Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tegyek a jehova tanúi ellen?

Mit tegyek a jehova tanúi ellen?

Figyelt kérdés
már 5x nálunk voltak, és azt szajkózták, hogy akkor majd máskor visszajönnek (ugyan azokról beszélünk) valahonnan megtudták a telefonszámunkat és ma is felhívtak, hogy csatlakozzak, már volt olyan, hogy seprűvel mentem ki, de az sem használt :( apáék meg késő estig dolgoznak, húgom meg napközis, mit lehet ilyenkor tenni? 14/L

2013. szept. 27. 14:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%
Én a múltkor megkérdeztem tőlük, hogy igaz-e, hogy Isten szabad akaratot adott nekünk? A válasz természetesen igen volt. Erre megkérdeztem, hogy akkor miért ők akarják eldönteni helyettem, hogy miben higyjek, higyjek-e egyáltalán az ő istenükben? Erre nem tudtak válaszolni, azóta nem is kerestek.
2013. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Én leálltam velük vitatkozni Istenről. Azóta messzire elkerülik a házunkat :D
2013. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
66%

Vegyetek egy Pitbullt és ha csöngetnek hadd nyisson ajtót a kutya.

Többet biztos nem fognak zavarni.

És most viccen kivül, mond nekik,hogy verjék le jól a port a lábaikrol mert te nem akarsz megtérni. Tudni fogják,hogy mire célzól és remélhetőleg lekopnak rolad...de ha mégsem akkor még mindig ott van a pitbull verzió. :)

2013. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

bármikor is ezt mondtam, vagy leálltam velük vitatkozni, közölték, hogy majd visszajönnek egy másik időpontban mikor remélhetőleg ittvannak a szüleim... pintbullt meg nem hozhatok, 1 kutyakölyök és egy kiscica mellé, és hát... lássuk be eme 2 állat nem túl ijesztő :)

amit az 1. írt, azt mindenképpen kipróbálom! köszi a válaszokat, persze még jöhetnek :D

2013. szept. 27. 15:01
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Told ezt az igét az orruk alá,és mond nekik azt,hogy ha már hírdetik az evangéliumot akkor legalább tanúlják meg,hogy mit hirdetnek.

,,És ha valaki nem fogad be titeket,és nem hallgatja a ti beszédeiteket,mikor kimentek abbol a házból,vagy városból,lábaitok porát is verjétek le.,,(Mát.10,14)

Sehol nem tanítja Jézus azt,hogy menjenek vissza 5x hanem,hogy még a pórt is verjék le magukrol.

Tanítsd meg őket a rendre. :D

2013. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Tarnolf válasza:
79%

Figyelj, ha nem jön be amit az 1. kommentelő tanácsolt akkor beszélj oltári nagy marhaságokat, játszd nekik a hülyét, húzd fel őket, akkor békén hagynak remélhetőleg.:) Ha nem akkor viszont vitatkozz velük a vallásról, nagyapám ezt csinálta, többet nem is mentek felé. :P


17/F

2013. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%
Mondd, hogy már elkötelezted magad a szcientológia mellett.
2013. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%
Valld be nekik, hogy hithű katolikus vagy. Visítva fognak elrohanni, gyűlölik a katolikusokat.
2013. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
20%

" Valld be nekik, hogy hithű katolikus vagy. Visítva

fognak elrohanni, gyűlölik a katolikusokat."


Ez hazugság, mi nem gyűlöljük sem a katolikusokat, sem más felekezetből valókat, viszont fordított helyzetben ez már nem biztos, hogy elmondható, pedig Jézus nem erre tanít. S hogy ki gyűlöl kit, az nagyon jól érezhető volt a másodig vh. alatt, sőt, még ma is!

2013. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
szerinted szeressük azokat a vadidegeneket akik csak úgy becsöngetnek hozzánk, nap mit nap? Ha annyira jehova akarnék lenni az lennék, de nem vagyok az! katolikus sem vagyok hanem evangélikus (bár a kettő sokban hasonlít egymásra) TEHÁT képviselni fogom a saját hitemet a saját véleményem szerint és a szüleim is így lesznek ezzel!
2013. szept. 28. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!