Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz-e az, hogy a Bibliában...

Igaz-e az, hogy a Bibliában az Igazsághoz Szemét van hozzá keverve/hozzá keveredve?

Figyelt kérdés
Én így látom.

2013. szept. 2. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem igaz. Szerintem nincs olyan, hogy Az Igazság, így aztán szemét sem lehet hozzákeveredve. Az Ószövetség eredetileg a zsidó nép eredetmítosza és életmód-szabálykönyve, később a római katolikus egyház ebből és az Újszövetség könyveinek egy részéből összeállította a saját vallási szabálykönyvét, amit ma Bibliaként ismerünk.
2013. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Csak annak szemét, aki nem akarja betartani és keresi a kibúvókat.
2013. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ezt csak akkor tudhatnánk, ha ismernénk a teljes igazságot. Addig viszont, mindenki azt hiszi el belőle amit akar, jobban mondva amit igaznak vél. Semmi nem zárható ki, kedves Súr. Sokan az egészet szentnek és Istentől valónak hiszik, mások csak bizonyos részeket, van aki az egészet mesének véli és emberi kitalációnak.
2013. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy szemétnek azért semmiképp nem mondanám, akár Istentő, akár embertől származzon.
2013. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szó szerint veszed a Biblia tanításait akkor biztos nem gondolod szemétnek egyik részét sem. Amennyiben amolyan "erkölcsi útmutatónak" veszed akkor egyes részei bizony "elavultak". 2000 év hosszú idő. Rengeteget változott azóta a világ. De azt gondolom az alap értékek még ma is érvényesek.

Hogy ki mit gondol erről az persze hitbeli kérdés...

2013. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha olvasod a Bibliát és odafigyelsz arra amit olvasól akkor észreveszed,hogy egy összetett rendezett könyv. Az elejétől a végéig egyvalamiről,valakiről szól.

Nézz utánna és döntsd el te,hogy szemét vagy sem.

2013. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szemét, de a helyén kell kezelni. Megvan a maga irodalmi és kultúrtörténeti értéke (ami igen magas). De nem is egy tökéletes, hibátlan, tévedhetetlen, Isten által írt (vagy sugallt) mű - legalábbis az én megítélésem szerint nem az (igen, olvastam már a Bibliát, az ÚjSz-t többszőr is).
2013. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Jézus mércéjét nézzük,akkor igen,a Bibliában sok helyen gyarló emberek szava szerepel,más kérdés,hogy ők is Istenre hivatkoznak,úgy,mint Jézus.
2013. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sowilo ***** válasza:

A biblia egy rendkívül furfangosan, cselesen megírt olvasmány. Ezerféleképpen lehet értelmezni, még a keresztények között is akadnak véleménybeli eltérések, évszázadok óta vitatkoznak, hogy most hol mire is céloz. Ehhez jön még az, hogy hol elvettek, hol hozzáraktak az évek során. Bizonyos iratokhoz például a Vatikánban csak magas rangú papok férhetnek hozzá, nem furcsa?


Külön megemlíteném az ezen az oldalon írogató keresztények színvonalát. Illetve annak nemlétét. Egyszerűen bámulatos, mennyire tájékozatlanok, még a saját vallásukat sem ismerik normálisan. Sokuk még a bibliát sem olvasta. Én igen, pedig még csak keresztény sem vagyok. Szégyen.


Valami fondorlatosság biztos van a dologban. Gyere rá, hogy mi az, nekem már sikerült.


Az is meglepő, hogy ha a történeteket végig olvasod, rájöhetsz, hogy konkrétan mindet a kereszténységnél több ezer évvel régibb ősi pogány vallások történeteiből vették át. Például Noé története majdnem tökéletesen azonos a sumér Ziuszudráéval, de Jézus születésének története is a perzsa Mithrász istenség történetével azonos, és még sorolhatnám az egyezéseket.

2013. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!