Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúitól. A vallásalapí...

Jehova Tanúitól. A vallásalapító, Russel hogy-hogy nem tudta a következő vezető ( Rutherford ) által a Bibliából kiolvasott 1914-es láthatatlan Jézusi alászállást a Földre?

Figyelt kérdés
Russel több Armageddon előrejelzést tett, többek között '1914-re, majd 1920-ra. 1921-ben meghalt, erre Rutherford kitalálta, hogy az alapító mivel nem tévedhet, valójában nem Armageddont, hanem Jézus láthatatlan eljövetelét jósolta meg. Ezzel megkezdődött Jézus Földi Királysága. És mivel láthatatlanul ténykedik, ezért nekik nem is kell semmit bizonyítani a hívek előtt. Már csak az a kérdés, miben nyilvánul ez meg, láthatatlan cselekedetekben? Biztos, hogy nem a Fogtündér tevékenykedik láthatatlanul? Pedig a tejfogak hiánya ezt jobban igazolná...

2014. máj. 13. 19:16
1 2
 1/15 sandor76 ***** válasza:
0%

A tejfogak hianyatol jobban lathatnad,ha figyelnel is nem csak latnal.

Azok akiknek kell azok megertik.

Jezus nem legballonon szallt ala,de legyel gyugodt itt van.

Es teged figyel!

A kovetkezo ezer evben mi meg dumcsizni fogunk,mert vannak ilyen csalafinta lehetosegek a kerdeseidnek alapjaul.

Kar,hogy nem erted a valaszokat,pedig a mozaikod mar felig keszen lenne.

2014. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Filoszmen, igazán kevered kissé a dolgokat. Elöször is nagyon fontos tény lenne, hogy Russzel NEM volt vallásalapító.


Ruszel és egy kis csoport elöször az adventistákkal együtt tanulmányozták a Bibliát. Nem adtak ki semmilyen új fordítású Bibliát, mint egyesek gondolják.


Nem is találtak ki semmit sem, csupán tanulmányozták a Bibliát.

Megértették a Bibliából, hogy nincsen háromságtan, nincsen halhatatlan lelke az embernek, felismerték, hogy a Biblia megjövendöli, hogy a Földet Jehova paradicsommá fogja változtatni. Kedves Filoszmen, ez mind benne van a Bibliában, nem találtak ki semmi mást.


Az hogy Krisztus már a mennyben uralkodik ezt a felismerheted te is, én is, mindenki más, ha figyelmesen elolvasod a jövendöléseket.


Katy

2014. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sanyi :) ha Jézus Krisztus uralkodna már akkor mi most nem pötyögtetnénk itt olyan kényelmesen.

Mert ha jön hidd el nekem látni fogod és nem csak te hanem még a vakok is.

Jézus nem sunyiba meg dugiba kezdi el uralkodását hanem Királyhoz méltóan,hiddl a Bibliának és ne a Russel féle okkultistáknak.

2014. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Szia


Tévedsz kedves utolsó, mert bár Jézus nem sunyiba foglalja el a trónját, de a jövendölések szerint ezt a földön bekövetkező nehézségek fogják jelezni.

Tehát lehet látni.

Hiszen ahhoz, hogy Jézus az égben elfoglalja királyi trónját, meg kellett tisztítania az eget a nem oda illő elemektől, mint sátán és démonai, levetette az égből a földre, és ez a földön igen nagy nehézségek kezdetét jelzi,

a jelenések könyve és a az evangéliumok is beszámolnak arról, hogy Jézus uralkodásának kezdete nem hoz azonnali kellemes életet, mert az ellenségei között kezdi meg az uralmát.

ezen kívül, az utolsó pillanatig azt a munkát végeznie kell azoknak akik parancsot kaptak:


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


A világ rendszer befejezéséig, vagy is addig amíg Jézus a földön is átveszi az uralmat ezt a munkát végezni kell.



Katy Weaver

2014. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Szia Filoszmen barátom:


Jézus soha nem fog a földre alászállni, mert Ő az égből fogja irányítani a királyságot.s az uralkodását a fenti válaszaimban leírt jelek mutatják.

ezért bizonyos értelemben nem láthatatlan a jelenléte, csak sokan azért nem látják, mert fizikailag gondolják, hogy idejön megint.

