Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért Sátán a bűnős?

Miért Sátán a bűnős?

Figyelt kérdés

Hiszen ő csak a tudást adta.Vagy isten azt akarta hogy,az ember primitív maradjon?És nem sátán aki megbüntette az ember hanem isten!Isten az aki megátkozta az ember és halandóvá tette!Isten sok-sok millió embert ölt meg,betegségeket terjeszt és aki nem engedelmeskedik neki a pokolba küldi szenvedni.Isten miért sajnálta az embertől a tudást?Hisz miután Sátán átadta a tudást,az ember elkezdet számolni,írni,olvasni,filozófiázni(stb,stb) és sokkal kulturáltabb lett és már szabad gondolata lett!

Sokkal civilizáltabbak voltak a pogányok,mint a keresztények akik a "sötét középkorban" több száznyi tudományt fékeztek meg!


“Lám, az ember olyan lett mint egy közülünk, tudván jót és rosszat: és most kinyúl és az élet fájának gyümölcsébe is belekóstol és örökké fog élni. Ezért az úr Isten kitaszította őt az Éden kertjéből…” – Mózes 1, 3:22-23

Olyanok lettünk mint,az istenek?Hány isten is van?Akkor sátán az istenek tudását adta nekünk?

Ha,isten halandóvá tette az ember,akkor itt miért mondja azt hogy örökké élni fog?És mit ért az alatt hogy tudja a rosszat és a jót?Csak nem magára gondol isten?



2014. júl. 3. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Alapvetően hamis az inerciarendszer, amiben gondolkodsz. A sátán semmiféle tudást nem adott az emberiségnek. NEM neki köszönhető semmilyen jó dolog. Az ocsmány középkori kereszténységparódiát meg el kéne már felejteni. Még a jó és gonosz tudása is Istentől származik. A kulcs abban van, hogy ő ettől távol akarta tartani az embert, nagyon helyesen. Bár így maradt volna! Ebben az esetben ugyanis az ember hasonló állapotban maradt volna, mint a jó angyalok. Képtelen lenne a gonoszra, és nem lenne rá kísértése. De valamilyen oknál fogva elégedetlen volt a helyzetével. Nekem az a meglátásom, hogy az ember lázadásának ugyanaz a természete, mint a sátánénak. Mert mit mondott a kígyó? Ha esztek a fáról, Olyanok lesztek mint az Isten.

Egyébként mindig előjön ez, hogy sok ember egy totálisan hamis istenképhez viszonyít mindent. De nem olyan megerőltető elgondolkodni a dolgokon szerintem.

2014. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Kezdetben isten úgy teremtette az embert, hogy "le voltunk butítva". A Sátán csak felnyitotta a szemünket. És ki a hibás? Sátán. Bezzeg isten a "jó", a "kegyelmes", "ő maga a szeretet". Hidd el kérdező, isten "szeret". Igen. Szereti nézni, ahogy szenved az ember. Annyira szeret, hogy semmit nem tesz semmit az emberért.
2014. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

"Vagy isten azt akarta hogy,az ember primitív maradjon?"


Igen. A fanatikus keresztényeknél, meg úgy általában a többségnél be is jött.

2014. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Benedek Elek mesekönyvén is ennyit töröd a fejed?

Miért volt a sárkánynak hét feje?

Hogyan tudott tüzet okádni?

Ugyanennyire mese ez is, az élet fája, a beszélő kígyó, a tudás fája, lángpallosos kerub, meg a többi sok évezredes mese.

Szerintem olvasgasd a Bibliát, rendkívül szórakoztató, meg akad azért benne tanulság is, de nem kell ennyire belegabalyodni, nem érdemes.

Ha meg mások szó szerint elhiszik, az miért zavar?

2014. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

# 1

Alapvetően hamis az inerciarendszer, amiben gondolkodsz.

-Miért?


A sátán semmiféle tudást nem adott az emberiségnek.

-De,még a Bibliában is elismeri.


NEM neki köszönhető semmilyen jó dolog.

-Akkor a tudás(És ezzel a velejárói és a szabad gondolkodás az semmi?


Az ocsmány középkori kereszténységparódiát meg el kéne már felejteni.

-Hisz erre épült a kereszténység,vér,terror és hatalom.

Miért kellene elfelejteni?Ennyi erővel a Bibliát is el lehetne felejteni!És hidd el a pogányok még egyszer megháláljak a "szereteteket".


Még a jó és gonosz tudása is Istentől származik.

-Nem,remélem elolvastad az idézetet amit írtam!Vagy nem hiszel istenek?


A kulcs abban van, hogy ő ettől távol akarta tartani az embert, nagyon helyesen.

-A jótól és a tudástól?Egyébként nem istened aki ránk szabadítsa a rosszat?


Bár így maradt volna!

-Most is elég bolond van!


Ebben az esetben ugyanis az ember hasonló állapotban maradt volna, mint a jó angyalok.

