Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valójában nem is létezik több...

Openyoureye kérdése:

Valójában nem is létezik több vállfaja a keresztény hitnek, csak többféle képpen értelmezték a bibliát?

Figyelt kérdés

Azaz mindeni ugyan abban az Istenben hisz, csak másképp értelmezi a róla írott szövegeket a bibliában?


A különbözőség a mindenki által másképp értelmezett szövegből adódik. Olyan, mintha egy forgatókönyvből több film készülne. Valószínűleg különbözőek lennének annak ellenére, hogy ugyan abból a forgatókönyvből készítették mindet.



2014. ápr. 22. 02:22
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Sőt, már maga a Biblia is egyfajta értelmezése, gyűjteménye, a fennmaradt ősi iratoknak, "legendáknak" ha így vesszük. Az előzmények ettől régebbre nyúlnak vissza,mármint a Biblia előtti korokba. Igen, a keresztény vallások ugyan azt az Istent imádják, csak a tanait másképp értelmezik.
2014. ápr. 22. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Sőt, már maga a Biblia is egyfajta értelmezése, gyűjteménye, a fennmaradt ősi iratoknak, "legendáknak" ha így vesszük. "


- Valóban, milyen jó meglátás!

2014. ápr. 22. 04:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van. Bár a Biblia nem legendákból áll, hanem bizonyítottan megtörtént eseményekből, hisz a régészet tudtommal elfogadott tudomány. :P


Nem mindegy ki magyarázza, hogy kinek a hatása alatt áll, de nagyon jól leszűrhető abból, hogy tanításának mi a lényege? Ha a szeretet, akkor a Szent Szellem vezérli. Ha a mások irányítása, vagy egy felsőbbrendű csoport létrehozása, az a sátáné.


Jézus a szeretetet várja el, erről ismerszik meg a kereszténység, hogy szeretet van köztük.

2014. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" Így van. Bár a Biblia nem legendákból áll, hanem bizonyítottan megtörtént eseményekből, hisz a régészet tudtommal elfogadott tudomány. :P "


Senki nem mondta, hogy a Bibliában nincs egy árva történelmi esemény sem. Azonban a vallás szempontjából lényeges állításokat nem támasztotta alá semmi. Régészet meg főleg nem.

2014. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Én viszont, pont azért tettem idézőjelet a legenda szóra, hogy véletlenül se sértsem meg azokat, akik valósnak vélik ezeket a történeteket,vagy írásos emlékeket.
2014. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

Ezért nézek furán arra az emberre(csoportra), aki az igazság egyedüli birtokosaként tüntetje fel magát.

Bár mit is gondol egy ember, az CSAK GONDOLAT marad, és egy emberi gondolat nem lehet egyetemes.

Az nem mérvadó, hogy én a legmélyebb igazságnak gondolom azt, ami mellett kardoskodok.

Mindenki ugyanazt az Istent imádja, de mivel nem vagyunk egyformák, mindenki kicsit másképp értelmezi a Bibliát. MINDEGYIK felekezet emberi eredetű, emberi gondolatokból származik. Ezt egyes emberek nem fogják elismerni, mivel meg vannak győződve, hogy az ő emberi gondolkodásuk a mérvadó, nem másé.


Ez egó. Mondhatni a sátán műve a széthúzás.


Nekem is van szilárd elképzelésem, de nem mondom azt, hogy tuti így van. Én így gondolom, ennyi.



SZERINTEM.

2014. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sandor76 ***** válasza:

Jol latod,de azt is tudni kell ki all ezek mogott,aki valoban hasznot huz belole ,ill probalja igazolni az allitasat.

Mert az eggyikben gonosznak,a masikban szeretetteljesnek,megkozelithetetlennek allitjak be Istent.

De azt mindenki tudja valojaban eggy Isten van.

Na akkor most mi van.

Es ha ezt valaki megerti ,erdemes pontos ismeretet szerezni,hogy amit o hisz,vagy tud valoban tukrozi-e Isten valodi szemelyiseget.

Azt is jo tudni ,hogy van egy akarata Istennek,es mar a vegehez kozeledik a Beteljesulese,vajon pontosan ertjuk-e mi ez?

2014. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem, nem kell ezt pontosan érteni és nem is fogjuk soha, hiszen ez hitbéli dolog. Ha Isten úgy gondolta volna, már rég egyértelművé tehette volna létét és törvényeit, minden más lehetségest kizárva, de ő valamiért úgy látta jónak, hogy ne tudhassunk, csak hihessünk és így próbáljunk boldogulni, helytállni, megfelelni. Sajnos még azt sem tudhatjuk, hogy egyáltalán van e Isten, ezt is csak hihetjük, remélhetjük. Egy kicsit azt hiszem elkanyarodtam a témától, bocs kérdező.:D
2014. ápr. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!