Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha te határozhatnád meg...

Openyoureye kérdése:

Ha te határozhatnád meg milyen isten, te milyennek teremtenéd/képzelnéd el őt?

Figyelt kérdés
Most nem külsőségekre gondolok, hanem éppen ellenkezőleg: Belső tuljadonságokra. Lenne e benne rossz tulajdonság, vagy csakis jók? Tud e már mindent, vagy ő is velünk együtt tanul folyamatosan, mert különben a fejlődés megállna és unalmassá válna minden? Nem arra vagyok kíváncsi, hogy a keresztényeknek az istene úgy jó e ahogy van, hanem arra, hogy tudnál e attól a képtől jobb istenképet vázolni? Te, aki elméletileg alacsonyabb rendű vagy(persze ez nem kijelentés hanem feltételezés)képes lennél e egy sokkal jobb istenképet kreálni, mint a bibliai és ha megvan ez a kép, vajon isten miért nem ilyen? Miért találhatunk benne alantas visszatetsző tulajdonságokat, melyek annyira nyilvánvalóak, hogy még nekünk embereknek is feltűnik? Pl én nem vagyok túlságosan haragtartó(már nem). Akkor én máris jobb vagyok, mint a biblia istene, hisz aki ellenem elkövet valamit, én képes vagyok megbocsájtani anélkül, hogy elvárnám az illetőtől, hogy hajbókoljon, vagy imákba foglalja a nevem. Ez olyan megalázó lenne számomra, istennek miért van ezekre szüksége?

2014. ápr. 3. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyennek képzelem el őt: [link]
2014. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:)


Na, de most komolyan?

2014. ápr. 3. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én vallásomban én vagyok az egyházfő, az Isten, és a hívő, tehát számomra Isten pont ugyan olyan mint én, tekintve, hogy én vagyok Isten
2014. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Emberek, hol vagytok? Most komolyan elrémísztettelek titeket a kérdéseimmel? Mondjuk a többinél is akad probléma a kérdés megértésével, gondolom, itt hozzá sem mertek kezdeni. Nagyon sajnálom, tényleg kíváncsi voltam. Az egész délutánom a kérdések kiírásával és válaszolgatással telt, de mind hiába. Egyetlen egy, a kérdésre választ adó hozzászólás sem érkezett. :(
2014. ápr. 4. 00:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Én komolyan beszéltem
2014. ápr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer az én Mesterem is ugyanezt a kérdést tette fel a korai tanítványainak. Pontosabban rajzversenyt hirdetett, hogy mindenki képben mutassa meg, szerinte milyen Isten.

A tanítványok mindenféle hatalmas trónusokon ülő,ragyogó palástban gőgösen feszítő, félelmetes alakokat rajzoltak.

A Mester maga is részt vett a játékban, és rajzolt. Rajzolt egy öreg, törékeny alakot, aki a vállán hordja a Világot. Majd összeroskad, mindene fájdalmas, az egész figura tiszta gyötrelem, de csak meg, cipeli a terhet, és csak arra vár, hogy jön az ember, aki végre megérti Őt, és segít neki a cipekedésben, átveszi tőle a világ terheit. Az emberek kinevetik, gúnyolják, vádaskodnak ellene, de ő csak várja türelmesen az igaz gyermekeit, miközben cipekedik, és cipekedik és cipekedik....

2014. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, ez szép történet volt.
2014. ápr. 4. 13:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!