Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok bálványai...

A katolikusok bálványai (amiket a templomaikban tartanak, nagy tiszteletben), melyik "rendszerezésben" találhatóak meg?

Figyelt kérdés

A, fenn az égben

B, földön

C, vizekben

D, föld alatt


II Mózes 20, 4-5

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak."


"Ne imádd és NE TISZTELD AZOKAT..."


------------------------


A kérdés természetesen provokáció, csak kíváncsi vagyok a katolikusokra, hogy ők ilyenkor mit éreznek.



2014. ápr. 11. 13:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
43%

Nem érzem, hanem tudom, hogy egy buta ember tette fel a kérdést.


Ki mondta, hogy mi, katolikusok magukat a szobrokat vagy képeket imádjuk, esetleg tiszteljük?! Erre válaszolj, légy szíves!


Gondolom, akkor te sem hordasz magaddal, vagy teszel ki egy képet egyik általad szeretett személyről sem, nehogy a bálványozás bűnébe ess...

2014. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
68%

Édes Istenem, minimum a szegény szobrászok eláshatják magukat :D

A lánc hídon végig menne pedig tiszta bálványimádás és az Úr megcsúfolása, mi?


A beidézett rész arról szól, hogy ne imádj senkit Istenen kívül. (embereket, állatokat, halott tárgyakat stb...)


A tiszteld szó tiltása pedig nyilván nem azt jelenti, hogy Istenen kívül mindenkit csapjál le egy kőbunkóval.


A katolikus sem a tárgyakat, hanem a mögötte lévő személyt tisztelik jobb esetben. Rosszabb esetben pl. ereklyéknél már egy energiát is látnak. (ami Istentől vagy az adott szenttől jön).


Én úgy vagyok vele, hogy bálvány+energia = rossz szellem, démon. De mivel egyik sem hiszem és csak passzív az undorom. De nem ítélek el miatta senkit. Csak az ereklyéket csapnám a földre legszívesebben. (nekem csak kincs, földi értéke van).

2014. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező


Ex-katolikusként szeretnék reagálni a felvetett kérdésedre.


Amikor egy katolikus ember leborul egy szobor előtt, akkor az ő gondolkodása szerint Isten előtt borul le, akit a szobor ábrázol. Tudom, mert én is katolikusként nőttem fel. A probléma evvel kapcsolatban, hogy a Tízparancsolat második parancsának a történeti háttere ismeretlen.


Itt van például a napimádat. Amikor az ősi egyiptomiak imádták a napot, akkor nem magát az égitestet tisztelték, hanem azt az istenséget, aki az égitest mögött rejtőzik. Lényegében tehát arról van szó, hogy az a vallásgyakorlat, amikor szobrokon/ereklyéken keresztül tisztelik az istenséget, egy ősi pogány szokás. Na, így már érthető, hogy hogyan is kell értelmezi a második parancsolatot.


Szeretném még hozzátenni, hogy ez a parancsolat nem a művészetek ellen szól. Amikor azonban a szobrokat, képeket istentisztelet tárgyává teszik, már átlépésre kerül az a határ, ami megsérti Isten szent törvényét.

2014. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Én megértem azt, hogy nem imádjátok és nem tisztelitek őket, de ahogy figyelem a válaszaitokat, az elejét rendszerint lehagyjátok az II Mózes 20, 4-nek: "Ne csinálj..."
2014. ápr. 11. 14:07
 5/45 anonim ***** válasza:
Igen ebben a kedves kérdezőnek van igaza abszolút, hogy Isten nem kötődik tárgyakhoz.
2014. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Erre lehet azt mondani, hogy "Hát mi nem csinálunk", de az nem lenne egy kicsit képmutatóság? Olyan dolgokat tartogattok a templomaitokban és (esetleg) a saját otthonaitokban is, amiket nem szabadna csinálnotok.


Szerintem egyértelműen levezethető ebből az, hogy nem szabadna tartani sem ilyen dolgokat... és láss csodát, ez is megvan írva, mindjárt kikeresem.

2014. ápr. 11. 14:13
 7/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Te miért készítesz fényképet?

2014. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

"Te miért készítesz fényképet?"


És te miért ítélsz el engem? Mert ha tudnád, nincs rólam sehol sem egy fénykép, telefonom se kamerás, hanem tisztelem az én Mennyei Atyámnak és Jézus krisztusnak a parancsolatait. Nem vagyok tökéletes, de képet rólam nem találsz facebook-on sem, google pluszon sem és sehol máshol.


De gyere, írj PM-et és megosztom veled a közösségi profiljaimat.

2014. ápr. 11. 14:22
 9/45 A kérdező kommentje:

I. János levél 5:

21 Fiacskáim, oltalmazzátok meg magatokat a bálványoktól. Ámen!

2014. ápr. 11. 14:29
 10/45 A kérdező kommentje:

Jelenések 9:

20 A többi emberek pedig, akik meg nem ölettek e csapásokkal, NEM TÉRTEK MEG AZ Ő KEZEIK CSINÁLMÁNYAITÓL, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és érc és kő és fa bálványokat, amelyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;

2014. ápr. 11. 14:31
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!