Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova szenilis vagy önimádó?

Jehova szenilis vagy önimádó?

Figyelt kérdés

Ha a Szent Szellem az

Atya tevékeny ereje, akkor lényegében nem független

az Atyától, hanem az Atya egy tulajdonsága illetve

része. Viszont akkor minek kell kétszer említeni az

Atyát? Mert az "Atya, Fiú és a Szent Szellem

nevében" formulában nem három független és

egyenrangú fél van, hanem csak kettő. Tehát ismétli önmagát, ami akkor az ördögtornyi tanítás szerint így szól:

Az Atya, a Fiú és az Atya által. Elfelejtette, hogy a mondat elején már szó volt róla, vagy csak duplázni akar?


2014. febr. 16. 07:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Meggyőződésem szerint, Jehova tanúi teljesen más istenben hisznek mint mi keresztények úgy hogy B. ördögimádók.
2014. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Most nézem így utólag, hogy teljesen más a kérdés... félreértettem elnézést.
2014. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Azt hittem, hogy Jehova tanúival kapcsolatos a kérdés, de azért köszönöm a piros kezeket amiket egyből meg is kaptam.
2014. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, triplán tudathasadásos, mert a fiú is lényegileg az atyából áll, tehát az atya, fiú, szentlélek valójában megháromszorozott atya.

Kíváncsi lennék, Peterdi híres falvédőjén miként mutatna ez a hármas, amely eredetileg így volt:

Egy sor csókolódzó galamb, egy sor pipázó paraszt, egy sor átlőtt szív. Alatta egy sor pipázó galamb egy sor átlőtt paraszt, egy sor csókolódzó szív. Alatta egy sor csókolódzó paraszt...

:)

2014. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%

Egyik sem.

Egy halhatatlan személy nem lehet szenilis, mert nem pusztulnak a sejtjei.

ezért jár neki az imádat, a fiának a tisztelet és a hála,mivel önként tett az atyjáért és az emberekért áldozatot, a szent szellemmel pedig Isten mindenhatóságát, és jogosságát ismerjük el.

2014. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Akkor már a kezdetektől a szenilitás jegyeit hordozza magában.
2014. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"ezért jár neki az imádat"


Imádat nem hiszem, hogy jár neki. Én se imádom a szüleimet, amiért a világra hoztak. Az imádat szerintem erre egy túlzottan erős szó.

2014. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Az anyákat kell imádni, akik hatalmas fájdalommal szülnek. Istennek ez csak egy kézlegyintés. Lenne és ezt fontos hozzátenni.
2014. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 titak ***** válasza:

Az Isten szenilitásának jelei elég gyakran megtalálhatók a Bibliában. Egyszer "így mondja/ezt ígéri", később meg mintha az egészről megfeledkezett volna. Persze ez csak akkor igaz, ha a Szent Szellem galamb képében sugallta a Biblia írókat.

Lehet, hogy kacsa volt, és akkor tárgytalan a kérdés. :o)

2014. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Háá megjött Filoszmen barátunk.... :)


Édesanyád nem létezne, ha Isten nem hozta volna létre az életet...és a szaporodás képességét.


Ezt mindig elfelejtitek, hogy az ember bizonyos dolgokban szabad akarattal teremtetett, de nem korlátlan hatalommal.

2014. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!