázatokat ad

az élet nagy kérdéseire, amelyek szerintem majdnem minden embert érdekli. És emlitenék egy példát. Az emberek többsége ha megfigyeljük a jövőt illetően inkább borulátó. Miért? Például félnek a haláltól mert nem tudják mi is követekezik útánna, akkor félnek a betegségektől, félnek hogy elpusztul a Földünk, félnek a természeti katasztrófáktól, a munkanélküliségtől, a nukleáris háborutól és még nagyon sok és ehez hasonló helyzetektől, ami nem is megelepő. De azok a személyek akik ismerik a Biblia tanításait azok nem félnek mert tudják, hogy ezek mind megvannak jövendölve, és tudják azt is, hogy mire számíthatnak ezután. Mire? És itt jön be a Szent Írás logikus válasza, amelyet a Jelenések könyve 21:3,4 versekben olvashatunk: ,,Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük.  És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.” És az Ézsaiás könyve 65:17,21-25 hasonló gondolatot fogalmaz meg:,,Mert íme, új egeket és új földet teremtek, és a korábbi dolgok észbe sem jutnak, és fel sem ötlenek senkinek a szívében.Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim.  Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt.  És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam.

 A farkas és a bárány együtt fog legelni, az oroszlán szalmát eszik, mint a bika, a kígyónak pedig por lesz az eledele. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen” — így szól Jehova.

Persze nem csak ez a két idézet van hanem van több is. És arra buzdítalak, hogy vizsgáld meg, a Bibliát mert nagyon sok logikus magyarázat van amelyek minket embereket érintenek.

2009. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!