Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ma is ugyanúgy...

Szerintetek ma is ugyanúgy alkalmazzák a keresztény nevelést, hogy verik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Az még a kisebb dolog, hogy a gyerekeket verik, de ha egy felnőtt ember például házasság előtt létesít szexuális kapcsolatot akkor nemcsak, hogy kidobják állítólag a vallásából, de még meg is verik. Ezt melyik kisebb vallási csoportosulás mondhatja?
2014. aug. 5. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez max. amerikai filmekben szokott így lenni, amiről írsz, az teljesen életszerűtlen. Már ha valóban keresztény (katolikus, protestáns) egyházról beszélünk.
2014. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, de például a Hit Gyülekezete vagy a Jehova Tanúi talán tehetnek ilyet.
2014. aug. 5. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, már ott is érvényesül a Makarenkó módszer.
2014. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel a két szektával kapcsolatban nem kéne emlegetni a kereszténységet. És miután szektákról van szó (na jó, az egyikből történelmi egyházat csinált tavaly az országgyűlés...), én nem bíznám rájuk a gyerekemet.
2014. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez inkább kultúrától, neveléstől függ.

Amerikában még lehet ilyen, ultraortodox családokban, hogy kifejezetten a kereszténységük miatt verik a gyereket.

2014. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mindkét említett felekezetet elismerte az Országgyűlés ( [link] ). A verekedés - főképp felnőtt korban - pedig egyáltalán nem jellemző egyetlen keresztény felekezetre sem.


Az, hogy valaki a házasság előtt szexuális kapcsolatot létesít, több felekezetben is kizárással jár. Persze ez a gyakorlatban csak akkor valósul meg, ha az illető, vagy a párja teherbe esik. A kizárás azonban nem jelent végleges szakítást. Ettől az illető még járhat a gyülekezetbe, sőt az vissza is fogadhatja, ha rendezi a dolgait, de tisztséget, szolgálatot értelemszerűen addig nem vállalhat. A gyülekezeten ilyenkor óriási a felelősség, hogy szeretettel és türelemmel dolgozzon azon, hogy visszafogadhassa az illetőt!


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tanárnak készülök, azért valamit tanultam a keresztény nevelésről és a verés nem tartozik a keresztény nevelés módszerei közé. Az, hogy néhány kis szekta mit csinál, az egy dolog, sajnos mindenhol vannak szélsőségek.
2014. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Péter, te miről beszélsz?

Verekedés, szexuális kapcsolat... jól vagy?

Itt a verésről, mint a gyereknevelés eszközéről volt szó.

Olvass Bibliát: abban benne van. Sőt: kifejezett parancs.

2014. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom krisztamami blogját olvasni annak, aki azt hiszi, hogy a Biblia parancsba adta a gyerek verését. Itt van pl ez az írás: krisztamami.wordpress.com/2013/03/12/fenyito-bot/
2014. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem megvertek párszor gyerekkoromban, de nem voltak keresztények a szüleim. Nem haltam bele. Ezek szerint nem (csak) keresztény nevelés.Persze nem akkor, amikor jó voltam. Asszem van valami törvény, hogy nem lehet verni a gyereket, azóta mintha elkurvultak volna némely gyerekek. Tanárverés, meg ilyenek. (NWO indítvány)De valóban az elkényeztetett gyerekekből nagy többségében szar emberek lesznek. Ismerősi körben láttam több ilyet.
2014. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!