Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy jehova tanuja hogy írhat...

Openyoureye kérdése:

Egy jehova tanuja hogy írhat ilyet?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésemnél ezt a választ kaptam:


"Most gonosz választ írok, de sajnálom a jövendöbeli házastársadat és gyermekeidet ....:-P


Katy"


Tehát ez lenne a követendő példa? Ezek isten gyermekei? Ráadásul előre megjegyezte és tudatában volt annak, hogy nem lesz szép amit ír, mégis megtette. Remélem ezért a jehovád elővesz!



2014. ápr. 7. 03:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne foglalkozz vele. Biztos rosszmájú.

Legyen szép napod!

2014. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
42%

Ezen vagy kiakadva?

Gondolom, volt rá oka.

Egy jehovistának nem lehet véleménye, nem sajnálhat valakit?

És az, hogy a válaszát gonosznak minősítette, azt jelenti, hogy olyan válasz, ami neked nem fog tetszeni.

Nem gondolom, hogy Jehova ezért megbünteti :)


/Én nem vagyok Jehova tanúja - csakhogy ne érts félre! / :)

2014. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos nem tudom az előzményeket, ezért érdemben nem tudok válaszolni.


viszont az tény, ahogy az előttem szóló is írta, hogy talán valamiért rosszul gondolkozol egy kérdésben, és ez kihatással lehet a leendő családod életére.


miért kell egyből gonoszsággal vádolni


"ezek Isten gyermekei"

S ha ez neked így jött le, akkor kérdezem, hogy mások akik ennél súlyosabb keresztényhez méltatlan dolgot tesznek miért vallják magukat kereszténynek, nekik elnézed?


Persze hangsúlyozom, nem tisztem ítéletet mondani.

2014. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Valami rémlik, de ott asszem igaza volt.
2014. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kései Sirató-nak:


"Ezen vagy kiakadva?

Gondolom, volt rá oka.

Egy jehovistának nem lehet véleménye, nem sajnálhat valakit?"


- Ezen. Tehát ha van rá oka beszélhet így? Ez egy tanuhoz illő viselkedés? Nagyon meglepne. Bárkinek lehet véleménye és hangoztathatja is amíg azzal másokat nem bánt meg. És teljesen mindegy, hogy jehovista, vagy nem, a szóhasználat akkor si sértő. Viszont egy tanutól azért többet várna el az ember, hisz amúgy is olyan nagyra vannak magukkal.



3-nak:


"viszont az tény, ahogy az előttem szóló is írta, hogy talán valamiért rosszul gondolkozol egy kérdésben, és ez kihatással lehet a leendő családod életére.


miért kell egyből gonoszsággal vádolni"


- És, köze valakinek hozzá, hogy hogy gondolkodom? Nem sok. És hogy miért kell egyből gonoszsággal vádolni? Talán mert ezt Ő MAGA írta?

A jehovisták logikai feltételezései a legnevetségesebbek a világon. Az összefüggések felismerésem terén nagyon gyengén alakítanak.


Karlowy-nak:


"Valami rémlik, de ott asszem igaza volt."


- Attól, hogy valakinek igaza van, még nem jelenti, hogy leszólhatja a másikat. Ennyi erővel a tudományos elit kijelenthetné, hogy nagyons sajnálják a jövőbeli házastársát a jehovistáknak a gyerekeikkel egyetemben. És egy kuma szót szem szólhatnának. Remek logika, menj te is jehovistának.

2014. ápr. 8. 04:02
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Ne akadj ki ezen kérdező. A jehovisták bármit tesznek vagy mondanak mindenre megvan a magyarázatuk. Olyan emberektől nem lehet várni megértést,együtérzést és főleg SZERETETET akik képesek a hamis istenük nevében kiközösiteni a saját gyereküket,szüleiket,testvéreiket,családjukat.

Ezeknek az embereknek már nincs LELKŰK nem tudják,hogy mi a lélek fogalma,nem tudják,hogy mi a LELKIISMERET FURDALÁS.

Én azt tanácsolom,hogy ne foglalkozz velük és az eszmeikkel,majd lesz "jajgatás és fogcsikorgatás" ha eljö az ideje.

Szép napot!

2014. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lécci mond meg, hol volt a kérdés.
2014. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Linkeld be a kérdést, hadd lássuk az előzményt is.
2014. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Természetesen, tessék, 30-as hozzászólás:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2014. ápr. 9. 06:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kérdező!


"Viszont egy tanutól azért többet várna el az ember, hisz amúgy is olyan nagyra vannak magukkal."


Látod ezzel én is így voltam. Aztán saját tapasztalatból kellett rájönnöm hogy ugyan úgy viselkednek mit más hívő emberek. De én is többet vártam az alapján ami a "reklám" szövegben van. Vannak tanúk akik meg vannak győződve arról hogy csak egy példát említsek hogy más felekezeteknél nem veszik olyan komolyan az erkölcsi elrendezéseket.

Pedig az adventisták a baptisták a nazarénusok stb. sem "engedélyezett" a házasságon kívüli nemi élet. De ismerek olyan tanút aki erről meg volt győződve hogy mindegyik felekezetnél úgy mennek a dolgok mint a világban és egyedül a tanúknál van erre nagy hangsúly fektetve.

Természetesen hogy az adott felekezet tagja betartja e vagy sem ezt a dolgok az már rajta múlik. De ebben sincs eltérés mert a tanúk között is vannak olyanok akik nem tartják be pont úgy ahogyan más felekezeteknél. Erkölcsi kérdésekben nincs különbség a tanúk és azon felekezetek között ahol tényleg komolyan veszik ezeket a dolgokat.

Igen a Királyság terem nagyon szép rendezett ,tiszta. A tanúk ápoltak szép ruhába vannak felöltözve az emlékünnep alkalmával felveszik a még elegánsabb vagy szebb ruhájukat. Kezet fognak veled ,mosolyognak ,érdeklődést mutatnak irántad. De ez csak a felszín. Aztán amikor hosszabb időt töltesz közöttük akkor megtudod azt is hogy mi van a felszín alatt. Természetesen kivétel mindig van. De az egyáltalán nem állja meg a helyét hogy ők különbek lennének vagy a tanú közösségekben "nagyobb" lenne a szeretet.

(már ha a szeretetnek van mértékegysége)

Nem írok több személyes tapasztalatot.

Ami pedig a tanú reagálását illeti nem vedd a szívedre openyoureye! Attól hogy valaki hisz még ugyan úgy benne marad a gyarló emberi természet. S bizony ez alól én magam sem vagyok kivétel.

2014. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!