Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Allah ugyanaz az isten, mint...

Allah ugyanaz az isten, mint a Bibliában Isten, csak ők máshogy hívják?

Figyelt kérdés
Többen is mondták már, de ez nekem nem világos.
2013. aug. 2. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Korábban biztos voltam abban, hogy ugyanaz, de mostanra már elbizonytalanodtam. Miért hirdetné magáról az Isten megint, hogy nincs fia, ha már egyszer eljött, és megmutatta magát a fiú? Miért tagadná le a megváltást?
2013. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mirellus válasza:
Allah Isten...
2013. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Isten egy. Csak kreatívan mocskolják a szent nevét.
2013. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Allah arab szó, jelentése: Az Isten.

Jézus mikor állította magáról hogy Isten fia?

2013. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan dolgot tulajdonítanak neki, ami nem lehet egyszerre igaz a keresztények, zsidók Istenére is, mert ellentmondanak egymásnak.

Szóval nem.

2013. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az iszlám vallás bizonyos szempontból másképp mutatja be Őt, mint a kereszténység, attól még ugyanaz az Isten marad. Ez azért van, mert mi emberek vagyunk és "ma még csak tükörben, homályosan látunk." A Korán több helyen azt írja, hogy "Allah maga a könyörületesség és szeretet."
2013. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, hiszen a kereszténység és az iszlám egy tőről fakad. De nem csak máshogy hívják, máshogy is képzelik el és máshogyan írnak róla a Koránban és a Bibliában.
2013. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Koránban szereplő isten azt állítja, hogy az ember áldozza fel magát érte, a Biblia istene elküldte fiát, hogy feláldozza magát az emberért.

Ez a legnagyobb különbség.


A Korán a Tóra (Mózes 5 könyve) egyfajta magyarázata.

Az Allah szónak a jelentése Isten. Tehát ezt nem úgy használják, mint egyfajta istennév, hanem mint Isten. Ahogy a magyar azt mondja, hogy Isten, az angol God, az arab Allah.


Kedves 4-es! A mennyei Atya viszont ezt állította róla:


Olvasd el a második zsoltárt a Bibliában, kb. 1 perc alatt megvan. Jézusról szól.

Egy sort idézek belőle:

7. Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


De az újszövetségben is kijelentette kétszer is:

Mt 3,17 És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.


Mk 9,7 És felhő támada, mely őket befogá, és a felhőből szózat jöve, mondván: Ez az én szerelmes Fiam; őt hallgassátok.

2013. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, csak közös vallásból származnak.

De akkora különbségek vannak köztük, ami már kizárja, hogy ugyanazok legyenek.

2013. aug. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nincs különbség közöttük, csak abban, hogy az emberek hogyan értelmezik őket, mit építenek köré.
2014. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!