Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők! Mi a véleményete...

Kedves hívők! Mi a véleményetek a Chicxulub-kráterről (Yucatán félsziget)?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Engem inkább a hitetlenek érdekelnek ebben a témában! (Mi a franc van ott?)
2013. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk engem is érdekelne, hogy milyen tényekkel fogjuk sarokba szorítani a hívőket!
2013. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__28..



A történelem tényleg ismétli magát.A kérdésben egy előző regemmel válaszoltam.El se hiszem hogy még emlékszem erre.


Különben:Szerintem a létezését se tudják a kreósok.


--->FIGYELEM<----


NEM az átlag értelmes hívőkről,hanem a Hovindosokról beszélek.

2013. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Nekem a Winx Club jobban tetszik.
2013. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első! Ez ni:


[link]


Egy csinos "kis" becsapódási kráter.


Möbiusz. :) Bocs, lusta dög vagyok, és nem néztem utána, hogy már volt ilyen kérdés.


4. Mi a franc az a Winx Club? És hogy jön ide?

2013. dec. 15. 21:19
 6/16 anonim ***** válasza:
2013. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem szeretnék hosszú Wikipedia-cikkeket elolvasni, viszont érdekel a kérdés.

Szóval: van egy kráter, amiről megállapították, hogy ettől pusztultak ki a dinók, vagy legalábbis nagyon régi.

És akkor most a kérdés az, hogy hogy lehet ez, ha a Biblia nem ír ilyen régi dolgokról?

Dehát egy ilyen kérdésért nem kell egészen Mexikóig elmenni: ha kimegyünk a kertbe, felveszünk egy kavicsot, bevisszük laborba, ott is mondanak egy nagy számot.

A Biblia nem írja, hogy Isten mikor teremtette a világot. Azt állítja, hogy az emberiség történelme kb. 6 ezer évvel ezelőtt kezdődött, ekkor kezdődött a civilizáció. E szerint tartja is számon az időt a zsidó naptár.

2013. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es (azaz utolsó)


Látom ismét beindul a hívők szokványos gondolkodása:Egy múlttal kapcsolatos kérdésről van szó,ezért már forognak is a kis fogaskerekeitek,és szépen automatikusan szövegelitek a:"biblianemteszemlítéstmikorteremtődöttaFöld" szokásos dumátokat.


Fel se tűnik nektek,hogy nem is ez a kérdés lényege.

Segítek:A kérdés lényege az,hogy hogyan jött létre egy majdnem 150 km átmérőjű kráter,úgy,hogy arról nem ír a biblia.

Mett ha szépe fogjuk azokat a képleteknek nevezett számos,betűs mütyűröket,akkor kiszámíthattjuk hogy egy batár nagy tömegű és kinematikai energiájú test tud ekkora lukat ütni a Földön.Aztán kiszámíthatjuk mg azt is hogy mennyi törmelék dobódik ki,és láthatjuk hogy ez bizony egy globális esemény kellett hogy legyen,ami a Föld minden területén érzékelhető volt.

Itt jön a kérdés a képbe amit a kérdező feltett:Hogy magyarázzátok.

Mert ha valóban egy (a számítások szerint) 8 km átmérőjű test csapódott a Földbe (tök mindegy mikor),akkor azt illendő lenne megemlítenie a bibliának.


Ezek szerint valami más volt.És erre kíváncsi a kérdező (meg én is) hogy mitől alakul ki egy ilyen jó nagy luk.Gondolom nem attól hogy Ádám így földhözb*szta az almacsutkát,de akkor mégis mitől?


Eléggé dekódolható lett?

2013. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alex Fly ***** válasza:
46%

Speciel pont erről a kráterről miért kellen,hogy bárkinek is -függetlenül a hitétől- véleménye legyen?

Kráter. Egy a sok közül. És?

2013. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Oké, dekódolható volt.
2013. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!