Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi vajon mire...

Jehova tanúi vajon mire gondolnak természeti katasztrófák idején?

Figyelt kérdés

Egy amerikai filmet néztem, világvége volt és amíg a dolgok nem durvultak el teljesen, addig volt is néhány képkocka, amint a vallási propaganda szóhoz jutott. Aztán mindenkit elnyelt a föld, egyenlőre csak a főhősök menekülnek, de annyira rettenetes volt a film, hogy egyenlőre leálltam vele. Az a kérdés merült fel bennem, hogy mondjuk árvíz idején boldogan szemléli a JHT a híradásokat, az összeomlott házról, a vízbefúlt emberről, vagy az elpusztult, tönkrement dolgokat látva?

Örül?



2013. nov. 19. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

A Jehova Tanúit más emberek nem érdeklik. Felfogásuk szerint, aki nem JT az Armageddonkor megy a levesbe, igazi barátaik is onnan kerülnek ki. De ez csak látszat, egymást ugyanúgy lenézik, kibeszélik...az ájtatos jópofáskodás csak a Teremben megy, utána őket is legyőzi a biológia, a pszichológia...Szóval nem érdekli őket, szánalmat nem éreznek, senkin nem segítenek, amúgyis a többség szegény, alulképzett, vagy cigány, tisztelet annak a néhány kivételnek,

akik viszont annyira rettegnek a haláltól, hogy ennyi maszlagot megesznek.

2013. nov. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

A tájékozatlanságod iszonyú.

S a világi forgatókönyv alapján készült filmmel miért azonosítasz bárkit is? Ez egy "kicsit" gonosz dolog

Az ilyen filmeket nem Jehova Tanúi csinálják, kérdezd meg tőlük, hogy miért hagyják ki a filmből a valóban ilyenkor meg tett eseményeket?

Mert nem tudják, hogy ki mit tenne, vagy általánosítva azt gondolják, hogy senki nem tesz semmit.

Ott voltunk az vörös iszap katasztrófánál is a Japán cunaminál, vagy a legutóbbi földrengés helyszínén is, és Afrikában is rendszeres szállítmányok érkeznek, amik nem állami támogatásból vannak, hanem csak a Jehova Tanúi közül való emberektől.

Filoszmen pedig ne szóljon mert Ő ide csak "bemutatkozni" jár.


Mint már kismilliószor elmondtuk, hogy nem a világnak lesz vége, hanem a dolgok jelenlegi emberi rendszerének, és az emberi uralmakat Isten királysága veszi át Jézussal az élen.

S hogy ki menekül meg, az egyedül Jehova hatáskörébe tartozik, egyetlen Jehova Tanúja sem tehet olyan kijelentést amiket itt össze hordasz. Hiszen egy Jehova Tanúja is eleshet az utolsó napon, és akkor hiába a szolgálata.


Ezen hozzászólásom volt az utolsó ezen a fórumon.

Követem Testvérem Katy Weaver példáját, aki elhagyta ezt a fórumot, véglegesen.


Minden embernek kívánom, hogy éljen békében és szeretetben, egymás mellett.

2013. nov. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Végignéztem a filmet:

http://www.youtube.com/watch?v=TpIx9zkvwmg

Végül özönvízparódiára sikerült, de nem Bibliás stílusban. A happy end hasonló, néhány ezer ember megússza, egymásra találnak az elvált szerelmesek és a néger tudós srácot is megcsókolja az elnök lánya, sőt az öt éves kislány is túléli, ráadásul a kiskutya is megmenekül, mi kell még egy Hollywoodi filmírónak? Néhány prolit is felengedtek a VIP. bárkára, csak a maradék hétmilliárd embert írták le laza könnyedséggel, akárcsak a Jehovások, akik alig várják már, hogy mindez bekövetkezzen.

Mindezen nem sokat változtat az, hogy erre szinte semmi esély nincs, sőt, az sem, ha mégis bekövetkezik valami szörnyű globális katasztrófa, akkor a JT-k sem ússzák meg, hiába reménykednek.

Jönnek Ők is, bele a levesbe...

Na jó, talán Isten leszól az égből:

- Emelje fel a kezét az, akit Noénak hívnak... -

2013. nov. 19. 01:56
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Tudod kedves kérdező, szeretném Én látni az arcodat, amikor szembesülsz az igazsággal....

Most csak gúnyolódsz.... Te bajod

2013. nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Csak a kérdésedre válaszolva: én szörnyülködve nézem ezeket a szerencsétlenségeket, sajnálom azokat kik ilyen helyzetbe kerülnek és azonnal eszembe jut, hogy vajon mi lehet az ott élő testvéreimmel.

