Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért zúdított özönvizet...

Aulac kérdése:

Isten miért zúdított özönvizet a földre azért, hogy minden élőlényt elpusztítson? A többi lenn.

Figyelt kérdés

Mi értelme volt az egésznek, ha Noé és családja, valamint az összes állatból kettő felmehetett a bárkára? Tehát a megmaradt élőlények tiszták voltak isten előtt és szövetséget kötött Noéval, hogy többé semmilyen baja nem eshet a megmaradottaknak.

Mindannyian Noé leszármazottai vagyunk.


2010. jan. 10. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Mert Isten úgy találta hogy az emberiség bűnös


A halakkal mi lett? :O

2010. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Én nem vagyok Noé leszármazottja.
2010. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A Biblia szerint vagy az.

Csak azért kérdezem, mert ellentmondást érzek az Özönvíz történetében

2010. jan. 10. 15:11
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Nincs benne ellentmondás, csak felületesen ismered a Bibliát. Isten az embert arra teremtette, hogy vele közösségben éljen. Isten mindent az embernek adott, csak a jó és gonosz tudásának a fájától tiltotta el. Ez azt jelentette, hogy az embernek mindig Istent kellett volna megkérdeznie, mi a helyes és mi nem az. Amikor az ember evett a sátán tanácsára a jó és gonosz tudásának fájáról, az azt jelentette, hogy majd én tudom mi a jó és mi a rossz nekem, ne Isten mondja meg. Ezzel elszakadt Istentől, és a maga útján kezdett el járni. És mivel az ember nem tudja, és napjainkban is teljesen egyértelmű mennyire nem tudja mi a jó neki és mi a rossz, teljesen elvetemült lett. Noé idejében már olyan méreteket öltött a bűn cselekvése, hogy Istennek teljesen elege lett belőle. De Isten közvetlenül a bűneset után ígéretet tett, hogy megváltást szerez a bűnbe esett embernek, hogy legyen lehetősége megtérni, ezért nem pusztíthatta ki teljesen az emberiséget, hanem Noén könyörült, mert "igaz ember volt a maga nemzedékében", ez annyit jelent, hogy a többiekhez képest Isten félő életet élt. És három fiával és feleségeikkel megmenekülhetett, mert Noé figyelt arra mit mond Isten. A többi ember azért veszett el, mert magasról tettek arra, mit mond Isten. Pont úgy mint ma. Nézd meg ma hol tart a bűn! Minél tisztességtelenebb egy ember annál többre viszi, ma már nem hogy nem számít bűnnek a homoszexualitás, hanem gyerekeket akarnak örökbe fogadni homoszexuális párok, és hivatalos esküvőt akarnak ráadásul egyházi áldással! És vannak egyházak nyugaton, akik ezt meg is adják! Fertő, borzalom! Ahogy az özönvízkor jött az ítélet, ahogy Szodomára jött az ítélet, úgy fog jönni most is. Egy picit se kételkedj benne.
2010. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem arra válaszoltál, amit kérdeztem.

Noé (és családján) kívül mindenki elpusztult az özönvízben.

Isten megígérte, hogy többé nem pusztítja el az embereket.

2010. jan. 10. 17:51
 6/13 anonim ***** válasza:
"többé semmilyen baja nem eshet a megmaradottaknak."-- ez azért ilyen formában nem igaz. Isten azt mondta, hogy víz által többé nem pusztítja el a föld lakosait, nem pedig, hogy többé semmi bajuk nem lesz.
2010. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor, miért halnak meg emberek még ma is árvizekben?
2010. jan. 10. 18:56
 8/13 anonim ***** válasza:

"Én pedig ímé szövetséget szerzek ti veletek és a ti magvatokkal ti utánnatok.

És minden élő állattal, mely veletek van: madárral, barommal, minden mezei vaddal, mely veletek van; mindattól kezdve a mi a bárkából kijött, a földnek minden vadjáig.

Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére." (1Mózes 9:9-11)


Árvíz nem egyenlő özönvíz, és egy árvízben nem hal meg az egész emberiség.

2010. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az emberek azért halnak meg, hogy akik életben maradnak rájöjjenek, ez a világ nem örök, a holnapi nap senkinek sincs garantálva, élj úgy, hogy ha másnap meg kell állnod Isten előtt, ne légy nagy szarban. Bocs hogy kicsit eltértem a Biblia nyelvétől, de a ma emberén már ez sem segít. Lop, csal, hazudik, Isten szavát semmibe veszi, de ha baj van, a felelősséget Istenre hárítja.
2010. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
valójában noé napjaiban nefilek éltek a földön, akik hibrid lények, angyal és ember keverékek voltak. az angyaloknak feltünt, hogy a földi lányok szépek, és fizikai testet felvéve lejöttek a földre, és itt is maradtak. mivel ezek az angyalok gonoszak, és engedetlenek voltak, az utódjaik is ilyenek lettek, és az egész akkori világrendszer elképzelhetetlenűl gonosz volt. Isten ezért árasztotta el a földet, nem mellékesen igy az angyaloknak le kellett venniűk a fizikai testet, és azóta nem is szabad felölteniük ilyet.
2010. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!