Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van ha? . ( a többi lent. )

Mi van ha? . ( a többi lent. )

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha Isten szabadkozva elmagyarázná a hívőknek, hogy teljesen félreértették. Bármit mondott, az éppen fordítva igaz, ő nem jó, de még a jó fogalmát sem ismeri... Pár ezer éve előreküldte egyetlen fiát, a Sátánt, hogy megteremtse azt az atmoszférát, amelyben uralkodni akar.


Ha a hívők a jelenlegi állapotokat egy közelgő végítélet előjeleként értelmezik, akkor ez egy ugyanolyan védhető álláspont.

Ti mit gondoltok erről a lehetőségről?



2014. júl. 31. 02:20
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, nem pazarlom arra egyetlen életemet, hogy elméleteket és összeesküvéseket gyártsak mesealakokról.
2014. júl. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Filoszmen... nem tehetek róla, de egy ici-picit érezni a kérdésedböl, hogy nem vagy egészen biztos magaddal, mármint a meggyözödéseddel....


Volt egy kolléganöm, aki a kollégák elött hösködött Isten ellen... majd egyszer mikor nem hallotta senki más, elmondta nekem, hogy fél.... mi ha mégis ez vagy az....


Nem árultam el a többieknek, nem volt célom megalázni öt.


Tudod mit van egy vers a Bibliában amely ezt írja: "Jaj azoknak, akik a jóra azt mondják hogy rosz, és a roszra azt hogy jó"


Vitázni gondolom /egyenlöre/ nem érdemes Veled... ugye ....

2014. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
A hívők még csak-csak megbarátkoznának a gondolattal, de az én állam biztosan le esne az ámulattól.:D
2014. júl. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ceri ***** válasza:

Ilyen isten nincs Persze az emberi elme kitalálhat bármilyen lényt és nevezheti azt akár istennek is, de az általad leírt tulajdonságok -morális és mentális jellemzők- nem felelnek meg talán egy átlag emberrel szemben támasztott követelménynek sem. Így csak egy ateista képzelheti el istent (komolyan az sem). Legfeljebb egy tudatzavaros ateista, hiszen szerinte nincs is isten.

Máig nem értem, hogy egyesek miért vitatkoznak arról ami szerintük nincs, hacsak nem azért, hogy meggyőzzenek vagy megalázzanak hívő embereket.

2014. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van benne ráció!

A sátánt vajon miért nem sújtotta halállal (?) a lázadása után, ha Ádámékat igen, pedig ők csak tévedésből ettek a gyümölcsből, mert nem vették komolyan Isten szavát.

Nagyon jól megvan Isten a sátánnal, még biztatja is, amint Jób esetében látni lehet, fogad vele, úgy tűnik, remekül szórakozik.

De ott hibádzik a gondolatod, hogy nem magyaráz ő semmit, pláne nem szabadkozva.


Régebben olvastam egy fantasztikus novellát, amelyben valóságnak állítja be a görög mitológia isteneit, mégpedig hozzánk kissé hasonló földönkívüli űrhajósok személyesítik meg őket, akik közreműködtek a földi állati populáció intelligenssé válásában, amelyhez segítséget adtak.

Arra már nem emlékszem, génmanipulációval, vagy miképpen, de végül alkalmassá lettünk a velük való keveredésre is.

Tudom, nagyon ezós a dolog, de mi van, ha a Biblia is egy ilyen eseményről számol be, földön kívüliek beavatkozásáról, ahol Isten a kapitány, az angyalok a legénység, a főtisztek között van a sátán, aki nem pártolja az emberiség kinevelését.

Persze világos, hogy a legvalószínűbb az, hogy az emberek teremtik meg az isteneiket az adott kultúra színvonalán, hol bosszúállónak, hol szeretőnek és kedvesnek, de érdekes a gondolat, nekem tetszik.


Annyit a genetikusok is feltételeznek, hogy az összes ma élő emberi populáció kelet Afrikából származik és néger és néger között nagyobb a genetikai különbség, mint az emberiség többi része között.

Mi van akkor, ha az összes istenhit innen származik, az a 70-80 000 év talán nem olyan távoli és akkor történt egy ilyen látogatás, amit a különböző vallások másképpen őriztek meg?

2014. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyi érdekes, megmagyarázhatatlan dolog, tárgy kerül elő az emberiség őstörténetéből, hogy bármi lehetséges. Én lehetségesnek tartom a génmanipulált emberi faj teóriáját, lehet, hogy egy nagy kisérlet részei vagyunk.
2014. júl. 31. 15:25
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Annyit mindenképp ér ez az elmélet is, hogy alapból ne utasítsuk el, sőt. Sok lyukat betömne ha bizonyosságunk lenne róla, de sajnos ez sem magyarázná meg az univerzum keletkezésének körülményeit, esetleges célját, de legalább a saját történetünkkel tisztában lennénk. Ha elég sokáig fennmarad az ember, szerintem mindent megért egyszer. Mi meg örüljünk annak ami van, már csak azért is, mert nem igazán tehetünk mást, legfeljebb fantáziálhatunk.
2014. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosítani szeretnék Filoszmen:

Sátán az apját úgy nevezi egy helyen, hogy "Kegyelmes". Tehát eleve nem lehet rossz.

Az viszont akivel Sátánnak folyton nézeteltérései vannak, és akiről javarészt a Biblia szól egy másik földönkívüli faj; akikről már mindenki hallott, a szürkék.

Őket, a szürkéket imádják a keresztények, a zsidók és a muszlimok is.

Ez a faj képes befolyásolni az emberi gondolkodást, cselekedeteket. Álmokat, látomásokat, sugallatokat, őrületet, vallási tébolyt idéznek elő a szerencsétlen hívőkön. Ezeknek nincs emberi kinézetük, ezért mondta az "Úr" Ábrahámnak, hogy az ő arcát ember meg nem láthatja.

Szerintem ez egy hihető történet.


"Tudom, nagyon ezós a dolog, de mi van, ha a Biblia is egy ilyen eseményről számol be, földön kívüliek beavatkozásáról, ahol Isten a kapitány, az angyalok a legénység, a főtisztek között van a sátán, aki nem pártolja az emberiség kinevelését."


- Sátán volt a vezető-genetikus. Ő módosította a Földön élő főemlősök génjeit, hogy emberekké váljanak. Nélküle még mindig makognánk és a fákon élnénk, nemhogy az interneten irkálunk butaságokat. Erre mondják a sátánisták, hogy Sátán a mi teremtőnk.

Mi az, hogy nem pártolja az emberiség kinevelését? Alig voltunk több, mint a mai csimpánzok az állatkertben; ő tett minket emberré...

2014. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!