Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem ugyanúgy manipulálja...

Isten nem ugyanúgy manipulálja az embereket, mint a Sátán?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 20:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
43%

Nem Isten nem manipulál senkit.

Ő nem árul zsákba macskát, mindig mindent őszintén elmond arról amit tudnunk kell, és ami szükséges a boldog életünkhöz.

az nem manipulálás, hogy az életet akarja hogy válasszuk, és ne tegyünk hülyeséget.

ezt az emberi törvények között is megtalálhatjuk, akkor az is manipulálás:

"ne lopj, mert akkor börtönbe mész..."


Katy Weaver

2013. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
24%
Isten ugyanúgy manipulálja az embereket mint a Sátán és a Mikulás.
2013. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
57%

A halál maga a megváltás.

Nekünk hívőknek azért, mert Urunkhoz kerülünk, másoknak pedig, hogy megszabadulhatnak az Isten nélküli örök élettől, ami a pokol.

2013. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Másoknak azért, mert úgy gondolják, hogy semmivé lehetnek. (ezt az előző válaszhoz akartam fűzni)


A kérdésre válaszolva: Hááát nehéz eldönteni. A Biblia egyaránt ad egy pozitív és negatív motivációd, hogy ez mennyire tekinthető manipulációnak, azt nem tudnám eldönteni. Inkább egyfajta megfélemlítés az amiben a hívőket megérint. Persze ezt máshogyan fogják fel, de tudat alatt az emberek így fogják fel, mikor azt olvassák, hogyha nem hittél, vagy ártatlan voltál tökmind1 mert egy özönvíz által elpusztulsz stb. stb. Persze mondom, ezt másképp fogják fel, de igazából ezt az agyunk egyfajta kerülendő félelemként jegyzi fől. (Remélem jól fogalmaztam)


Ha netán másként értendő a kérdés, akkor kérlek szólj kedves kérdező.

2013. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
De, pontosan.
2013. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

De igen.

Lásd pl. az édenben a bűnbeesés körülményeit.

2013. okt. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 netbakter ***** válasza:
76%

Aprócska a különbség:

A Sátán megkísért, az Isten megzsarol.

2013. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért zsarolgat. Elég lett volna nem megteremteni a csőcseléket.
2013. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 pelgrim ***** válasza:
Nem sem Isten sem a sátán. Isten azért nem manipulálja az embert mert nem egy valaki, nem egy személy. A sátán pedig azért nem mert nem létezik.
2013. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Girgoy ***** válasza:
Szerintem különbséget kell tenni az illető érdekében történő hívás, kiválasztás illetve az illető romlására irányuló hazug zaklatás között. Ennyi.
2013. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!