Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten akkor miért...

Ha van Isten akkor miért alkotott Down-kóros gyereket? Mi a célja velük?

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 13:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
43%
"Isten útjai kifürkészhetetlenek" - Készülj fel rá, hogy nem kapsz ennél értelmesebb válaszokat. ;)
2013. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
58%
azért hogy senki se legyek tökéletes :D
2013. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
ha nem lenne rossz ido honnan tudnad h milyen ha szep?
2013. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
44%
legyen*
2013. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
9%

A betegség a bűn következménye, ezt a minimális tudás jogosan elvárható egy kritizálótól. Az első válaszadónak ennél értelmesebbre még sosem futotta, az agya helyett káposztalé lehet, annyira sötét.

A kérdésre: Te ismered őket? Én évekig dolgoztam velük és náluk jobb ember nem létezik. Ők azért születnek, hogy példát mutassanak. De milyen furcsa, hogy pont őket végzik már az anyaméhben, miközben már a kutyáknak is jogokat követelnek!!!!

Nem hiszem, hogy itt bárki ismerné akár a down-os embereket, akár a kereszténységet és így köpködtök!

2013. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

" A betegség a bűn következménye"


Mit ártottak ezek a gyerekek a társadalomban hogy így kell bűnhődniük?


"Ők azért születnek, hogy példát mutassanak. "


Mégis milyen példát? Genetikailag beteg emberek, visszamaradottak. Van más módszer is példamutatásra, nem szegény down kóros gyerekeket kéne szopatnia így Istennek.

2013. aug. 31. 13:46
 7/34 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.


Szerintem ha van Isten, akkor vagy nem mindenható, és ezért csúsznak be ezek a dolgok, vagy már régen le se tojik minket.

Vagy pedig egyszerűen nem létezik Isten, akkor pedig el kell fogadni, hogy vannak genetikai hibák és betegségek.

2013. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
A bűn miatt van a betegség te tudatlan. És hány down gyereket neveltél, szoptattál, szerettél, hogy ilyen nagyokos vagy? Egyetlen egyet sem, ez biztos, mert te is csak ennek a beteg társadalomnak a véleményét szajkózod, miközben semmi tudásod és tapasztalatod.
2013. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

Vallásos emberként úgy gondolom, hogy Isten nem akarja, hogy ezek a gyerekek betegek legyenek. Sokan elfelejtik, hogy Istenen kívül ott van a gonosz is, akit ugyan sokszor alábecsülünk, de igenis nagy hatalommal rendelkezik. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy isten teremt valami jót, és a gonosz belepofátlankodik.

Innen pl. a betegségek.


Persze lehet, hogy ezzel a nézetemmel a középkorban már máglyán elégettek volna. :D


De azt biztosan vallom, hogy nem büntetésből jönnek a világra az ilyen emberek.

2013. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

"A bűn miatt van a betegség te tudatlan."


Tehát mások bűne szívat Isten teljesen ártatlan gyereket? Szép.

2013. aug. 31. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!