Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban van említés a bibliába...

Valóban van említés a bibliában a tanukról! Kíváncsi vagy rá?

Figyelt kérdés

"Példabeszédek 6:

16. .....amit gyûlöl az Úr, s hét, ami utálattal tölti el szívét:

18. az álnokságot tervezõ szív, a gonosz ügyben járó láb,

19. a hazudozó, hamis tanú, s végül, AKI VISZÁLYT KELT a TESTVÉREK között."


Itt pont meg is említi a tanuk hamis tanításait. Végülis tényleg voltak tanuk már a kezdetektől és már akkor is felhívta a figyelmet rájuk a biblia, hogy ők NEM az igaz hitet vallják.


Úgy érzem bocsánat kéréssel tartozom, mert eddig alaptalanul vádoltam/vadoktuk őket azzal, hogy csak később szerveződtek szektává.



#hamis tanuk
2014. ápr. 15. 02:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Mindig is voltak hamis tanúk,csak mindig más,és más "palástot" viseltek.
2014. ápr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 openyoureye ***** válasza:
70%
Ja, jelenleg "jehova" palást mögé bújtak.
2014. ápr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam én kiírni, de igen, a jehovásokra utaltam
2014. ápr. 15. 06:55
 4/24 anonim ***** válasza:

Károli Biblia:

18. Az álnok gondolatokat forraló elme,a gonoszra sietséggel futólábak

19. A hazugság szerző hamis bizonyság, végzetre ki szerez háborúságokat az atyafiak között

Sehol nincs szó tanukról.

2014. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

...kérdezö valami sejteti velem, hogy neked ujra adrenalin hiányod van... :)

A sport jobb megfelelö lenne, egészségesebb, mint itt verni a billentyüt, azzal nem vezeted le a feszültségedet :)


Olvasd el kérlek az Ézsaiás 43:10 és a Zsidókhoz ír levél 12:1 versét


Valami olyat érzek a szövegjeidböl kedves kérdezö, hogy nem vagy biztos. Nem vagy eléggé meggyözödve a hitedröl, és azért van szükséged arra, hogy ilyeneket írj, mint ahogy a kérdésedben összefoglaltad.


Hogy miért gondolom ezt? Ha meg lennél igazán gyözödve, hogy jó helyen vagy, akkor bár ha részt is vennél a vitákban, de tudnál tapintatos lenni, és élnéd szép nyugodtan az életedet, járnál a gyülekezetedbe, iskolába, vagy munkába, tennéd a feladatodat, lenne valamilyen hobbyd, és nem lenne benned a kényszer pont a Tanúkat támadni.


Gondolkodj el rajta kérlek...


Katy

2014. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

4-es


Talán ha nem a jehovista szemetet néznéd meglenne, tessék, online bibliában van benne a biblia.hu-n, nem pedig a bőrtorony.jehovahamistanui.ogre-n


[link]


katinak:


"A sport jobb megfelelö lenne, egészségesebb, mint itt verni a billentyüt, azzal nem vezeted le a feszültségedet :) "


Sajna mivel nem vagy itt, így csak a billenytűzet maradt :) Egyébként a Ézsaiás 43:10-ben szem és fültanukról beszél, nem olyan hitvány alakokról mint te. Valójában azért bátorkodtam így írni, mert a tanuk úgysem fogják föl, hogy róluk van szó, sokszor a kérdést sem értik és oldalakat másolgatnak be arról aminek köze sincs az adott témához. Ez abból is látszik, hogy anélkül, hogy én említést tettem volna a vallási meggyőződésemről, te máris rámaggatnád a hívő szerepét. aaaaaa. Hibás levezetés :) Tapintat és tisztelet olyan embereknek jár aki ugyan úgy tisztelnek másokat. A jehovisták abba is beleütik az orruk amihez semmi közük sincs. Okoskodni és félrebeszélni tudnak csak, de azt nagyon. Ráadásul zargatják az embereket az otonaikban, az utcán és egyéb helyeken. Talán még a nyilvános budiba is utánnam jönne ha tehetné. Ja és ha már meg akarod mondani nekem, hogy mit kellene tennem a szabadidőmben, akkor én is bátorkodok ajánlani neked valamit: élnéd szép nyugodtan az életedet, járnál a gyülekezetedbe, iskolába, vagy munkába, tennéd a feladatodat, lenne valamilyen hobbyd és nem szólnál egy mukkot sem arról, hogy milyen elvont beteg elképzelésed van a halál utáni létről, mert SENKIT SEM ÉRDEKEL. Ha igen, azok majd megkeresnek, de a nyakamat rá, hogy senki még csak a közeletekbe sem menne.


