Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Régen szólt, most nem?

Régen szólt, most nem?

Figyelt kérdés
Kedves keresztények! Nem gyanús nektek, hogy a bibliai időkben általános és megszokott volt, hogy Isten emberekkel közvetlenül beszélget, újabb és újabb törvényeket küld, most meg mintha ez egy ideje elapadt volna. Csak egy régi könyvből tudjuk meg, hogy mit akar, de miért nem mondja meg mindenkinek közvetlenül? Nem lenne talán hitelesebb?

2014. márc. 31. 21:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És ezeken a helyeken mit mondott? Mondott valami fontosat?
2014. ápr. 3. 09:04
 12/23 A kérdező kommentje:
Meg azt nem értem, miért jó, hogy ahány egyház, annyi Bibliaértelmezés. Meg azóta sokat változott a világ, és sokszor nehézséget okoz a régi útmutatásokat a jelen korra átültetni. Főleg ha időnként az előzőnek ellentmondó törvényekkel, parancsokkal találkozunk a Biblia egyes fejezeteiben. Nem lenne jobb, ha lejönne, és megmondaná a vezetőknek, hogy mit hogyan gondolt? Vagy jó neki ez a megosztottság, és hogy ki-ki értelmez, ahogy éppen gondolja?
2014. ápr. 3. 09:22
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha tényleg érdekel, miket mondott Isten, nézz utána a google-ban ezeknek a helyeknek és a Mária jelenéseknek, illetve a szentek életét is böngészheted. A felekezeteknek azért is vannak vezetőik, hogy azok értelmezzék és a jelenkor nyelvén továbbadják a biblia tanításait. Isten egyébként már egyszer eljött: Jézus személyében. Mit tettek vele az emberek? Keresztre feszítették. Isten ember képében jött, talán azért is, mert az ő igazi valóságában képtelenek lennénk őt megérteni. Egy hangya soha sem fog minket megérteni, képtelen rá, gondold csak el. S ha még meg is tanulnánk hangya nyelven: hogy mondanád el neki, mi az a féltékenység, a nyirokerek vagy a processzor... A hangyanyelvben erre nincsen szó sem :-) Isten nem kezd el velünk, Jóskával, Abdullal, James-szel cseverészni. Egyszer kinyilatkoztatta önmagát, utána pedig adott nekünk egy szabad mozgásteret. Egyébként vallásosként nagyon szeretem a hitetlenek kérdéseit olvasgatni, mert elgondolkoztatnak. Most így tényleg azt gondolom, hogy Isten ha hozzám szólna, minimum elájulnék és közben iszonyúan érezném törpe és semmi voltomat. Ez megrémítene, hiszen a szürke hétköznapokban nem érzi ezt az ember.
2014. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Akkor Istennek ez jó. Látá, hogy ez jó így. Találgatásokkal, ateistákkal, kétségekkel, félrenevelèssel, buddhizmussal, iszlám fanatikusokkal, judaizmussal együtt.

Szerintem simán szólhatna, mint az ókori zsidóknak. Vagy nekem nem érdemes? Jó vagyok így hitetlenül?

2014. ápr. 3. 23:49
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem sem szólt, mégis hiszek. Szent Ágostonnak azt sugallta Isten, hogy olvassa a Szentírást. Püspök lett belőle, pedig pogány szülők gyereke volt. Mi lenne, ha te keresnéd az Istent? A zsidók a választott nép, ők még ma is várják a Messiást, mert Jézust nem fogadták, fogadják el annak. Te sem fogadod el annak, pedig ott van a Szentírás. Te kire vársz? A fundamentalistáknak stb. is más istenképe van, pedig ott van Jézus. Te mit hinnél el, ha mondana neked valamit Isten? Lehet, hogy legyintenél egyet, de az is, hogy összeroppannál. Sokan sírtak, amikor Jézust keresztrefeszítették és voltak, akik szidták őt. Más: szerinted egy nagy cég főnöke (de még egy kicsié is) beavatja minden alkalmazottját döntésekbe, munkafolyamatokba, stb? Isten szavához befogadó szív kell. Nekem, pedig hívő vagyok, meg sem fordult a fejemben, hogy Istennek nekem külön kinyilatkoztatást kellene adnia. Hiszem, hogy szeret, de hogy nekem megjelenítse magát, ehhez én enyhén szólva is méltatlan vagyok.
2014. ápr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

tekintve a keresztények egyes viselkedésformáit, illetve a Bibliában lévő ördögi ellentmondásokat, nem találom a keresztény vallást olyannak, amire rábízhatnám a lelkem.

Valódi magyarázat kéne, valódi útmutatás. Nem pedig emberek által egy bizonytalan eredetű könyvből levezetett ellentmondásos szabályrendszer.

