Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a "divatvall...

Mi a véleményetek a "divatvallásokról"?

Figyelt kérdés
Például,ha valaki látványosan egy keleti vallás szerint kezd élni,csak azért,mert a média éppen azt nyomatja,de igazából nem érzi át és nem is érdekli a dolog.
2013. szept. 29. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Minden ember más. Ennél jobban meg kellene ismernem, minthogy kimondja rá, hogy elveszett birka.
2013. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 rajcziz ***** válasza:
Semmi. De persze mindez nem a vallás hibája, hanem az adott emberé. Én hosszú évek óta élek egy ilyen keleti "vallás" (bár inkább filozófiának mondanám őket) szerint, viszont komolyan is gondolom. Az, hogy ki mennyire veszi komolyan az életében a hitet, magánügy. De azért nem szabad elfelejteni, hogy nem kell a keleti vallások felé fordulni ahhoz, hogy ilyen sekélyes vallásossággal találkozzon az ember.
2013. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 synapse11 ***** válasza:
100%

Nem nagyon nézek tévét, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, hogy a média épp melyik vallást "nyomatja", de azért szerintem keresztények közül is bőven akad olyan, akit igazából nem is érdekli az egész.


Ne tudd meg hány olyan álszent ismerősöm van, aki kirakja a nyakába a keresztet, megpróbálja magát igazi ájtatos manónak eladni, közben takonyrészegen fetreng minden hétvégén, tövig fent van a feje a saját seggében, és minden random ellenkező neműre ráhajt a buliban...


Úgyhogy szerintem rosszul fogalmaztad meg a kérdést, mert divatvallások nincsenek. Divatvallásosok vannak.

2013. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Divatvallások jönnek-mennek. Most az ezo volt menő, de már alig hallani róla.
2013. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%
Kérdésed nagyon jól tükrözi, hogy a keresztények hogyan viszonyulnak más vallásokhoz. De gondolj bele, Kínában a kereszténység számít divatvallásnak. Ez is mutatja, hogy egyik sem különb a másiknál. No meg a kereszténység már annyira nem korszerű, hogy szép lassan eltűnik, vagy teljesen átalakul.
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát szomorú, hogy a vallásokat, csak ilyen "pitiáner" eszközökként használják arra, hogy növeljék valamilyen szinten a rájuk irányuló figyelmet (legalábbis szerintem ez lehet az oka)


Igazából ez nem igazán érdekel engem, de az a rossz ebben, hogy megszokásból nem érdekel. Viszont annak már én is teszek néhány megjegyzést, aki nagyban hirdeti a nézeteit, miközben ő maga sem tudja miről beszél. Az ilyenek naon tudnak irritálni, de kellemes érzés feltenni nekik néhány olyan kérdést, amire ők maguk sem tudják a választ, miközben eddig menőztek :) Ahogy szégyenszemre elballagnak a sarokba, bár nekik rossz, de kellenek az ilyen leckék az élettől. Szerintem ilyet már mindenki élt át.:)

2013. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

sörpocaknak!


"...Az ilyenek naon tudnak irritálni, de kellemes érzés feltenni nekik néhány olyan kérdést, amire ők maguk sem tudják a választ,..."


:)...az nem lehetséges, hogy választ adnak,-sőt jót is- csak aki feltette a kérdést nem érti azt meg, mert még nem tart ott,. hogy képes legyen arra????

2013. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, mikor konkrétan elakad a szavuk :) Általában nem szoktam olyanról kérdezni amiről egy kicsi tudásom sincs (már ha ilyen csalafinta akarok lenni) , de jogos a kérdés :D
2013. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem divatvallásosak, csak megcsömörlöttek a sok álszent álkereszténytől
2013. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez kérem szépen, hogy valaki nincs még megfelelő szinten: puszta hárítás, marketing, manipuláció, figyelem felkeltés.


A másik kiváncsi lesz és bizonyítani akar. Másképpen fog utána a kapott infóra is reagálni. Ha hárít, később meg beléverik, hogy de igen is igaz. Olyan helyzeteket generálnak a befogadó ellen, hogy belülről törjön meg és ne kelljen a kaput lebontani. Az érzelmeket és az érdeklődést átirányítják...


Persze önigazolás is állhat az ilyen kijelentések mögött. Amikor a kijelentő magának sem ismeri be a valóságot vagy ki akar tűnni a tömegből.

2013. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!