Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jutottak a Valláskritikával...

Jutottak a Valláskritikával teisták-ateisták valamire, avagy inkább még több ellentét kibontakozására?

Figyelt kérdés
Hát már kb. 3 éve üzemel a Valláskritika, és rengeteg (létezik Isten/hiszel Istenben/Bebizonyítod, hogy van Isten) kérdés született, kérdem én, inkább marakodás volt ez az egész, avagy értékes diszkusszió?
2010. jan. 8. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Azt hiszem, ez egyértelmű. :) Értékes eszmecsere is volt, bár sajna igen kevés. A többi meg ellentét, vita és marakodás.
2010. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Inkább provokációként hatnak a kiírt kérdések.

Keveset olvastam,ami tényleg arról szól,hogy meg kellene ismerni a másik nézőpontját.

2010. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
27 évig ateista voltam, 16 éve megtértem, mind a két álláspontot ismerem, saját magamról tudom, nem lehet meggyőzni az ateistát Isten létéről, még is rendszeresen "beszállok " a vitákba természetesen Isten oldalán. Miért? Mert nem tudhatom mikor kerül valaki ide, és olvassa el "véletlenül" az egészet, és dönt úgy, hogy utána néz a Bibliának. 16 évesen még a szocializmusban késő este volt egy dokumentum film az amerikai sátánistákról. Utána elalvás előtt gondolkodtam rajta. Végül is a hívők is, a sátánisták is azt mondják, hogy a világban harcol egymással Isten és a sátán. A jó és a rossz. Csak a hívők azt mondják: Isten fog győzni, a sátánisták azt mondják: a sátán fog győzni, és ezért őt szolgálják. Ahogy ezen gondolkodtam, arra jutottam: a sátánt akkor sem szeretném szolgálni, ha ő győzne. Hangsúlyozom, sem a sátán sem Isten létében nem hittem ekkor még, csak 11 évvel később tértem meg, de abban biztos voltam, a gonoszt sosem szeretném szolgálni.
2010. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

"a gonoszt sosem szeretném szolgálni."


Pedig a keresztény istentől nehéz gonoszabb lényt elképzelni...

De még ha el is fogadnám azt, hogy a sátán még tőle is gonoszabb, ez még akkor sem tenné jobbá a keresztény istent.

2010. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy egy ilyen hülye gondolatmenet hatására kezdtél el hinni isten létezésében?


Megáll az eszem!