És Igen sajnálok mindenkit aki ilyeneket szenved el, de kiváltképpen a hit testvéreimet.

2013. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazán örömömre szolgál, hogy van még normális gondolat a fejedben.

Azért gondolom a tavalyi árvíz kezdetekor megfordult a fejedben, hogy kezdődik a végítélet. Tényleg, ilyenkor mit tesz Isten, gyakorol, próbálgat, kóstolgatja a bűnös emberiséget? Hopp, egy kis cunami, egy kis erdőtűz, árvíz.

Szokjátok a sorsotokat.

A filmet látva az olasz, meg az amerikai elnök példáján cseppet sem csodálkozom, akik a halálraítéltek sorsában akartak inkább osztozni, pedig módjuk lett volna rá, hogy megmeneküljenek. Szerintem teljesen természetesen cselekedtek és a dilisnek tűnő rádiósra is másképpen gondolok a film végén, mint amikor láttam a jeleneteket.

Belőlem egészen más érzelmeket vált ki ez a film, mint egy istenhívőből.

Na hja, az emberi humánum fejlődött a Biblia írása óta. Akkor természetes volt a halálbüntetés, mindenhol alkalmazták, része volt a cirkuszi, vagy a sportrendezvényeknek, a szórakozásnak is, akiben volt szadista hajlam, az növeszthette kedvére, gyönyörködhetett a kínhalálban, esetleg pribéknek is felcsaphatott, ha saját kezével akarta kínozni az áldozatokat.

Ma már nem létezik olyan bűn, amiért a halálbüntetés megengedhető lenne.

Normális ember számára.

2013. nov. 19. 11:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet! Éppen a halálbüntetés hiánya a melegágya az emberi élet leértékelésének. Aki elutasítja a társadalmi kiegyenlítést, az egymás fölé helyezi az embereket. Az pedig megengedhetetlen, hogy vallási alapon minden bűnözőnek megbocsássunk. Bocsáss meg te annak, aki esetleg a 6 éves gyerekedet megerőszakolja,veregesd meg a hátát is. Én szétszakítanám, nem megbocsátanék!
2013. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Filoszmen!

Nem volt szándékom a halálbüntetés elleni vitát gerjeszteni, de pár szót ez is megérdemel és a változatosság kedvéért beszélhetünk értelmes dologról is.

Azt nem mondtam, hogy meg kell bocsájtani, vagy azt, hogy a büntetés felesleges.

Azt is elismerem, hogy a büntetések módján, fajtáján, tartamán lehet vitatkozni és nagyon is elképzelhető, hogy vagy szigorítás, vagy enyhítés szükséges, nem igazán értek hozzá, nem vagyok sem jogász, sem bíró, sem börtönőr.

A szexuális devianciák szerintem súrolják a betegség kategóriát, de azt gondolom, Te is elismered, hogy azt, aki mondjuk kutyára gerjed, vagy öregre, vagy zoknira, esetleg a hasonneműre, fene sem tudja, annyi a fília, könyveket írnak vele teli, - azt azért nem kell máglyára vetni. A homoszexuálisok manapság a teljes elfogadásért küzdenek, talán kár is volt idekevernem, csakis azért tettem, mert a Biblia szerint halálos bűn.

A pedofília beteg dolog és üldözni, tiltani és gyógyítani kell.

Érdeklődve figyeltem azt is, amikor kártérítési perben egy öregasszonyt kevesebbre taksáltak, mint egy fiatalt. Nem mintha a gyerekek elleni bűncselekmények elkövetőit bármilyen módon védeni akarnám, de fenntartom, a halálos ítélet embertelen, nem megengedhető.

Őszintén remélem, hogy túlnőtt rajta az emberiség.

2013. nov. 19. 14:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Tévedés ezeket nem Isten hajtja végre.


A természeti katasztrófák nem az Ő felhasználása az emberek ellen.

Megmondom miért.

Mert Isten ítéletet soha nem hajt végre bejelentés nélkül,

S az Ítéletét csak azok szenvedik el akik megérdemlik, az ártatlanok nem.

Így ezek nem tőle jönnek.

Ami jönni fog tőle arról tudni fogsz, hogy Tőle van....

2013. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Talán az özönvízet annyira beharangozta?

Hol írja ezt a Biblia? Szólt Noénak, rendben, de aztán nem strapálta magát tovább, csak kinyitotta a csapot.

Aztán olyan szentenciát is hallottam, hogy Isten akarata nélkül fűszál sem nőhet, ez ugyebár mégiscsak fontosabb jelenség, mint egy fűszálacska gyarapodása, nemdebár?

2013. nov. 19. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!