Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Válaszolna valaki? Hol ír...

Válaszolna valaki? Hol ír ilyesmit a Biblia? - "Jézus azt a parancsot adta, hogy a követője akkor keresztelkedjen meg, ha már erős alapra épít, és kiszámolva a költségeket, végig tud építkezni"

Figyelt kérdés

A dolog előzménye.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


8. hozzászólás!


2013. dec. 9. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudok költségvetés készítésről - talán a JT -k átmacerált könyvében van?
2013. dec. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyet nem ír a Biblia.
2013. dec. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Szervusz.

A választ Én írtam, és csodálom, hogy az előttem szólók, nem ismerik ezt a bibliai szemléltetést.


(Lukács 14:27-33) 27 Aki nem hordozza kínoszlopát, és nem jön utánam, nem lehet a tanítványom. 28 Például ki az közületek, aki, ha tornyot akar építeni, nem ül le előbb, és nem számítja ki a költségeket, hogy lássa, telik-e neki arra, hogy elkészüljön vele? 29 Különben lehet, hogy megveti az alapját, de nem képes befejezni, és a szemlélők esetleg mind gúnyolódni kezdenek rajta, 30 ezt mondva: »Ez az ember elkezdett építkezni, de nem volt képes befejezni.« 31 Vagy melyik király az, amelyik hadba vonul, hogy megütközzön egy másik királlyal, de nem ül le előbb, és nem tart tanácsot, hogy vajon tízezer fős katonasággal szembe tud-e szállni azzal, aki húszezerrel jön ellene? 32 Ha ugyanis nem tudja megtenni, akkor amíg az még távol van, követséget küld ki, és békét kér. 33 Így biztosak lehettek abban, hogy senki sem lehet a tanítványom közületek, aki búcsút nem mond mindennek, amije van.


ezek a versek arról szólnak, hogy fel kell készülni mindenre ami a keresztény élettel jár, mert ha váratlan jön egy üldözés , vagy egy próba akkor maradjunk szilárdak.

Amikor pedig valaki kereszténynek készül, annak fel kell mérnie, hogy tudja e ezt az életet vállalni, mert nem a keresztelkedés menti meg az embert, hanem az erős hite megfelelő cselekedetekkel

2013. dec. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Bocsánat, és ez nem parancs, hanem egy megállapítás, arra nézve, hogy aki félvárról veszi a keresztényi életet, és elesik, az szégyenbe marad, mert olyat vállalt amit nem tud végig csinálni, mert nem gondolta át a helyzet komolyságát.
2013. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tehát jól sejtettem, Jt. Tehát nem Jézus, hanem Jehovatanúja azt a parancsot adta, hogy a követője akkor keresztelkedjen meg, ha már erős alapra épít stb stb
2013. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" mert olyat vállalt amit nem tud végig csinálni,"


Az édes Jézus, a szelíd kegyes Krisztus NEM törődik a vállalkozásokkal és a költségvetésekkel. Ki vagy? azt hiszem, azt azért megkérdezi.

Jó éjszakát mindenkinek!

2013. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Tévedés Egy Jehova Tanúja nem ad parancsot semmire.

S Jézus sem adott erre parancsot, ahogy írtam, de egyesek szeretnek elsiklani az írások felett, hogy balhét kreáljanak.

Azt írtam, hogy Jézus egy megállapítást közölt arról, hogy mennyire komolyan kell venni a keresztény életet.

Mert aki csak egy hirtelen fellángolásból lesz "keresztény" annak nincs szilárd alapja, és a nehézségek idején eleshet.

Nem készítették fel rendesen, lehetséges, hogy csak gyorsan megkeresztelték, hogy legyen valamilyen "vallású" aztán meg magára maradt, és ide jött segítséget kérni.

Az ott levő pásztorok akik oktaták, vagy vezetik a gyülekezetet hol vannak ilyenkor, hogy egy "Bárányka" bajban van...

Nem engem kell itt mocskolni, meg a Testvéreimet, hanem utána kellene járni, hogy mit jelent kereszténynek lenni, és nem csak beszélni.

Mindössze segítséget szerettem volna nyújtani neki, mert nem ismeri azokat a fontos alapelveket amiket egy kereszténynek alkalmaznia kellene ha baj van.

/Jó tanítója Volt/ :(

2013. dec. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
jézus csak egy ember volt, aki köré mindenfélét hozzámesélnek. Nem kell követni egy halott ember parancsait.
2013. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3.válaszoló!


Érdekes ember vagy te. Pont te beszélsz arról hogy megfelelő alapra kel építkezni aztán meg elismered hogy nem építkeztél megfelelő alapra.


Ugyan is azt írtad hogy: "Jézus azt a parancsot adta..."

Aztán itt már elismered hogy: "S Jézus sem adott erre parancsot, ahogy írtam, de egyesek szeretnek elsiklani az írások felett,..."


Hát te pont elsiklottál e felett a dolog felett. Mert én nem véletlenül kérdeztem rá erre a dologra.


"Azt írtam, hogy Jézus egy megállapítást közölt arról, hogy mennyire komolyan kell venni a keresztény életet."


Nem te azt írtad hogy ezt parancsba adta.


"Nem készítették fel rendesen, lehetséges, hogy csak gyorsan megkeresztelték, hogy legyen valamilyen "vallású" aztán meg magára maradt, és ide jött segítséget kérni."


Bizonyára Pétert sem készítették fel elég alaposan mert 3-szor tagadta meg Jézust.


"Az ott levő pásztorok akik oktaták, vagy vezetik a gyülekezetet hol vannak ilyenkor, hogy egy "Bárányka" bajban van..."


Vajon ez a bárányka kért e segítséget a pásztoroktól? Mert ha nem akkor nem biztos hogy észre veszik. Főleg egy nagyobb létszámú gyülekezetben. Meg az is előfordulhat hogy titkolja hogy ő ilyen problémával küzd.

Azért elképesztő hogy szinte nulla információval rendelkezel de te még is mindent átlátsz.

Tudod nem minden az a felkészítés. Ha tényleg csak a felkészítésen múlna akkor Jehova tanúi között nagyon kevés esetben kellene alkalmazni a kiközösítést.

De rengeteg fiatal él kettős életet s amikor lebuknak akkor kiközösítik őket. De persze nem csak az ő korosztályuk az érintett s igen csak magas a kiközösítések száma. Szóval vagy hatalmasat hanyatlott a felkészítés Jehova tanúinál vagy pedig vannak itt más tényezők is a felkészítésen kívül.


"Nem engem kell itt mocskolni, meg a Testvéreimet, hanem utána kellene járni, hogy mit jelent kereszténynek lenni, és nem csak beszélni."


Te mivel vagy különb?


"Mindössze segítséget szerettem volna nyújtani neki, mert nem ismeri azokat a fontos alapelveket amiket egy kereszténynek alkalmaznia kellene ha baj van."


Segítséget szerettél volna nyújtani?!!!!!!

Ez most komoly? Ez lenne a segítség?

"Sajnos mint sok egyéb ez is tanításbeli eltérést mutat, mert vagy nem olvasták, vagy nem értik, mit jelent Isten gyülekezetét vezetni, és arra vigyázni.

a számadás napján hogyan fognak az emberekkel ezek a személyek elszámolni?...."

2013. dec. 10. 23:03
 10/10 anonim válasza:

Én mit katolikus pap, azt mondom hogy nem ír ilyet a Biblia.

Isten áldjon benneteket és boldog karácsonyt kívánók mindenkinek

2013. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!