2010. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
A 22:07-es kommentet ne vedd figyelembe. Figyelmetlen voltam, de a korábbi álláspontom továbbra is fenntartom.
2010. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bandeee ***** válasza:
81%
Sokna kitartóan érvelnek az igenek és nemek mellett. És megjegyzem h. tlejes mértékben soha nem tudják meggyőzni a másikat. Nekem csak annyi hozzáfűznivalóm van h. míg mást azt mondja h. létezik vagy nem létezik, én azt mondom h. lehetséges.
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem gondolat menet mellett jutottam hitre. Akkor sosem lettem volna hívő. Egyszerűen nem maradt más választásom, de ne kérd hogy megmagyarázzam, nem tudom. Nem azért mert hülye vagyok, vagy mert téged nem tartalak elég értelmesnek, hanem mert a legtöbb amit erről mondani tudok röviden: Vak voltam én, de most már látok! Annyit imádkoztam már Istenhez, hogy hogy tudnám őt úgy képviselni, hogy az ateisták ne tartsanak közben hülyének, de ez sajnos lehetetlen. De nem ítélem el ezért őket, sőt teljesen meg tudom érteni őket, hiszen én magam is ilyen voltam. Csak ma már tudom, miért a hívőknek volt, van igazuk. Ha ismernél, és látnád az életem, a feleségem aki hívő, a gyermekeimet, hogy hogyan éljük meg a hétköznapokban a hitünket, biztos vagyok benne, hogy szimpatikus lenne neked, sőt, azt mondanád: de jó lenne, ha minél több család élne így. De ha azt mondom: evolúció nem volt, erre te csak azt mondod: hülye vagyok. Bár te pont úgy nem tudod bizonyítani az evolúciót, ahogy én nem tudom bizonyítani a teremtést, csak ti kitaláltátok, hogy az evolúció az tudományos, a hit meg ostobaság. De ebben sincs semmi tudományos. Kiss Ferenc orvosprofesszor nemzetközileg elismert tudós volt, neki köszönhetjük a mai anatómiai atlasz, ugyan akkor a magyarországi kisegyházak létéért is nagyon sokat tett. És nem volt tudathasadásos, nem mondta: hétfőtől szombatig tudós vagyok, vasárnap meg hívő, hanem a hét minden napján vallotta, Isten teremtette az embert. És az anatómiai kutatásai ennek egyetlen pillanatra sem mondtak ellent. Épp ellenkezőleg. Minél inkább megismerte az emberi test szerkezetét, felépítését, működését, annál biztosabb lett abban, ez véletlenül nem jöhetett létre. Ha csak annak néznél utána, a szemed hogyan lát, hogyan alkot képet, az agyad azt hogyan értelmezi, hogyan tanulja meg, hogy a látott képet meg kell fordítani, /az újszülött mindent fejjel lefele lát/ milyen vegyi folyamatok játszódnak le, a hormonok ezt hogyan befolyásolják, irányítják, a látóbíbor hogyan képződik, stb. Bele szédülsz. Hidd el, én nem hülye, vagy ostoba vagyok, csak amíg te erre azt mondod: evolúció, addig én térdet hajtok egy olyan Isten előtt, aki mind ezt kitalálta, megalkotta, és működteti. És egy percig nem gondolom róla, hogy mind ezt gonoszságból, tette volna, hanem meg vagyok róla győződve, hatalmas szeretettel. Engem azért szeretnek néhányan az emberek közül is, / édesanyám, a feleségem, a gyerekeim, néhány barát ismerős/ de úgy senki sem szeret mint Isten! Én is szeretek néhány embert, de úgy senkit sem tudok szeretni, ahogy Isten szereti őket.
2010. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Neutrális (inkább hívők alatt vagyok, de elég bezonytalan) vagyok, nem vagyok ateista, sőt materialista sem. Köszönöm értékes válaszod.
2010. jan. 9. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

09:21


Nem tartalak hülyének a hited miatt, azt a kommentemet, amiből erre következtethetnél, visszavontam, mivel rájöttem, hogy én voltam figyelmetlen. Mellesleg egy komment logikai felépítettségéből, megfogalmazottságából nagyon sok minden leszűrhető, a te hozzászólásod látván pedig semmiképpen sem az jut az eszembe, hogy már megint egy korlátolt emberke írt be valami ostobaságot.


Nyilvánvaló, hogy az istenbe vetett hit/ateizmus és a korlátoltság/műveltség között nincs feltétlenül összefüggés, az egyik nem a másiktól függ. Őszintén szólva elég nehéz ezt befogadni a bibliai történetek meseszerű jellegének láttán, de látván pl a politikusok e téren való állásfoglalását nyilvánvaló, hogy a vallásosság/ateizmus nem választóvonal a korlátoltság/műveltség tekintetében.


Véleményem szerint az értelmesebb istenhívők körében nem is arról van elsősorban szó, hogy a bibliai tanítások meggyőzőek lennének számukra, hanem arról, hogy nem tudják és nem is akarják elképzelni, hogy "semmi sincs az anyagon túl", és mivel a kultúránkban - sajnos - a kereszténység van elterjedve, így a természetfölötti iránti vágyakozásukat a keresztény tanok elfogadásával, akár gyakorlásával élik ki.


Nem akarok belemenni egy olyan vitába, amely arról szólna, hogy melyik oldal érvei a meggyőzőbbek. Számomra teljesen nyilvánvaló, hogy az ateizmus érvei. Az általad bemutatott érvet pedig semmiképp sem tudom komoly érvként elfogadni, hisz nyilvánvalóan belátható, hogy szinte törvényszerű az, hogy a rengeteg égitest valamelyikén (esetleg valamennyi hányadán) végbemenjenek olyan kémiai folyamatok, amelyek az élet megjelenését, illetve annak megjelenése esetén egy emberi szinten mérve is intelligens életforma kialakulását teszik lehetővé.


Többet ehhez nem is akarok hozzátenni.

2010. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!