Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves hívők/nem hívők! Mit...

Kedves hívők/nem hívők! Mit gondoltok az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Nem szeretnék vitát szítani, se provokálni, csupán érdekességnek szánom. Én most találkoztam ezzel a cikkel, és mivel magam nem vagyok (keresztény) hívő, ezért gondoltam megkérdezlek titeket. Hátha más is olvasta, esetleg többet tud a dologról. :)



2014. máj. 9. 00:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak valami bulvár zagyvaság.
2014. máj. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk első olvasásra nekem sem tűnik valami hitelesnek, próbáltam jobban utána járni, de mindenhol kb. ugyan azt írják.

Ezért gondoltam megkérdezek itt valakit, hátha többet tud a dologról. De tényleg csak érdekességképp foglalkoztat a dolog.

2014. máj. 9. 01:03
 3/21 A kérdező kommentje:

Ezt találtam még hozzá. Hát akkor úgy tűnik nem lényeges a dolog.


[link]

2014. máj. 9. 01:05
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy minden false infót szánalmasnak tartok és megvetem a kitalálóit.
2014. máj. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz is lenne, hazugság lenne, de egyértelműen bulvár fals hírek.
2014. máj. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, lemaradt az e betű, azaz false! :)
2014. máj. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Van több írás ami hamisítvány ez is ezek közé tartozik.

2014. máj. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom hogy a cikk írója, mint ahogy általában azok az emberek, akik úgymond nem hisznek, azt gondolja hogy ennek ellenére tisztában van vele hogy valakinek (pláne mindenkinek általánosságban) hogyan és mitől/miért működik, miért van hite. És azt gondolom hogy téved. Valamint azt gondolom hogy bizonyos értelemben sajnálatra méltó minden ilyen ember, főleg mert nem ez utóbbi a legsúlyosabb tévedése. Reménykedni lehet hogy egyszer majd felébred, ha Isten is úgy akarja.
2014. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ilyen kódex a 9-11 század környékén csináltak. Ez csak az egyik gond. Ha józan ésszel próbálsz gondolkodni, kinek a kezében van az írás? A törökök kezében. Miért nem adja ki vizsgálatra az iszlám török a zsidó-keresztény cáfolatát bizonyító iratot? Ne felejtsd el, hogy nem volt a történelemben olyan irat, melyet körültekintőbben vizsgáltak meg, mint a Biblia iratait. Évszázadok, sőt évezredek óta támadják, vizsgálják, kutatják.

Olvasd el ezt is, ha egy kicsit szélesebb nézettel szeretnéd vizsgálni Barnabás evangéliumát:

[link]

2014. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9: na igen a Biblia az egyetlen olyan könyv, ill. iratok, amit kőkeményen átvizsgálnak, és még csak nem is csak hitetlenek, hanem hívők is, hívők tán még sokkal szigorúbban, keményebb feltételek mellett, mint nem hitetlenek.
2014. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!