Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás valóban a nép ópiuma?

A vallás valóban a nép ópiuma?

Figyelt kérdés

Személyes véleményem szerint Marxnak ebben igaza volt,mert hihetetlen,hogy mennyi hülyeséget összehordanak az emberek a vallás hatására(például kereszténység,vagy az iszlám),vagy rá akarják erőltetni a saját hitüket másokra,sokszor erőszakosan is.Nem baj(na jó,baj,de senkit sem lehet ebben korlátozni),ha valaki hisz,de akkor azt úgy tegye,hogy másokat ne akarjon minden áron meggyőzni a saját igazáról,tehát ne zavarjon vele másokat.

A másik meg,hogy a 21.században vagyunk.Vannak klassz kis tudományok,amik kiderítik,hogy mi miért van a világban,és eddig nem úgy néz ki,hogy valami hatalmas isteni erő irányítana mindent,ennek ellenére sokan megszállottan hisznek ebben.Miért?Miért kell elvakultan bedőlni egy mesének,nem pedig nyitott szemmel(és elmével) járni?


2013. aug. 2. 09:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem a nép ópiuma, hanem a nép placebója (Doktor House).
2013. aug. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Így van, ahogy az első válaszoló írta, hiszen semmi kézzelfoghatót nem ad. Csupán reményt ad, de ez csak álmegoldás. Volt itt GYK-n nemrég egy kérdés, egy fiatal csávó írta, hogy vallásos szeretne lenni, mert nagyon sok rossz dolog történt mostanában vele, és reméli, hogy a vallás segít neki. A problémákkal viszont szembe kell nézni, nem pedig elmenekülni a valóság elől. A "hit által" meggyógyított emberek sem az imától lesznek jobban, hanem mert hiszik, hogy az istenük segít rajtuk, tehát placebo-hatás lép fel. De igazából nem old meg semmit.
2013. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Elég sok mindent meg tud oldani a placebo az orvostudományban is, nem gondolom, hogy a vallás placebo hatása ne gyógyítaná ténylegesen egyes embereknek a lelki fájdalmait. Az meg nézőpont kérdése, hogy melyik az igazi valóság, én jobban szeretem a racionális valóságot, de nem ítélhetem el azokat, akik máshogy gondolják. Egyedül azt ítélem el, akik kicsavart logikával be próbálja bizonyítani Isten létét vagy nem létét, mert tény, hogy azt nem lehet.
2013. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Bizonyos esetekben igen, pl. vallási fanatikusoknál. Ők valóban olyanok, mint a drogosok...

Maga a vallás viszont arra hivatott, hogy az embereket összekösse, hogy közösséget teremtsen a hívők között. Ezzel tehát nincs baj, sőt.

Megjegyzem, ha egy vallás kirekesztő, ha inkább széthúzást eredményez, mint összetartást, akkor ott bizony baj van. Sajnos úgy látom, hogy előbb-utóbb minden egyházban megjelenik az a bizonyos pökhendiség, hogy "mi jobbak vagyunk, mint mások". Ez szomorú.

2013. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2%

...a 2. válaszolónak:


"A "hit által" meggyógyított emberek sem az imától lesznek jobban,..."


...ha ezt gondolod, akkor igen keveset tudsz a rezgésekről, és nem tudod, hogy az ima, áldáskérés -kapás,a lélek rezgésemelő tényezői, és ezért az IMÁNAK győgyító hatása ma már tudományosan bizonyított (kísérletekkel alátámasztott)...ha nem hiszed , járj utána...és annak is hogy a víz miként viselkedik áldásra, vagy disszonáns zajra...mint tudjuk az emberi test tömegének legnyagyobb részét a víz teszi ki ...és ezt is egy tudós figyelte meg, amit meg is írt egy ma már magyarul is megjelent könyvben...szóval mielőtt bárki bármiről is ítélkezne, tájékozódjon pro és kontra...érv-ellenérv...stb....