Pedig a jelek fizikai dolgok történése a földön...s nem Jézus fizikai megjelenése, ezért mondja, hogy minden "szem" meglátja, és itt nem a fizikai látásról beszél, hanem az értelemmel való felfogásról.


Katy Weaver

2014. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bocs, de ki mondta, vagy sugallta, hogy Russel lefordította a Bibliát??? Ha engem így félreolvasol, akkor ki tudja, mi mindent látsz bele a Bibliába, kedves Katy...


Az igaz, hogy egy szakadár adventista csoporthoz csapódott Russel, mely azóta a süllyesztő e jutott, viszont, hogy

tanítványokat szerezzen maga köré, azt híresztelte, hogy eredeti nyelveken olvassa a Bibliát és új összefüggésekre jutott. Néhányan ezt nem hitték és beperelték. A bíróságon aztán bevallotta, hogy semmiféle antik nyelvekben nincs semmilyen jártassága és visszavonta a kijelentéseit. Erről bírósági jegyzőkönyvek vannak, már többször belinkeltem, utána lehet nézni...gondolom ezt egy J. T. sem tette meg.

Viszont Russel, jó kereskedő lévén, meg, hogy a nevét valamilyen formában az utókorra hagyja tovább szőtte a meséit, és sokan újra hittek neki. Bár egyetlen jövendölése sem jött be, se Armageddonnal, se mással kapcsolatban, a tanítványai, hogy valamiképp igazolják a " mester " szavait, a Bibliát ügyesen a gondolatai, nézetei alá tolták. Amit annak idején kiokoskodtak az adventistákkal, azt jó tíz év alatt a követői megoldották. Átformáltak mindent, amit Russel másképp gondolt, ide-oda tologatták az értelmezéseket, mígnem kialakult egy olyan Biblia, ami igazolja Russel eredeti elképzeléseit. Az már csak hab a tortán, hogy a Fordítói Bizottságból senki nem rendelkezett felsőfokú nyelvi tanulmányokat igazoló dokumentumokkkal. De hát, Russel tévedései után ez már bagatell...


Persze a kérdés még mindig az, mert erre valahogy még mindig nem jött válasz, hogy amit Rutherford kijelentett Jézussal kapcsolatban, azt Russel miért nem tudta? Ha pedig Russel nem vallás alapító, akkor a J. T. nem vallás, hanem egy önjelölt szekta.

2014. máj. 13. 22:02
 7/15 sandor76 ***** válasza:
27%

Ha igy allsz hozza,soha nem fogod megerteni azt amit Jezus tanitott,es a Bibliai profeciak feltarnak.

Nem is szeretnem neked elvenni az idodet,mert komolyan megvizsgalni mi,es hogyan alakult ki,azt itt egy par mondatban nem lehet.

Ha pedig leirjak a valaszt ,ugysem fogod elfogadni,hogy miert az mindeggy.ez is nehez dio.

Russel pedig nem vallas alapito volt.

2014. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Végül is nem is tévedett sokat, csak egy évet, ami a világ végét illeti a saját maga számára, hiszen meghalt. Persze aztán valószínüleg rájött hogy ez sem nem az armageddon, se meghalni nem tud bizonyos értelemben, csak sajnos ezt már nem tudta elmondani a Russel követőknek. Mondom én is így aztán ezt a tévedés kockázatával, amely szerénységre utaló dolgot talán mások is gyakorolhatnák. Bocsánat hogy beleszóltam. Mehet a piros :)
2014. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Filoszmen, azért írtam ezt a komentárt a Bibliával kapcsolatban, hogy ezen az oldalon sokszor olvastam támadó szövegeket azzal kapcsolatban, hogy Ruszel valami ujfajta Bibliát adott ki.



Lehet hogy Te ezeket a szövegeket nem olvastad. Én sem olvasok el minden komentárt, erre nincs idö.


Látod kedves barátom ilyen egyszerü a válasz. :)


Katy

2014. máj. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A kérdésre nincs válasz?

A másik...az az adventista csoport, akikhez Russel egy ideig csapódott, és akiktől egy csomó mindent átvett, - Jézus nem Isten, a Pokol létének tagadása, szentháromság...-, szóval azok hol vannak? Pedig ugyanazokat az " igazságokat " hangoztatták...

Szóval, a kérdésre? Semmi???

2014. máj. 14. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!