Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy nem is a...

Lehetséges, hogy nem is a zsidó nép a kiválasztott, hanem hanem őt választották ki a zsidóságot, mint vallást?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint a zsidó nép a kiválasztott nép, mert ők hűek Istenhez. Ma a világot formáló személyek döntő többsége zsidó. Valószínűleg nem véletlen: tehetségesek.

De érdemes fordítva megvizsgálni a dolgot: ügyesek voltak, s ezért terjedhetett el a hitük. Tulajdonképpen mikor a keresztény / keresztyén világról beszélünk, akkor a zsidó kultúra egy elágazásáról beszélünk...



2014. jan. 6. 09:53
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Tehát ismételten a kérdés, ékes magyarsággal:

Lehetséges, hogy nem is a zsidó nép a kiválasztott, hanem ők választották ki a zsidóságot, mint vallást?

2014. jan. 6. 09:56
 2/28 anonim ***** válasza:
62%
Nos, ez nem lehetséges, hanem nyilvánvaló. Be is bizonyítom. Ha nem választották volna a zsidó hitet, most nem lennének zsidók, nemde?
2014. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
A hit az nem eleve létező valami, amit a pultról ki lehet választani, hanem adott embercsoportban az idők során kialakuló nézetek és hiedelmek rendszerbe foglalódása.
2014. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

2-es: Értem, amit írsz, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a zsidó, mint nemzetiség, illetve zsidó, mint vallás nem azonos fogalmak. Ha nem lett volna zsidó hit, akkor is lennének ma zsidók. Csak nézz rá egy irodaházban stresszelő bankárra: rajta már messze nem látszik Ábrahám hite...

3-as: A válaszod valószínűleg alapos és tudományos, azonban az egyszeri érdeklődő szemszögéből továbbra is áll a kérdés, szerintem...

2014. jan. 6. 10:12
 5/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha nem lett volna zsidó hit, akkor is lennének ma zsidók."

Ezt megmagyaráznád?

2014. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%

Olvasd végig, amit írt a kérdező.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Annak a zsidónak, aki nem a zsidó (illetve keresztény hitet) követi, semmi köze nincs a Bibliához. Ateista, pogány, vagy bálványimádó.

2014. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
51%

Nem kérdező, ez egy látszatkérdés, mondhatnám "ékes magyarsággal" makutyi duma.

Nem kell bugyolálni a nézetterjesztést, mert az sunyi dolog. Amit akarsz, mondd őszinte felelősségvállalással. Különben vagy rossz válaszokat kapsz (azoktól, akik bedőltek), vagy nem méltatnak figyelemre.

2014. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves előttem szóló! Mélyen vallásos, radikális keresztyén családban nőttem fel. Aztán most, hogy éppen felnőttem, s nézek szét a világban, kezd minden relatívvá válni. S eszembe jutott, hogy tulajdonképpen, ha ezt az utat választom, egy, a zsidó, vagy legalábbis ókori kultúra továbbélésére mondok igent. Nos, ez a kérdésemnek a "nagy hátsó szándéka"...

A dolog egyszerű: kezdem elveszteni a hitemet (vagy már el is vesztettem).

2014. jan. 6. 13:38
 9/28 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy jobb volt a marketingjük, mint más vallásoknak, ezért terjedt el? Hát ja.
2014. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
A zsidó nép nem kiválasztott.Igen,ügyesek és ravaszok voltak,hogy ezt el tudták hinteni az embereknek.Az egoizmus,felsőbbrendűségre törekvés nem kiválasztottság.
2014. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!