Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó a szcientológiában?

Mi a jó a szcientológiában?

Figyelt kérdés

főleg olyanoktól várom a hozzászólásokat, akik közelebbről is találkoztak már a "vallással".

elfogult, elborult szcientológusok ömlengéseire pedig nem vagyok kíváncsi. engem biztosan nem fognak megtéríteni. és sztem mást se próbáljanak, mert ez nem az az oldal... köszi


2008. júl. 25. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

én nem vagyok szcientológus, és nem is szimpatizálok a tanításaikkal, de azt most nagyon bekorlátoztad, hogy erre a kérdésre mit lehet írni


1.megkérded mi benne a jó

2.de azok akik tényleg jónak tartják (mert hisznek benne) nem írhatnak


---

No, hát annyi jó van például benne, hogy aktívan harcolnak a kábítószerfogyasztás terjedése ellen


De ez eltörpül ahhoz képest, amennyi más rossz van benne szerintem



1 keresztény

2008. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a kérdés feltevése nem túl szerencsés, így aztán én ide nem írok! Tedd fel humánus módon a kérdést, és ne rekeszd ki azokat, akikről a topicod szól.


Attól félsz, hogy megtérítenek? Akkor nem vagy túl biztos a világnézetedben.

Én sem szimpatizálok a teológiájukkal(néhány kivételtől eltekintve), de ezt józan érvekkel és kutúrált módon kéne megvitatni.


1 másik keresztény

2008. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem pontos a kérdésed. Gondolom, azt akartad kérdezni, hogy mitől TERJED a szcientológia, ha olyan, amilyen.


Nos: olvass memetikát. Abból kiderül.

2008. júl. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
56%
SEMMI
2008. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
71%

jó, rosszul tette fel kérdést, attól még lehet válaszolni.

amúgy nézd meg, köcsöt tom cruise mit csinál a kölykével..valami cukros szart itat vele........

2008. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Látom, válaszoltál. Erre a válaszra vártam egész életemben!
2008. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

A kereszténység az erkölcstelen embereknek megváltást és bocsánatot igér. Nos hasonlót tesz a szientológia is, csak még megspékeli azzal, hogy befolyást és anyagi gazdagságot is igér plusszba.


Egy erkölcsös és értékes élete élő embernek nincs szüksége sem a szientológiára, sem a kereszténységre. Mindkettőt elveti, mert mindkettő romboló.

2008. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
attól nem félek, h megtérÍtenek, az biztos. amúgy nem vagyok vallásos, igaz meg vagyok keresztelve, de hülyeségnek tartom az egészet.
2008. júl. 27. 11:33
 9/16 anonim válasza:
15%

Erdekes ember lehetsz te!

Azt kerded hogy mi a jo a szcientologiaba? - de hozzateszed hogy azokra nem vagy kivancsi akinek az jo?

2008. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Számomra az,hogy bizonyos élettani dolgokat megmagyaráz amit nem értettem meg. Lehet, hogy tapasztalat útján is meglehetne tanulni, de így gyorsabb nekem. Én se mindent hiszek el benne,de szerintem van ennél rosszabb is.


Egy szcientológus.

2008. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!