Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten valóban létezne,...

Ha isten valóban létezne, akkor hagyná ezt?

Figyelt kérdés

Az Afrikai gyerekek éheznek, szájukból legyek másznak ki, gennyesek testükön a sebek.


Ellenben azok a romák, akik 500 forintért megölik az idős, védtelen embereket, Magyarokat zsarolnak, segélyből BMW autóval száguldoznak, és istenhez imádkoznak, segíts meg minket, azokkal meg nem "tol ki". Inkább fordítva kellene, ezek járjanak úgy, mint az Afrikaiak.


Tehát hol az igazság?



2014. márc. 23. 21:27
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És a romáknak a börtön nem büntetés, hanem luxusvilla. Kondigép, kertet művelnek pénzért, zuhanyoznak, plazma tv, minden van.
2014. márc. 23. 21:30
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a börtönök kb. 150%-os kihasználtsággal működnek. Ez neked luxus?


Most döntsd el, hogy teodíceai vitát szeretnél ,vagy cigányozni.

2014. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok cigány és nem cigány gyerek éhezik Magyarországon is. Te mit teszel értük? A Jóisten hagyná, hogy tegyél értük. Sőt!
2014. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A hit csak támasz, összetartó erő. Mert ha létezne akkor ezeket nem hagyná.
2014. márc. 23. 21:40
 5/24 anonim ***** válasza:
"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. " Friedrich Nietzsche
2014. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkor egyszerűsítve, ha létezik, hol az igazság?


Ha a médiában is a csillogás és a meztelenkedések mennek.

2014. márc. 23. 21:45
 7/24 anonim ***** válasza:

" A hit csak támasz, összetartó erő"

De az emberek közül hányan hisznek? Te biztosan nem, mert nem kérdeznéd, hogy Isten valóban létezik-e?

2014. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ha nem adsz enni az éhezőnek, a benne élő Isten éhezik, ellene követed el. Ha enni adsz, Istennek adod.


"Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna?

A király így felel:


Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.


Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.”

2014. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%
Isten szabad akaratot adott az embereknek, éppen azért, hogy a legvégén tetteik alapján ítéltethessenek meg.
2014. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ügyesnek képzeled magad, hogy Isten létének kérdése ürügyén rasszista megjegyzéseket teszel!

.

Ha Isten létezne és beleszólna az emberek dolgaiba, (úgye, ismered a Bibliát? Isten szabad akaratot adott az embereknek, tehát minden rosszat az embereken, nem pedig Istenen kell számonkérni!)büntetné a rasszistákat, mert az az isteni parancsok ellen valók!

2014. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!