-Az angyalok is hülyék?


Képtelen lenne a gonoszra, és nem lenne rá kísértése.

-Mi az hogy "gonosz"?


De valamilyen oknál fogva elégedetlen volt a helyzetével.

-Őőő,kíváncsi volt?


Nekem az a meglátásom, hogy az ember lázadásának ugyanaz a természete, mint a sátánénak.

-Te honnan ismered sátán természetét?


Mert mit mondott a kígyó? Ha esztek a fáról, Olyanok lesztek mint az Isten.

-Ezek szerint isten ezt nem akarta!


Egyébként mindig előjön ez, hogy sok ember egy totálisan hamis istenképhez viszonyít mindent. De nem olyan megerőltető elgondolkodni a dolgokon szerintem.

-Ezt tényleg egy keresztény írta?:D

# 5

Engem nem zavar az hogy,hisz.De,jó lenne már tudniuk is!

2014. júl. 3. 20:50
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Helyesen nézed a dolgokat, és ez alapján a Sátán miatt vagyunk tudásunk és szabad akaratunk teljében.


Minden amit Istenről, Sátánról, angyalokról, teremtésről tudunk egyetlen forrásból származunk, ámde azt nem tudjuk, hogy azt egyáltalán jó vagy rossz erő sugallta, igaz-e az ami le van írva, nem egy gonosz erő mesterkedése.

2014. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem kedves kérdezö , Sátán nem adott az embereknek semmilyen tudást.


Semmi bölcsességet, semmi értelmes dolgot. Egy gonosz hazug. Mai napig félrevezeti az emberiséget. Jézus Krisztus úgy jelölte meg öt, mint aki embergyilkos.


Lehet hogy az téveszt, hogy Isten az Édenben nem akarta, hogy az ember megtudja a rosz és a jó közötti különbséget. A jót adta az embernek. Ádám szép társat kapott, feladatul kapták Édenné tenni az egész Földet, benépesíteni.


A rosz, amit nem akart Isten hogy megtudjuk, a halál, a betegség kínja.


Katy

2014. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

1: Azért mert semmit se tudsz arról az Istenről, akiről véresszájjal osztod az észt.

2: Nem. NEM a sátán adta a jó és gonosz tudásának képességét az embernek. Ez a képesség és a tudás Istentől származik, bármennyire is nem tetszik. Azt a fát Isten alkotta, teccikérteni?

3: A fizikai tudás és a gondolkodás képessége, és minden jó és élvezhető dolog Istentől származik. A sátánnak ehhez semmi köze.

4:A középkornak és a katolikus egyháznak, sőt számos más egyháznak nincs köze Jézus Krisztushoz. Legfeljebb használják a nevét. Persze bele lehet kötni hogy miért hagyja, de ez nem az én dolgom.

Engem meg te ne fenyegess. Mert esetleg én is meghálálom a figyelmedet. Továbbá semmi közöm a főirányú kereszténységhez. Sőt, jelenlegi helyzetemben még kereszténynek se lehet hívni.

5:Nem az van odaírva amit te szeretnél hinni. Nem a sátán a fa alkotója, és a tudás forrása sem.

6: Pont a gonosztól akarta távol tartani az embert. Nem Isten szabadította az emberre a rosszat, hanem ő saját magára meg az utódaira is. Az Istentől nem lehet elvárni hogy az ellene támadókhoz is ugyanúgy viszonyuljon mint azokhoz akik viszont szeretik. A rossz, a fájdalom és a kín oka és forrása a sátán, meg az ember lázadása.

7:Nem bolond volt az ember a kertben, hanem boldog. A technikai tudás pedig sokkal hamarabb kibontakozott volna mint így.

8:Az angyalok sem hülyék, hanem boldogok, bármennyire is nem tetszik.

9: Te is nagyon jól tudod. Ne add a hülyét. Ha meg hamis az istenképed, akkor kérd hogy mutassa meg magát, hátha észhez térsz.

10:Nem kíváncsi volt, hanem úgy gondolta hogy egy kicsit magasabbra tör mint kéne. A sátán is ezt tette. Bármennyire is nehéz felfogni, de így alakult ki a gonoszság, ami minden fájdalom okozója.

11:Ne akard tudni. Kicsit több tapasztalatom van nálad, ezt látatlanban ki merem jelenteni.

12:Azt hogy egyen a fáról, tényleg nem akarta.

13:Nem. Igazából, mint írtam, most nem lehet kereszténynek nevezni engem. De ha pályán lennék, akkor is ezt írtam volna.


A létezésben minden jónak a forrása Isten. Ilyen egyszerű. Nem érdekel ha ezt nem hiszi vagy fogadja el valaki, én mindig ezt fogom mondani, mert ez az igazság. Aki ellene támad és meggyűlöli őt, olyan lesz mint a sátán. Gonosz.

2014. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%
Isten íratta a Bibliát, azért.
2014. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!