2014. ápr. 5. 10:40
 17/23 anonim ***** válasza:
Istent mindenki máshogy találja meg. De ha te az embereket nézed, akkor csak a kiábrándulás vár. A tanítást kell nézned, mi mindig is bűnösök maradunk. Persze olyan vallás is van, ahol az ember bűnössége nem tartozik a vallás lényegi pontjához. Lehet a bibliáról lekicsinylő véleményed, mégis évezredeken keresztül több milliárd embert meggyőzött a tanítása. Engem is. A probléma az és a többi kérdésnél is ezt látom, hogy nem ismerik az emberek a bibliát igazán és úgy nyilatkoznak róla. A biblia nem egy könyv, vagy egy film, a Bibliát tudományosan vizsgálják, az egyházak pedig magyarázzák. A szakemberek meg tudják neked mondani, honnan erednek az ellentmondások, minden mondat számon van tartva. Izajás könyvét három szerző szerezte például, senki nem tagadja. Költemények, szimbólumok vannak a bibliában, próféciák, énekek, mind-mind más irodalmi műfaj. A biblia egy egyetemes kincs, akkor is, ha nem vallásos szemmel nézi az ember. Nem értem, hogy akik el sem olvasták, azok hogy nyilatkozhatnak róla valótlanságokat? Nekem eszembe nem jutna pl. itt a Koránról írogatni, hiszen az is több, mint egy könyv és egyáltalán nincs beható ismeretem róla.
2014. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"De miért szól egyesekhez, másokhoz meg nem. Például akik rossz úton haladnak, és a Bibliát is olyanok magyarázzák nekik, akik nem hitelesek, vagy méltatlanok? Például a különböző egyházak vezetőinek miért nem mondja meg, hogy melyik a követendő irányzat? Náluk alkalmasabb személyt aligha találna. Vagy talán ők is méltatlanok erre?"


Meghallani csak akkor lehet valamit,ha az ember odafigyel rá.Egy hívő,akinek azt magyarázzák be,hogy Isten szerint mindenki,aki kritizálni meri a Bibliát,az rossz úton járó ember,biztos,hogy téved,sőt meg is lesz büntetve,az mire fog figyelni? Természetesen arra a minőségű Isten képre,amit eladtak neki.Ha ezzel ellentétes érzései támadnak,azokat megtagadja,hiszen "azok biztos,hogy nem Istentől vannak"

Miért is biztos? mert mások azt mondták...És ők honnan szedték? Hozzájuk szólhat igazat Isten,de hozzám nem,kivéve persze akkor,ha az egyezik a Biblia és az egyházi vezetők véleményével.Érdekes ugye?:)

Az egyházi vezetők,akik ülnek a trónjukon,és kedvükre irányíthatnak másokat,fognak-e arra figyelni,ha az az érzésük támad,hogy valamit nem jól csinálnak? nem valószínű,inkább elaltatják az érzést,hiszen az őszinteséggel kockáztatnák a pozíciójukat,a hívek elvesztését.inkább tudatosan megkreálják az ellenség képet,mutogatva azokra az emberekre,akik ellent mondanak nekik,vagy az Istenről alkotott elképzelésük nem fér bele az övékbe.Hozzájuk nem szólhat Isten,csak a Sátán.

2014. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ekkora viccet! Az egyház nem magyaráz be semmit, ha nem hiszed el, amit tanít, akkor nem mész, nem hallgatod, kilépsz és vége. Ugyan mi haszna lenne egy kereszténynek egy ilyen "elnyomásból"? Lenne egyéb vallás is, amiből lehet választani.. Ezt a sok sületlenséget, amit itt kitalálnak egyesek. Pap sem azért lesz valaki, hogy befolyása legyen. Hogy papként milyen ambíciói lesznek később, az már más dolog. De ezek emberi dolgok, engem hívőként csak a tanítás érdekel, nem az emberek. Nem az emberekhez igazítom magam, hanem a tanításhoz, Jézushoz. Sehol a világon nincs olyan közösség, ahol tökéletes emberek vannak. Ezért ne higgyek Istenben? Sok emberhez "szól" az Isten, ugyan mindenkit megkritizál az egyház? Matematikailag is képtelenség. Mindenki azt mond, amit akar. Katolikusként viszont önszántamból elfogadom az évezredes katolikus álláspontot.
2014. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Az egyház nem magyaráz be semmit, ha nem hiszed el, amit tanít, akkor nem mész, nem hallgatod, kilépsz és vége."


Nem arról beszéltem,hogy kötelező lenne bárkinek is hallgatni,vagy nem engednék kilépni azt,aki ki szeretne lépni.Arról írtam,amiről írtam.


"Ugyan mi haszna lenne egy kereszténynek egy ilyen "elnyomásból"? Lenne egyéb vallás is, amiből lehet választani.. Ezt a sok sületlenséget, amit itt kitalálnak egyesek."


Vannak akik észreveszik az "elnyomást" vannak akik nem.személyesen is ismerek keresztényt,aki ma már sokkal jobban az események mögé lát(nem az én hatásomra)és jómagam is voltam keresztény.És jó ideig én sem vettem észre bizonyos dolgokat,és éppen ezért nem is gondoltam semmi elnyomó jellegre.Biztos,hogy csak sületlenség és kitaláció?


"Pap sem azért lesz valaki, hogy befolyása legyen. Hogy papként milyen ambíciói lesznek később, az már más dolog."


Nem állítottam,hogy minden egyes pap csak azért lesz pap,hogy befolyása legyen.Megadom a tiszteletet a kivételnek,mert tudom,hogy van.


"Sehol a világon nincs olyan közösség, ahol tökéletes emberek vannak. Ezért ne higgyek Istenben?"


Nem is mondtam,hogy van.Azt sem mondtam,hogy ne higgy Istenben.


"Sok emberhez "szól" az Isten, ugyan mindenkit megkritizál az egyház? Matematikailag is képtelenség. Mindenki azt mond, amit akar."


Ki mondta,hogy mindenkit megkritizál személyesen? Nagy általánosságban igyekeznek negatív szögből beállítani azokat a nézeteket,amelyek nem őket igazolják.


"Katolikusként viszont önszántamból elfogadom az évezredes katolikus álláspontot."


Természetesen,ez a te döntésed.

2014. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!