[link]


[link]


" nem lenne benned a kényszer pont a Tanúkat támadni. "


Nem titeket akartalak, de a kalapból kihúzott papírfecnin a ti nevetek volt. Igaz, mást nem is írtam a papír darabokra :) de az esélyt megadtam sehovának, hogy a végtelen hatalmával belevarázsoljon egy másik szektát, vagy eltüntesse a neveteket, (látod még a módját is rábíztam, hogy változtathat a dolgok menetén) de nem élt vele. Ez vajon az én hibám lenne? Az ellenszenvet ti magatok harcoltátok ki saját magatoknak az emberekből. Mártírkodunk, mártírkodnánk, de ha beszólnak az már nem tetszik? Szánalmasak vagytok!

2014. ápr. 15. 10:25
 7/24 anonim ***** válasza:
Ugye tudjátok, hogy mit jelent az a szó, hogy tanu?
2014. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Na ezt jól megkaptátok :)
2014. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


A kérdésed kiírása máris megfelel annak amit Rólunk akarsz írni:

"Viszályt kelt a testvérek között"


A Bibliában Jézus azt tanította, hogy még az ellenségért is imádkozni kell, s szeretni kell azokat akik bántanak titeket.

Jól lehet, mi nem vagyunk senkinek az ellensége, és nem szándékozunk senkit bántani,


És ahogy Testvérem írta olvasd el hogy kik voltak valamikor Jehovának a Tanúi, és kik azok most,


egyébként pedig a Tanú azt jelenti, hogy valaki mellett vagy ellen tanúskodik.

A példabeszédek könyvében nem Isten tanúiról beszélnek, hanem olyan emberekről akik az más emberek ellen siet rosszat tenni, és hamisan tanúskodni, hogy a saját érdekeit szolgálja.

Jézus nem magáról jött tanúskodni:

(Jelenések 3:14) 14 A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete:

Jézus Isten teremtésének kezdete volt,


(Jelenések 1:5) 5 és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”!. . .


De csak a itt néhány vers:

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Valamikor a Zsidók voltak Jehovának a Tanúi, mert más "Istenek" labdába se rúghattak mellette.

Sajnálatos módon elfelejtetik Isten nevét az emberekkel, De Ő gondoskodott róla, hogy ne így legyen, már a Fia által is:

Jézus mondta:

(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat.


Sőt maga Isten is beszélt erről amikor Jézus ezt mondta:


(János 12:27, 28) . . .. 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Hang hallatszott azért az égből: „Meg is dicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”


De ha még ez sem elég Péter ezt mondta:


(Cselekedetek 15:13, 14) . . .! 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


az első században Isten elkezdett a nevének a nemzetekből is embereket felhasználni.

S Jézus is Jehovának volt tanúja, mer nem magáról jött tanúskodni, hanem Istenről.


De az utolsó napokról is van szó, hogy kihez özönlenek az emberek:

(Ézsaiás 2:2–4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


De hát Te tudod, csak ezeket a verseket elfelejted

2014. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanú, de kérdező, te egy sötét ősbunkó vagy. Ha beidéznek a bíróságra, te is tanu leszel... És az, hogy azért vered a billentyűt, mert nincs ott... idegesítően primitív vagy. Amúgy egy vallást/felekezetet mondj, ami nem kelt viszályt. Szívből remélem, hogy nem vagy több, mint 14-16, mert akkor még van remény, hogy ezt a stílust kinövöd...
2014. ápr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!