Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia hol írja, hogy tilos...

A Biblia hol írja, hogy tilos a totál antialkoholizmus és ha valaki ennek ellentmond akkor kötelező megverni? Egyáltalán miért kötelező verni a gyerekeket? Aki nem ezt teszi az már nem is vallásos ember igazán?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 23:48
1 2
 1/15 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Hiányérzetem van a kérdés előzményével kapcsolatban.
2014. júl. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.
2014. júl. 30. 01:30
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
Sehol nem írja.
2014. júl. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ozmium42 ***** válasza:
74%
Én sem. Honnan veszed, hogy ezt írja? Tudsz olyan vallási közösségről, akik antialkoholistákat és gyerekeket vernek kötelező jelleggel?
2014. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyanról hallottam, akik ha nem teljesíted a parancsaikat ostorral megvernek téged.
2014. júl. 30. 02:33
 6/15 anonim ***** válasza:

a Biblia ilyesmit sehol sem ír kedves kérdezö


....hallottam hogy az EU elfogadott, olyan törvényt, mely szigorúbban fogja büntetni az otthoni eröszakot.


Van egy közmondás,


az kiabál a legjobban akinek a háza ég.... vagyis akik a legjobban nagy szavakkal itélkeznek, SAJÁT MAGUK csinálják a legroszabbat, hogy másra tereljék a figyelmet.... vallásos nem vallásos a gazember az gazember.


A Biblia megengedi a mértékletes alkoholfogyasztást...aki akar iszik, aki nem nem....:)

2014. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

"Mert valaki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon; atyját és anyját szidalmazta; vére rajta."

Mózes III. könyve 20/9


Arról nem ír, hogy kinek kell kivégezni azt a szerencsétlen gyereket, aki szidja a szüleit, de az igazából mindegy is. Innen (is) eredhet a verés.

2014. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha ez valóban így van az esetben örülök, hogy nem tartozom sehová.
2014. júl. 30. 12:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Mózes III. könyve 20/9.

Valóban ez áll a Bibliában, nézd csak meg.

2014. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

1. Az alkohol fogyasztás mindenkinek a magánügye. (persze hosszútávon, nagy mennyiségben okozhat pl. társadalmi és egészségügyi problémákat is).

2. A Bibliából azt is ki lehetne olvasni, hogy az alkohol fogyasztása nem jó. Legalábbis sokkal inkább azt, minthogy közelető. (bár egyes bigottak ki tudja mit hoznak ki az úrvacsorából)

3. Az antialkoholizmus olyan szempontból nem normális, hogy semmi közöd nincs ahhoz, ha valaki iszik egy picit úgy, hogy nem indokolja semmi azt a félelmet, hogy kárt okozna valakiben.

4. A gyereket tilos megverni, nagyon ritkán vannak kivételes helyzetek (amikor már életek múlnak rajta), de akkor sem maradandó károsodással. A racionális beszélgetéssel és szeretettel többre megy az ember. De a gyerekre is vonatkoznak a szabályok. (nem csak jogaik vannak).

2014. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!