Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten segített már valakinek...

Isten segített már valakinek bármiben, vagy az illető úgy érezte csupán Isten vele van és mindig támogatja?

Figyelt kérdés
Most a szervezet öngyógyító képességét,a pirítósokon megjelenő,vagy a szél által a felhőkbe fújt alakzatokat ...stb,ne beszéljük ki,csak a tapasztalatokat.../ha van ilyen.../
2013. aug. 12. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nekem segített már, igen... Apám felesége gyerekkorom óta terrorizál és az egész életemet utáltam meg hadd ne részletezzem... Egy ideje minden este olvasom a Bibliát, és megtanultam úgy tekinteni rá, mint egy sajnálatra méltó beteg emberre, akinek segítségre van szüksége inkább...
2013. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

Kedves első, gyanítom, hogy ez inkább a saját jellemed formálódásának volt a következménye (amit te magad értél el), és nem isteni beavatkozásnak köszönhető. :-)


Maradjunk inkább a belemagyarázás helyett a konkrét eseményeknél. Ha lehet.

2013. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem belemagyarázás, amikor olvasom a Bibliát vagy imádkozom tényleg érzem Istent... Aki még nem érezte vagy nem is akarja, azzal hiába állok neki vitatkozni :)
2013. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem. Ez az év szinte csak erről szól, a kézzelfogható segítségekről, és mindig dob egy mentőövet. De egy hitetlen úgyis a véletlennek állítja be a teljesült imáim, teljesen felesleges leírni.
2013. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de inkább a szellememen keresztül, hiszen bennünk is van belőle egy darab, amitől képmásai vagyunk.
2013. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én ugyanazt érzem egy jó könyv,vagy zene alatt. Ez nem ugyanaz a jelenség? Ugyanaz az érzés,csak más a tárgya.Vagy amikor a kisfiam puszit ad,maga az eufória. Mi a különbség?
2013. aug. 13. 07:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én teljesült imáimnak mi köze a te fiad puszijához?
2013. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, segített is már konkrét dologban is számtalanszor, másoknak jelent már meg számtalanszor (én csak a hangját hallottam 1-szer, és igen, biztosan ő volt, csak rövid ideig), meg eleve érezzük sokszor, hogy ő velünk van.

Konkrét példákat meg hiába mond az ember, ha valaki axiómaként veti fel Isten nem létét, annak magyarázkodhatsz. Más épp fordítva teszi, az axiómákról kár vitatkozni.


Mi is érezzük, ha egy könyv, zene stb. jó, és ezért megérint. De a Biblia és a vallásos énekek egészen más módon érintenek meg, nem összehasonlítható. Éreztem már magam én is magabiztosnak, hogy igen, ez sikerülni fog, képes vagyok rá, de jó. De amikor érzem, hogy igen, most Isten segítségével vágok neki valaminek, az még ehhez képest is elképesztő plusz. És ezt nem mindig érzem, olyankor is sikerülnek néha a dolgok, de nem mindig. Azonban mikor Isten támogatását érzem, akkor mindig sikerül, amit elkezdtem.

Szóval értem én, hogy mikkel akarjátok összevetni a mi érzelmeinket, de mi, akik átéljük azt is, amit ti mondtok, tudjuk, hogy bizony nem ugyanarról van szó.

2013. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Carragher_x ***** válasza:

"Szóval értem én, hogy mikkel akarjátok összevetni a mi érzelmeinket, de mi, akik átéljük azt is, amit ti mondtok, tudjuk, hogy bizony nem ugyanarról van szó."


Nem, nem érted, hisz a hívők nagy része az ön- és/vagy világismeretükben tátongó hézagokat pótolja ki egy mesével, amit vallásnak neveznek, s az elbeszélésed alapján te is ebbe a körbe tartozol. Itt jegyezném meg, hogy amennyiben komolyan gondolod, hogy hallottad Istent és nem voltál kegyetlenül berúgva, úgy keress fel egy fülorrgégészt és egy neurológust, s amennyiben nincs szervi elváltozás, akkor irány a pszichiátria, mert nagyon komoly baj, ha az ember ok nélkül hangokat hall.

Van a hívőknek egy igen kis csoportja, akik a vallásukra mint értékrend, mint filozófia és mint világértelmezés tekintenek, az egy teljesen más kategória, nekik a vallás nem pótcselekvés és kifogás vagy épp önhazugság, hanem egy teljesen egészséges életszemlélet, igaz ezektől az emberektől nem is hallani olyanokat, hogy látták vagy hallották Istent, sem pedig olyat, hogy konkrét dologban segített nekik az ő vallásuknak jelképe.


Isteni segítséget számtalanszor magyaráznak bele kevés ismerettel rendelkező emberek pszichológiai folyamatokba (pl: flow-élmény, személyiségfejlődés, placebo hatás...stb), biológiai folyamatokba és egy sor egyéb másba.

2013. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es!

Nekem a vallásom a világképem, és matematikával és fizikával is foglalkozom. Nem a réseket tömöm be a vallással. És igen, állítom, hogy Isten számtalanszor segített már nekem komoly dolgokban. Éreztem a segítségét. Éreztem már a placebo hatást is, meg tudom különböztetni a 2-t. Nem az ismeretlenbe magyarázom bele a vallást, mert az könnyebb.

Azóta sem hallucináltam, a hallásom jó, már sokszor voltam azóta hallásvizsgálaton.

2013. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!