Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istenhívőknek mennyi lehet...

Az istenhívőknek mennyi lehet a fantáziájuk?

Figyelt kérdés
(akik nagy Biblia-rajongók)

2014. ápr. 6. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
A fantázia nem egy mérhető fogalom, és nem gondolom, hogy a vallási hovatartozás befolyásolhatja.
2014. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Sok, hiszen hisznek olyasmiben amit nem láthatnak és el tudnak olyasmit képzelni, amit materialista szemmel nem lehet...


Kevés, hiszen csak olyan dolgokban hisznek, ami már meg van írva, nem találnak ki hozzá újakat!


Mi köze a fantáziának a vallási hovatartozáshoz? Szerintem a Harrypottergyúrükura rajongóknak sokkal több fantáziája van! :D

2014. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem sok lehet, elég csak meglesni a port.hu oldalon a Noé film alatti kommenteket.


"el tudnak olyasmit képzelni, amit materialista szemmel nem lehet..."


De azért a végére odaírod, hogy a fantáziának nincs köze hozzá...

Szóval szerinted egy materialista azért nem hisz egy mesében, mert nem tudja elképzelni? Ha tényleg így lenne, az emberek már rég a Csendes-óceánon imádkoznának a halistenekhez vagy rosszabb.

2014. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha átgondolnád a válaszom mondanivalóját és nem csak a szavakat értelmeznéd, akkor értenéd, hogy mit akartam mondani!


Értelmezhetjük úgy is, hogy a vallásosok/hívők igenis sok fantáziával vannak megáldva(?!) és úgy is, hogy nincs nekik, csak követik a dogmákat.

Szóval csak nézőpont kérdése az egész!


"Nem sok lehet, elég csak meglesni a port.hu oldalon a Noé film alatti kommenteket."

Nem láttam a filmet és nem láttam a kommenteket, de hallottam olyan ember véleményét, aki vallásos és azt mondta, hogy semmi köze a Bibliához a filmnek (és amennyire én tudom, nem vallásosok készítették).


"De azért a végére odaírod, hogy a fantáziának nincs köze hozzá... "

Mert így van! Nem azon múlik, hogy vallásos vagyok-e!


"Szóval szerinted egy materialista azért nem hisz egy mesében, mert nem tudja elképzelni?"

Ilyesmit én nem írtam, de ezek szerint neked jó a fantáziád, hiszen beleképzelsz a hozzászólásomba olyasmit is, ami nem volt benne! ;)


"Ha tényleg így lenne, az emberek már rég a Csendes-óceánon imádkoznának a halistenekhez vagy rosszabb."

Szerintem vannak akik megteszik! :D

2014. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem szokványos, átlagos a fantáziájuk, csak mivel erősen hívők, ezért talán lesz egy alap sémájuk.

Szerintem a fantázia vallásossággal körítve csak a kiinduló pontot befolyásolja.


Persze a vaskalapos bigott vallásos embereknél gondolom más a helyzet.

2014. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy sémán elég erős a fantáziájuk, de ez szellemi korlát is egyben.
2014. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"aki vallásos és azt mondta, hogy semmi köze a Bibliához a filmnek (és amennyire én tudom, nem vallásosok készítették)."


Ezek szerint akkor neked sem sikerült megérteni, amit én írtam. Sebaj, nem is fejtettem nagyon ki.


Azt gondolom, hogy már csak azért sem lehet valami sok fantáziájuk, mivel lényegében a Biblia történetek 99(100?)% lenyúlás korábbi mítoszokból. Az meg úgy nem ér.

Persze akik Szűz Máriákat meg Jézusos találkákat hallucinálnak, meg a szektás idegbajokon, fetrengéseken, tömeges öngyilkosságokon már más a helyzet. Szerintem nekik igenis élénk a képzeletük...túl élénk.

2014. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hiszen én is pont ezt mondtam, az egyik megközelítésben és hozzátettem, hogy nézőpont kérdése az egész!
2014. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor biztos csak hiányzott, hogy belekössek valakibe. :(
2014. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
:D
2014. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!