Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki a legnagyobb szemfényvesztő?

Ki a legnagyobb szemfényvesztő?

Figyelt kérdés
Copperfield, Dynamo vagy Jézus?

2013. dec. 10. 15:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

„Már pedig az események úgy alakulnak, ahogy a teremtő akarta, és akarja.De az emberek nem veszik észre, ami nagyon nagy baj.”


NEKED. :)


„A Főnököd, Sátán a legnagyobb szemfényvesztő, aki még a karácsonyt is képes volt "keresztényi" csomagolásban elhitetni az emberekkel s amíg az emberek buliznak elfelejtik, arra a három napra, hogy halálra vannak ítélve.”


Na figyi, én nem nagyon hiszem hogy van Isten, de ha lenne, szerintem ugyancsak lesz.... tesz rá, hogy miben hiszel, milyen ünnepeid vannak, stb. Szerintem nem olyan égbekiáltó bűn, hogy az ember ilyenkor találkozik a rokonaival, jókat esznek, beszélgetnek. Ha szerinted igen, csak sajnálni tudlak. A halálra ítélésre meg megint az tudom csak mondani, hogy mindenki halálra van ítélve, mert egyszer, ugye, meghalunk. És nincs tovább. Úgyhogy nekem ez nem tűnik túl nagy fenyegetésnek, hogy halott halott leszek.


„Ügyesen leszoktatta az embereket a gondolkodásról."


Ki? Mi? Akkor én most nem is gondokozok? Szerintem meg de....


"Annyi vallást létre hozott, hogy már az emberek ebben is a bőség zavarában vannak, és nem látnak az orruknál tovább.”


Csak tudod az a gond, hogy a másik 1000 felekezet is azt mondja, hogy náluk van a tuti. Én kirúgnám Isten reklámszakemberét, az biztos.


„Filoszmen, a tanítványai nem megalapozták hanem leírták Jézus szavait, kérlek ha már provokálsz legalább ezekkel a dolgokkal legyél tisztában...”


:O. Máskor meg „Isteni sugallatra” íródott. Akkor most mi van?


„És mi vagyunk "sajnálatra méltók" „


IGEN. :)


„Ezeknek az embereknek nincs se élet céljuk sem értelmes előre látásuk.

Ő szerintük az élet ebből áll:

megszületni tanulni dolgozni, gyereket nevelni meghalni.”


Ne általánosíts. Igen, megszületünk, élünk, meghalunk, de az életünk, tudod, lehet tartalmas. Persze akinek nem olyan az életfelfogása, mint Neked, az már egyből céltalan, meg értelmetlen. Persze-persze.

2013. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 pelgrim ***** válasza:

Nem tudnám megmondani, hogy ki volt a legnagyobb szemfényvesztő, azt azonban tudom hogy Jézus nem szemfényvesztő volt. Őrá vonatkozóan maradnék a Megváltó elnevezés mellet mert ez illik rá a leginkább.


Engedd meg, hogy elmagyarázzam:


Názáreti Jézus feladatának tekintette az emberek (ön-)tudatának javítását, felemelését arra a színvonalra amelyen kezükbe vehetik saját szellemi fejlődésüket. Ebben az értelemben tökéletesen illik rá a Megváltó elnevezés.


Csodatettei, melyekről te is azt gondolod hogy szemfényvesztés, vagyis az érzékszervek félrevezetése volt, egy szilárd törvényen alapulnak. Egy magasabb rendű természeti törvényen, amely minden más törvényt alkalomadtán felülír, és egy ilyen alkalom egy értelmes lény mint az ember, tökéletes utasítása.

2013. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudod bizonyítani, hogy Jézus szemfényvesztő volt, addig a kérdésed hazugság. (Copperfield szemfényvesztését lehet bizonyítani.)
2013. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Jehova!
2013. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Itt a bizonyíték! Leleplezték jézus trükkjeit!

2013. dec. 14. 18:07
 26/27 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Itt a bizonyíték! Leleplezték jézus trükkjeit!"


Éljen akkor nem lesz több vakember a világon. :D

2013. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem leplezték le Jézus "trükkjeit", hanem lehetséges magyarázatokat adtak rá egyesek. David Copperfiel trükkjeiről is sok ember sokféle magyarázatot adott elő. Aztán volt egy segédje, aki egyszer kinyitotta a száját, s elmondott ezt-azt, amit egyesek amúgy is nagyon sejtettek.

Ha találni lehetne Jézus csodatételeinek helyén valami írásos vagy tárgyi bizonyítékot, az sok mindent megváltoztatna... De a duplafalú korsó története aligha.

2013. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!