Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istenhívők! Miért vannak...

Istenhívők! Miért vannak mozgáskorlátozott, halálos beteg emberek szerintetek?

Figyelt kérdés
Isten miért tesz ilyet az emberekkel, mi a magyarázototok?
2009. okt. 30. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
mertmindbűnösökvagyunkkussésimádkozzál!
2009. okt. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
ugyetenemvagyhívő?
2009. okt. 30. 21:58
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
nemcsakunatkozok :D
2009. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Erre van egy nagyon szép mondás: Isten útjai kifürkészhetetlenek.


Kismillió ilyen kérdés volt már, én nem vagyok hívő, de nem értem miért kell őket mindig ugyanazzal cseszegetni. Ha van Isten, egy egyszerű ember úgysem érheti fel ésszel mit miért rendez úgy, ahogy.

2009. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Én a karma-filozófiával magyarázom ezeket. Isten létezésében hiszek, vagyis tudom, és azt is, hogy mind Hozzá igyekszünk. Csakhogy ehhez nekünk is istenné kell válnunk, vagyis tökéletessé. Ehhez minden önzést, irigységet, aggodalmat, bizalmatlanságot le kell vetkőznünk, azaz új emberré kell válnunk. A tanulás folyamata a reinkarnációban valósul meg. Minden egyes életben bizonyos hibáinktól meg kell válnunk. Ehhez néha nagyon nehéz lecke vezet. Az ölőket megöli valaki majd valamelyik életében, a tolvajokat majd meglopják, aki háborúban, vagy bármikor megsebesített embereket, az majd kéz vagy láb nélkül fog élni, és ehhez hasonlók. Ez a karma. A tettünk után iskoláznak be kezdőre vagy haladóra. Ez hindu tanítás.
2009. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
ezt se tudod? ezért találták ki a gonoszt, a Sátánt, hogy a tré dolgokat az ő számlájára lehessen írni.
2009. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert jelenleg nem Isten uralkodik a Föld felett. Ádám és Éva óta az emberek Istentől elidegenedve, Tőle függetlenül élnek. Nem engedelmeskedtek neki, inkább Sátánra, az Ördögre hallgattak. Ezért van most szenvedés a világban. De Istennek sem tetszik ez a helyzet és ő elkészítette a kivezető utat (Jézus váltságáldozata, bűnbánat stb.). Hamarosan megváltoznak a dolgok...
2009. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

1. Először is halálos beteg emberek azért vannak, mert a földi élet véges, meg kell halni, és ahhoz, hogy meg tudjunk halni, ugye halálos betegnek kell lennünk.


2. Hogy miért van sok szenvedés, nyomorúság stb.? Aki ilyet kérdez, annak nagyon téves elképzelései vannak az isteni műről. A mennyországot próbálja számon kérni a földi életen. De a mennyország csak az után jön, jutalomként. Isten nem ígért a Földön jólétet, egészséget, boldogságot, harmóniát stb. Különböző képességekkel, tehetséggel, egészséggel, anyagi javakkal stb. látja el az egyes embereket, és mindenkinek a számára rendelkezésre bocsátott lehetőségek keretei között kell hasznosan élnie, isten akaratát teljesítenie. Isten a végső számonkérésnél majd figyelembe veszi a földi körülményeket és a szenvedéseket is.

2009. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Te még nem tudtad, hogy minden ember halálra van ítélve már születésétől kezdve? Legalábbis itt a földi életben, hiszen nem élünk itt örökké, ki hamarabb, ki később távozik. :-)

Na, ennyi a poén.

Komolyra fordítva a szót, én nem szeretek, de most idézni fogok, mert ennél jobban nem tudnám én se magyarázni azt, amit gondolok az ilyen kérdésekről:

"Tudásunk csak töredékes,

Töredékes prófétálásunk is.

Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Véget ér az, ami töredékes.

...

Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok."


Nem kell tudnom, és neked se kell tudnod az okát, időben megtudjuk, itt ebben az életben ahhoz, hogy haladjunk, nem az okok a fontosak, hanem az, hogyan élünk, hogyan éljük meg az akadályokat, és miképp oldjuk meg a problémákat, és hogy milyen emberek vagyunk, hogy viselkedünk másokkal, élünk-e a tehetségeink-adta lehetőségekkel, kibontakoztatjuk-e a tudásunkat, vagy elássuk attól félve, hogy mi lesz, ha nem sikerül.

2009. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Inkább tegyük fel úgy a kérdést, hogy még a nemhívők is miért okolják egyből mindenért Istent (aki szerintük nem is létezik)?

Ezt valahogy nem ilyen sarkítva felfogni. A vallásosság nem mese-lényekben vagy lehetetlen dolgokban való hit, hanem erkölcstan. Az Istenben való hit nem egy biankó-csekk, hogy ha hiszel akkor aztán téged semmi baj nem érhet, arany életed lesz, hanem ennek az erkölcstannak az elfogadása.

És arról ne vitatkozzunk, hogy kell e a hit, vagy nem, mert az emberi természetnek spiritualitásra mindig szüksége volt és van is (és a racionális tudományban való hit is ilyen, ahogy a pogányság is ilyen volt). Az emberi természet része. "Űzd ki a természetet, bár vasvillával, mégis újra visszatér." - Horatius

2009. okt. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!