Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok-e arról, hogy az ember...

Tudtok-e arról, hogy az ember kettős lény?

Figyelt kérdés

...ezt a tényt az emberek kutakodásaik közben, ésa vallásban is gyakran elfeledik, és főként azt, hogy ők maguk melyike e kettőnek...a vallás úgyszintén nem teszi egyértelművé ezt, amitől tévelygésben van az egész világ az IGAZSÁG felől...a vallásos és a tudományos világ is, mert az alap téves (ezt mondhatjuk hitalapnak is)


...ha már pontosan meghatározzuk önmagunkat (ez igen nehéz persze)akkor az alapok megszilárdulhatnak, amire már építhető akár helyes világkép is...


2013. okt. 17. 07:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi???


És különben is, mi az, hogy kettős lény?

2013. okt. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez így érthetetlen. Fejtsd ki, mire gondolsz.
2013. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Első:Szép próbálkozás,de ne akarj hidat építeni a realitás és az álomvilág között.Nem fogsz kapni s ami egzakt választ.Fogsz kapni egy jó nagyra megnövesztett ezotéria zöldséget,nyakonöntve olyan kifejezésekkel mint "vibráció","rezgés","magasabb dimenzió",esetleg még a kvantummechanikát is belekeveri a kérdező.

Az ezotéria lényege a homályosság,és hogy ezt te állítsd össze egy valamennyire koherens világgá,ami na ná hogy tetszeni fog neked,mert te magad állítottad össze (mintha a saját rajzod nem tetszene)


És kérdező:nem,nem vagyok jártas a bronzkori kultúrák hitvilágában,ezért nem ismerem ezt a kettősséget.Bocs,tudományos szférákban mozgok.

2013. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Igen, én tudtam. A héten voltam jótékonysági munkán egy zárt intézetben, az ellátottak 80% skizofrén.
2013. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Filoszmennek!


"Ez így érthetetlen. Fejtsd ki, mire gondolsz."


...az ezoteria valóban tud róla, de nem helyesen határozza meg...(ezt a következő válaszoló előítéleteire írom...az előítélet nem jó dolog (és ezt nem az ezoteria mondja, hanem a Biblia!! :)...vagyis Jézus tanítja...:)


...szóval kettős természetű az ember...ám valójában most háromságként határozhatjuk meg, mert van az anyagi test, és abban a testet éltető energia, és van a testnek tudata...


...ez a teremtett ember: test lélek szellem (földitudat)


...DE!...az emberben, pontossan a szívében (frigyláda)ott a magasabb világból érkezett szellemmszikra(már amely emberben van ilyen), vagy lelkiismeret, lelki tudat,aki a LÉTEZŐ gyermeke, és az ő hordozója a fizikai ember...


...a lélek tudatos, és valójában neki szól az ÍGÉRET a MEGVÁLTÁSRÓL, és nem a világ szerint gondolt emberi tudatnak...és ők azok akik feltámadnak, felébrednek az emberi létformában, és nekik nem fog a halál sem ártani...mert a fizikai ember mindenképpen meghal, mi több a tudata is feloszlik az "akásában", mert a halál törvénye alá helyezte magát akkor amikor a földi tudat (ego) hatalma alá helyezte a lélek önmagát...(azaz hajlandó a halandó (pogány) emberi elképzeléseket akarást kiszolgálni)...


...erről a kettősségről beszélnék, az emberi tudat, és a lelkiismeret...és senki sem tagadhatja (már akinek van, működő "lelkiismerete"), hogy bizony intelligens, és tanácsot is ad, az arra odafigyelőnek...mi több meg is dorgál olykor..:)


...szóval kérdés, hogy micsoda hát az ember valójában...


...nem mondható el ugyanaz minden emberről,hogy minden ember lélek szerint (lekiismerete") élne, vagy minden ember a földi tudat szerint élne...ebben a kérdésben az ezoteria mond igazat, mert más-más fejlettségi szinten állnak az emberek (Bensőleg)(mint a termések a fügefán)...


..nos, mostmár érted mire is gondoltam, hogy erről van-e tudomásotok?...de jó lenne, ha lenne...:)


...erről szól az egész Bibélia és a Szentkönyvek...

2013. okt. 17. 12:55
 6/22 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi !


...a skizofrénia lehet mentális betegség, ugyanakor lehet a lélek és a tudat felfokozott harca is...


...a skizofréniát sem tudják még pontosan meghatározni, de ha a szervi elváltozás kimutatható, akkor valóban skizofréniáról van szó, amennyiben viszont nem , ott nyilván az általam említett felfokozott harcról lehet szó (ezt még emlegetik paranoiaként, pszihózisként is, mert az organikus elváltozást nem találván nem tudják meghatározni pontosan, a mai ember-orvosok sem..:))...persze, ennek megélése még nehezebb is, mint a szervi elváltozással járó "elmebaj"...poont mertr a gyógyszerek sem úgy hatnak rájuk ahogyan azt az orvosok gondolják, hanem inkább gátolják az agy működését, és a feltisztulását (lásd amikor a hiperaktív gyerekeket azzal a bogyóval etetik -függővé válnak tőle, de most a neve nem jut eszembe, sokat cikkeztek róla pár éve az biztos)...


...tudom, hogy számodra a kérdés csupán vicc kategória, de azért elgondolkodhatnál mélyebben is erről..ha már ott jótékonykodsz:)

2013. okt. 17. 13:10
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Sejthettem volna, hogy valami vallásos - keresztény- katyvasz az egész. Ennek se eleje, se mondanivalója nincs, semmi, amit érvekkel alá lehetne támasztani. Ez a nagy , mélységes semmi.
2013. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Valami perverz kíváncsiságtól hajtva még érdekelt is volna, hogy mit is akarsz itt kinyilatkoztatni, de egyszerűen nem tudom kihámozni ebből szókupacból.
2013. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, hallottam róla, mert a másik kérdésedben már elkezdted szellőztetni a dolgot.
2013. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos! Káprázatos! Már csak bizonyítani kellene, ha máshogyan nem is, de legalább logikailag alátámasztani.
2013. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!