2013. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem az imától lesznek jobban,hanem attól,hogy beleélik magukat,elhihetik magukkal azt,hogy na már most én pedig jobban leszek,és jobban is lesznek,olyan ez,mint az önmagát beteljesítő jóslat.

A vallás szerintem egy hatalmas nagy önámítás,olyan dolog,amivel irányítani lehet az embereket,és ezt az egyházak szépen ki is használják.

2013. aug. 2. 13:34
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
...szerintem még tájékozódjál, mielőtt megállapításokat teszel, mert azok a tudatodban korlátokat (olyan akadályokat) fognak képezni, amelyeket képtelen leszel májd átlépni és akkor fafej leszel, azaz nem fogsz tudni semmit sem valóban megérteni, még akkor sem, ha már világosan láthatóvá válhatna...szóval jó óvakodni attól, hogy végérvenyesen eldöntsünk valamit , leszögezzünk(ugye milyen sokat mond ez a szó?...leszögez!...azaz már elveszíti a gondolati szabadságát, mert az előző gondolathoz, véleményhez szögezte magát :(
2013. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is sokat gondolkodtam. Mielőtt elmondom a véleményemet, az érthetőség kedvéért mesélek valamit. 50évvel ezelőtt bigottul vallásos nagyszüleimnél nevelkedtem, a nálam mindössze 1,5 évvek idősebb unokatesómmal együtt. Mindkettőnket papnak szántak. A bratyómból az lett, belőlem megveszekedett ateista. Sokáig kerestem a választ, különféle elméleteket gyártottam, még lustasággal is megvádoltam a vallásos embereket, míg kb. 15 éve kezembe akadt egy cikk. Előrebocsátom, magam sem tudom, mennyi a valóságtartalma, de nekem minden kérdésemre választ adott. A cikk azt állította, hogy hőtérképeket készítettek vallásos és nem vallásos emberek agyáról, s azt találták. hogy a vallásos emberek agyának egy bizonyos pontja melegebb, mint a nem vallásosoké. Ezáltal ők teljesen kézzelfogható valamiként élik meg hitüknek tárgyát.

Ismétlem, nem tudom, mennyi igaz az egészből. De az biztos, hogy azóta sokkal megértőbb vagyok felebarátaimmal, mióta olvastam. És azt is megértettem, hogy bigottul vallásos nagymamám miért lett megkeseredett istentagadó egy agyvérzés után.

2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

arjunának


"az IMÁNAK győgyító hatása ma már tudományosan bizonyított (kísérletekkel alátámasztott)"


Láthatnám a kutatatásodat és vizsgálatodat?


Pont az ellenkezojére van bizonyiték. Neked kéne utánna nézni a dolgoknak mielott hulyeségeket beszélnél.


[link]


[link]

2013. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

...már megbocsáss, de igen régen olvastam már erről, még annak idején az IPM-ben...ez egy myugati magazin volt, teljes nevén Interpressz...és azóta is sok orvostól olvastamhasonló kíséletekről, publikációt, és könyvekben is erről...hogy hol, már nem is igen emlékszem...egyre talán...egy tanatológus (a neve most nem jut eszembe, de európai, azt hiszem osztrák, de az is lehet hogy magyarországi, szintén írt hasonló megfigyelésekről...sok orvos találkozott ilyen bizonysággsal, amit aztán ellenőrzött, és publikálta is tapasztalatait...


...magam nem kísérleteztem, mert Hívő vagyok, de nem vallásos, és számomra teljesen világos, hogy az ISTEN megszólítása, és a hozzá intézett beszédünk, gondolataink megnyitják az emberi tudatot (csakrákat, amelyeknek a forgásirányuk megváltozik ilyenkor...ha kíváncsi vagy, kutass, nekem bizonyságom van, te pedig ha akarod (tudod) elhiszed, vagy kutatsz utána, mert meggyőzni senkit sem akarok (téged a legkevésbé),mivel az úgyis lehetetlen, csak ha magad éred el annak a kutatásnak az eredményeit...:)

2013. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!