Hová tűnt Isten?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint anno elég tevékeny volt Jahve, égőcsipkebokorban jelent meg, tengert választott szét, sőt még emberi formában is megjelent (Jézus). Azóta viszont eltűnt. Hol van most? Miért nem aktív? Miért nincsenek próféták?

2014. jún. 25. 17:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
9%
Közelebb van, mint gondolnád!
2014. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
13%

Én szoktam vele beszélgetni.

Egyébként, ha nem lenne aktív, ennél is sokkal rosszabb lenne az általános helyzet.

2014. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 homo ludensz ***** válasza:
32%
Isten ott van ahol tegnap s előtte volt mindig a világ teremtése óta. Te lehet hogy közelebb voltál hozzá 1 éve vagy 2 de most ha nem találod akkor te távolodtál el Tőle.
2014. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

"Egyébként, ha nem lenne aktív, ennél is sokkal rosszabb lenne az általános helyzet."


Miért most nem elég rossz? És hol volt a világháború alatt?

A rossz tehát jelen van a földön, és e felfordulás vagy Istentől ered, vagy Isten nem tudja meggátolni, tehát Isten vagy gonosz, vagy gyenge.

2014. jún. 25. 18:17
 5/39 anonim ***** válasza:
16%

Jól van csődörke, leülhetsz. Nem kell miattam aggódnod.

Ez egy elterjedt meglátás, amit írsz, én se tudom megmagyarázni hogy miért tűr el ennyi gonoszságot. Engem meg persze nem hagyott meghalni, pedig nem rajtam múlt.

Viszont mindettől független tőle származik minden jó, tehát csakis tőle érdemes várni jót. Mert az ellenkező oldalon lévő szellemek csak átmenetileg segítenek, utána rosszabb lesz. Akkor lesz vége a rossznak, ha az Isten elveszi a sátán és szellemei cselekvőképességét.

2014. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"Akkor lesz vége a rossznak, ha az Isten elveszi a sátán és szellemei cselekvőképességét."


vagy, ha hívjuk a szellemírtókat. :)

2014. jún. 25. 18:32
 7/39 anonim ***** válasza:
16%
Oké, te hívd azokat :)
2014. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
36%
Nem találod? Biztos nem jó helyen keresed! :)
2014. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Ott van, ahol mindig is volt.

Az emberek képzeletében...

2014. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 sandor76 ***** válasza:
0%

Isten sosem jelent meg emberi testben,Jezus Isten fia,akit elkuldott megvaltani az emberiseget.

Isten mindig tudja mi van a foldon ,az egben es mindenhol amit teremtett.

Most a szavanak a beteljesulese van folyamatban ,mint mindig.

Megvan szamunkra a szava,A biblia,amibol megtudhatjuk mi fog tortenni,es mi tortenik most is napjainkban.

A profetakra nincs mar szukseg,mert minden megvan ahhoz,hogy tudjuk mit kell tenni,oket mar nem hasznalja fel Isten,nincs miert.

Azok a profeciak,amiket megirtak,napjainkban csucsosodnak ki,es teljesednek ahogy Isten kijelentette.

Ahhoz,hogy ezt lassuk meg kellene erteni mit tanit valojaban a Biblia.

Ezt azert nehez,mert nem minden ugy van ahogy mi eddig tudtuk,vagy nem a mi elkepzelesunk alapjan van.

2014. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!